Kas keegi kainud Indonesias Malukul?

Akki keegi oskab anda infot, kuidas sujub Malukul saarte vaheline transport? LP - st ei ole eriti abi, Indonesias ringi rannates muutuvad soidugraafikud iga paev. Asi selles, et ise praegu Balil, lennupiletid tana ohtuks juba ostetud Ambonisse. Sooviks vaga minna Banda saartele. Kahjuks ei tea isegi Bali suuremate turismibyroode tootajad midagi sellest saarestikust. Paljud ei tea isegi seda, et selline saarestik olemas on. Lennufirmad ei tea samuti midagi. LP- s kirjas, et Merpati kopsik lendab sinna korra nadalas ja laev samuti korra nadalas Ambonist. Merpatis muidugi ei tea keegi midagi. Laev iseenesest kaua ei soida - 7 h. Et huvitaks siis see, kuidas lood on sealkandis kohaliku transpordiga, kas keegi on votnud sealt mingeid charterid? Eks kohapeal saab kindalsti targemaks aga tore oleks, kui keegi oskaks midagi eelnevalt ka soovitada.

Ise küsin ja ise vastan. Sai siis ka Banda saartel ära käidud. Kui kedagi peaks kunagi huvitama, siis siin on meie reisipäeviku link - http://ibumarx.googlepages.com/ On kirjas ka mõningad hinnad, võimalik, et Indoneesia huvilistele tibakese abiks. Ärge siis olge liiga karmid mu lapsukese vastu - kõik need komad ja koolonid.. ta mul esimene.

Laisale inimesele hea pisut lugeda ja mõnd kena pilti vaadata.

Kadedust tekitav esiteks niipalju riike ja elamusi ühe reisiga ning 50 päeva korraga.... Nii palju ei ole ise reisil korraga olnud kõik on jäänud tavapäraselt euroopa 1-2 n ja aasia 3-4 n vahemikku. Samuti tõesti ei tea kui kaua peaks reisil viibima, et saaks lennukis mõelda "oh kui tore, varsti saab koju!".

Endal siis reis 3 n pärast ja kuna samuti plaanis lennata LBJ-i ja sealt Rinca't, Komodot külastada, siis kasutan juhust täpsustamaks paari asjaolu. Olen mõistnud, et Labuan Bajo's hotellist nimega Gardena Hotel (vist suht Bajo Beach hotelli kõrval) saan osta ööbimise nii Seraya - kui ka Kanawa saarele+ tripid Komodole, kuid sinu jutus mõistan, et ilmselt kõik pakuvad/vahendavad samadesse kohtadesse reise või majutusi. Mõistan õigesti ? või kuidas ja kust on kõige mõistlikum tripp (2 ööd väikesel saares ja sealt edasi Komodo/Rinca) võtta kui saabud Flores'le ? Ja kas sa samuti ostsid pileti Labuan Bajosse paar päeva enne lendu lennujaamast ?

Gardena hotellist tean ainult nii palju, et seal olid kohad täis, kui otsisime endale ööbimist Labuan Bajos. Aga sadamas on pisike Kanawa saare office, sealt organiseeritakse Sind paadiga tasuta saarele, samuti saad tellida omale sealt paadi tagasi Labuan Bajosse. Komodo ja Rinca saare trippi pakutakse seal igal sammul, lennujaamas oli hunnik tegelasi vastas, kes ainult sellest ärist elasid. Lihtsalt, kui Sul ei ole kiiret kohe edasi tormata, siis soovitaksin ühe öö olla Labuan Bajos ja võimalikest pakkumistest odavaim välja valida, nagu ma juba enne ütlesin, et tripi pakkujatest puudust ei tule. Komodo ja Rinca tripi soovitan kindlasti võtta kahepäevase. Ja lennupiletid Denpasar - Labuan Bajo ostsime tõesti üks päev enne lendu. Aga võimalik, et eelmine päev ei pruugi pileteid enam olla ja muidugi on üks päev enne osta kallivõitu. Ilusat reisi!

Hotelli soovitus Kuta beachil Komalah Indah II taitsa asjalik. Eile kaisn vaatasin ule, tanasest Komala Indah II. Endal plaan kulastada koiki saari kuni Ida Timorini. Loodan et saan kolme nadalaga hakkama.

Linnas hulgaliselt 'komodo' tuure pakkuvaid ettevõtjaid. Hind oleneb päevade arvust ja muidugi paadi välimusest.Meie 3 päeva ja 2 ööd tuuri hinnaks kujunes 1,7 miljonit ruupiat(1700 krooni):mis sisaldas giidi,paadirenti ja sööke pardal.Sihtkohad valisime ise:2 snorgeldamist,1-ne öö Rinkal:kes tahtis magas paadis,kes tahtis võttis 'onni' varaanide keskel:50000,00 ruupiat. 2-ne öö olime Kanawal:hind tõusnud:nüüd 200000,00 ruupiat(koos transfeeriga Labuanbajost). Reisile tuli 7 inimest(250 kr/in).Grupi korjasime kokku just Gardena hotellis.Sest palju on seal siblimas üksikuid turiste,kes tahaksidki just käia sellisel tuuril odavamalt.Hind on väga hea ja samuti ka meie giid-Jakobus, siin tema kontaktandmed:+62-85253360332,mail:jakflores@gmail.com Soovi korral aitab ta korraldada ka Floresel ringsõitu autodega. Samuti saab tema kaudu broneerida Gardena hotelli või ka soovi korral lennupileteid Balilt ja tagasi.