Keenia, Mount Kenyal ronimine

Järgmisel aastal (2015) mõte Aafrikas taas pisut ringi vaadata. Muuhulgas ka turnida Keenias, Mount Kenyal. Kui kellelgi on kogemust selle mäega, siis oleksin tänulik igasuguse info ja soovituste eest. Endal on olemas kogemus möödunud suvest Kilimanjaroga (see tipp on võetud). Mount Kenya pidi aga olema vähe keerulisem(tehnilisem). Samuti on teretulnud veel soovitused, mida külastada sama reisi jooksul (Tansaania on põhjalikult läbi käidud). Reisi pikkuseks võib kujuneda ca 3-4 nädalat.

Osta Rough Guides'i Keenia raamat - seni üks adekvaatsemaid reisijuhte Keenia kohta. Praktikas piisavalt kontrollitud. Toimib.

Olen sellest mäest paar korda mööda sõitnud, aga kuna mägironimine pole päris minu hobi, siis ei tea ka midagi soovitada. Kogemuse põhjal võib öelda, et hommiku arenedes mattub suurem osa mäest pilvkatte alla ja vaadata pole seal midagi. Ronides vist natuke teine asi. Igal juhul RG katab kõik nüansid päris põhjalikult ära.

Mida Keenias vaadata, sõltub paljuski huvidest. Mount Kenya ümbritsevad linnad (nii tükki 5 neid ongi) on lahedad, aga peale ühe öö neis tõesti midagi teha pole. Muid variante on siin päris lõputult.

Kui muid küsimusi, siis saada sõnum. Olen Keenias 2015 aprillini ja selle riigi niivõrd-kuivõrd läbi reisinud. Osa sellest leiab http://sellinemaailm.wordpress.com