Kashastani vabatahtlikuks

Tere!

Mõte on eelseisval suvel minna Kashastani vabatahtlikuks, kuid enne kui lõplikult otsustan, soovin riigi kohta natuke rohkem teada.

Ütlen ausalt, et riigist väga palju ei tea ning lähen sinna rohkem projekti, kui et Kashastani enda pärast. Googeldades sain infoks, et tegu on endise Nõukogude Liidu maaga, kuid lugedes kirjapandut sai selgeks, et Kashastan pole vist kaugeltki mitte nii euroopameelne kui seda Eesti. Ühesõnaga kui kellelgi on isiklikke kogemusi Kashastani kohta või oskab jagada näpunäiteid, mille suhtes seal eriti ettevaatlik olla, siis olen väga tänulik.

Uurin ise veel kindlasti lisaks, kuid kohapeal kogetud kogemuse jagamist pean kõige olulisemaks.

Tänan kõiki, kes leiavad aega vastata!

J

Mis piirkonda plaanid minna?

0
0

Vabandust, enne jäi ütlemata: projekt toimub Uralskis (kasutatakse ka - Oral).

0
0

Kui eesmärk Euroopat otsida, siis milleks minna Kasahstani? Loogika ütleb, et selle koha võibolla suurim väärtus ongi see, et seal on teistmoodi. Tänu sellele saad loodetavasti ka iseenda maailmapildi vähe avaramaks.

Olles vabatahtliku eluga kokku puutunud, siis võin öelda, et pea reeglina kiputakse asi enne minekut koledamaks/ohtlikumaks/ebahügieenilisemaks jne mõtlema. Kohapeal selgub, et näe, inimesed ikka inimesed, mis sest, et mõned asjad käivad teistmoodi.

Põhiline nõuanne, mida saab anda, on suhelda kohalikega. Küll nemad juba teavad, kuidas, mis ja mida. Ühesõnaga, ära mõtle üle ja mine vaata asjad oma silmaga üle!

2
0

Ei lähegi Euroopat otsima, lihtsalt tõmbasin enne sellise paralleeli:)

Selline küsimus, et mis keeli inimesed seal kodukeelena peamiselt kõnelevad? Vaatasin netist, et rahvuskoosseis on väga mitmekesine. Kuna Uralsk asub Venemaale võrdlemisi lähedal, siis või eeldada, et seal on venekeelset elanikkonda rohkem?

Aitäh kommentaari eest, sain julgust juurde.

0
0

Linnaelanikest 60% on kasahhid. Vene keelega saad kindlasti hakkama.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased