Viimased kommentaarid

Liiv - tuttav rääkis, kuidas ta Keeniast lapsele veidi rannaliiva üritas tuua, aga lennujaamas ei lubatud, võeti ära :) 

Jaanuaris Lufthansa Tln-Frankfurt-Nairobi samuti taheti väljatrükki näha. Kuidas küll neil oleks õigus mitte lennukile lasta, kui viisa tegemise eelnevat kohustust ei ole? 

500 eurot koos mingigi kindlustusega parema läbitavusega auto nädalaks - kõlab väga (liiga?) hästi. 

Paar aastat tagasi, Forester vähem kui nädalaks, parima kindlustusega, tuli üle 100 euri päev (Geysir). 

http://www.zermatt.ch/en/Media/Planning-hikes-tours/Edelweissweg-Hoehbalmen -- see rada?
Tegemist on ikkagi tavalise matkarajaga, mingit ronimist seal pole, võibolla on mõni hetk, kus käega kõrvalt kivi pealt toetada, kohati võib olla raja kõrval toetav nöör-tross käsipuuna kasutamiseks. "Must rada" tähendab siin pigem seda, et tõusumeetreid on parasjagu, rada on kohati järsk, kõrgust ei tohi karta, kilomeetreid-tunde koguneb paras hulk, ilmaolud jne. Täpsed numbrid on rajakirjelduses. Kui tegu oleks esimese sedalaadi päevamatkaga sealkandis, siis pigem on mõistlik midagi lühemat prooviks teha enne.
Aga muidu - lappasin ka meenutuseks enda tehtud pilte sellelt käigult, ilusa ilmaga - väga kena matkake!

Omast kogemusest, juba ~kuu tagasi ei soovitanud Estraveli konsultant Estonian Air pileteid osta.

Siku - loodetavasti tead, et novembris võib Grand Canyon North Rim suletud olla talve tõttu.

Avad tahvli peal lennupileti, teed sellest telefoni fotokaga pilti, pildi saadad emailiga photopointi ja seal trükitakse sulle foto kujul pilet välja.

http://forum.4x4.ee/viewforum.php?f=63

Seal mitmeid teemasid ja viiteid ka blogidele, kus sõidetud nii Venemaa teid kui käidud ka Gruusias 2013, kui mitte hiljem.

Keskmine turist põgeneb Manilast kiiresti mere äärde või loodusesse :) Ekstra Manilasse reisida ja üle päeva-kahe seal veeta - raske kommenteerida, sõltub mis su huvid on, aga seda sa ju ei vaevunud kirjutama. Suvaline lehekülg annab vaatamisväärsuste nimekirja:
http://www.lonelyplanet.com/philippines/manila
http://wikitravel.org/en/Manila

Iga hinna juures saad lugeda tingimusi - mis täpselt antud hinnas sisaldub. 13 dollarit päevas - ei tahaks siiski uskuda.
Sõltuvalt lehest pead mingi hetk määrama ka enda elukoha (riigi) - see võib samuti hinda ja tingimusi mõjutada.

Kreetal on ka palju väiksemaid kanjoneid, kus sellised rahvamasse nagu Samarias ei ole.

Mõned mäekünkad samuti - Samari kuru alguses on Gingilose mägi näiteks.

Sukeldumas pole ise käinud, kui kunagi uurisin seal töötanud instruktorilt, siis soovitas kas idakallast või lõunakallast (eelistatult). Võin saata ta pikema jutu teatena sulle.

Ja süstamatka ideed juba mainiti.

Mõnes hotellis ei pruugi tõesti checkin teatud kellaaegadel võimalik olla, hotelli uks võib olla lukus, töötajat pole. Nii et - jah, kontrolli hotelliga üle, tõenäoliselt ette teavitades (!) pole probleemi.

Liikluskindlustuse roheline kaart ei ole Lätis kohustuslik (on "soovitatav").

Turvakontrollis jah, pead nõudmisel asju punnitavatest taskutest välja tõstma, nii nagu käsipagasistki vahel kästakse asju ette näidata. Aga see ei puutu ju Ryanairi lennukile pääsemise hetke. Endal nii fliis kui jakk olnud paaril korral üsna punnis taskutega, hea võimalus paar ülekilo likvideerida :)

Miks ei tohi jope taskud punnitada? :)

Nagu kerge otsing sulle näitaks, on suletud öösel (01.00-05.00). Lisaks on rongijaama ümbrus tsiba kõhe kant. Rongijaama ümbruses on piisavalt hotelle.

Sukeldujad teevad enamasti omale DAN kindlustuse (daneurope.org). Sõltvalt paketist aastane kindlustus ~100 euri kandis. Mingis osas toimib ka tavalise tervisekindlustusena.
Muude "ekstreemspordialade" osas ei oska kommenteerdida, eriti kui neid veel päevagi ette teadmata tegema vist minnakse, nagu teema algatajal vist plaanid on.

Kuna ma siiski kaldun vist Moabi kandi poole ja seega LAst põhja poole ei liigu, jääb SF lihtsalt liiga kaugele. Järelikult midagi järgmiseks korraks :)

Tänud mõtete eest. Surmaorg miskipärast ei kutsu, ehkki üsna kiidetud paik. Zion - pigem ilmselt 2 päeva. East Rim trail, Narrows mingis pikkuses, Angels Landing ja nipet näpet veel äkki. St plaan on ikka päevaseid kolamisi rahvusparkides teha, mitte ainult autoga ringi sõita vaatepunktidesse. SF plaani ei võtta, LA ja Vegas on piisav linnamelu. Joshua on mõtetes olnud.

Mõtisklen sügisese (sept lõpp / okt algus) USA reisi teemadel.

Algus/lõpp LA-s, kohapeal 18 täispäeva. LA-s 1 päev (+ 19ndal päeval ka terve päev hilisõhtuse lennuni), Vegases 1 õhtu, põhirõhk rahvusparkidel. Esimese hooga tekkis umbes selline plaan: LA - Vegas - Hoover Dam - [Valley of fire] - Zion (3 päeva) - Grand Canyon North rim (1.5 p) - Antelope - Bryce (2 p) - Arches (1 p) - Canyonlands (Island of Sky & Neeldes - ~4 p) - [Canyon de Chelly] - LA.

Plaani lukku ei lööks, majutusi/kämpinguid ette ei broneeriks, st kui kulub kusagil aega rohkem siis ei punnitaks igale poole jõudmistega. [] vahele said sellised "võibolla" kohad.

Kahtluse koht - äkki umbes peale Bryce'i kipuvad kohad "sarnaseks" minema...? Pilte ja jutte lugedes on küll igal kohal selge omapära olemas, aga ikkagi... Äkki jätta Bryce'st ida pool olevad (Arches, Canyonlands) kohad ära, ning plaani võtta hoopis Sequioa & Kings Canyon? Siis tunduks paras ka Yosemite paariks päevaks ette võtta. Samas tundub Yosemite natuke "sarnane" alpidele ja andidele, mida juba nähtud küll; st ses osas oleks Arches & Canyonlands ikkagi huvitavam võibolla.

Keeruline on valikuid teha :) Soovitused-mõtted oodatud.

Kuhu sa täpsemalt tahad sõita?

Ilmselt keskmise turistina sai 1 täispäev Manilas oldud, mõned vaatamisväärsused, paar kaubamaja, natuke sai kõnnitud, pikaks otsaks mõistagi takso (odav) - ainuke reaalne probleem tundus ikkagi kuuldu põhjal taskuvargad (taskutest, seljakottidest). Poodides jms kohtades turvamees alati. Nii et kui ise kusagile urgastesse ei roni ja ise hoolas oled, ei näe probleemi, aga kui plaanid päevade kaupa Manilat avastada, siis ilmselt tuleb urgastesse ronida :), ei oskaks väga midagi teha seal küll nii kaua muidu...

Kui pikalt sa seal olla plaanid, või mida erilist teha, et muret tunned?