Kas Malta või Küpros?

Nii lihtne teema ongi. Kumba eelistada ja miks? Samuti, mida konkreetsel saarel külastada võiks. (Minek juuni teisel poolel.)

Aitäh!

Liis

Mis su eelistused on ? Need on pisut erinevad saared nii elukeskkonnalt kui ajaloo mõttes.

ja väga palju vaadata pole..kui siis Phaphos aga seal jälle enamus kiviklibu rannad... Agia Napal on jälle vinge ööelu..nii,et mida sa teha tahad? Samas ega Malta pole odavam...

Ööelu selle reisi puhul ei huvita. Samuti ei igatse tänavatantsijaid jms meelelahutuslikku. Samas kaubitsejad ei häiri, kuid räpasust ei taha (samas kannatan välja, kui see on paratamatus, tolerantsusega probleeme ei ole). Ilusad tänavad ja arhitektuur võiks olla. Omapärased butiigid ei teeks paha :) mitte tuntud brändid, vaid just kohalike käsitöö. Kõige olulisemaks oleks loodus (siiski peab tunnistama, et eelistan liivarandu, mitte kiviklibu, ent ka suured mülkad võivad kenad näida). Kohalike oma kultuuri väärtustamine, samas avatus võõraste suhtes. austus oleks tore. Aga eeskätt, mida otsin, on ilu. Ükskõik, kas siis linnas või rannas või roheluses (mida kummalgi saarel vist eriti pole).

Niisiis tahaksin teada, kumba, ja mida seal kindlasti külastada/vaadata tasub :) Otsin pigem ehedat ja vahetut kogemust/kogemist kui muuseume ja kirikuid. . . . Trip.ee lisas suured algustähed!

Randadega on Maltal kehvasti, liivaseid on vähe. Kultuuri on piisavalt ja tunduvalt eksootilisem kui oskaks oodata. Kirikuid on 313 tükki ja Gozol veel 46 tükki. Väga soojal ajal ei tasu minna südamehaigel, kuna seal on kivilinn kivilinna otsas- võib kuum olla. Kui lähed siis mine mingi Festa ajal mida on seal ka muidugi peaaegu iga nädal. Otsi endale elamine ka inimeste sekka mitte Bugibbasse või Sliemasse ja ongi vahetut kogemust hulga rohkem.