Viimased kommentaarid

Tere, Kellega plaan minna ja kui pikalt see ringreis kestma mõeldud on? Olen Uganda teemadel pikalt mõtteid mõlgutanud. Huvi on. Palun täpsemaid plaane, äkki on miskit võimalik isegi välja mõelda.

Pileteid võib vaadata ka üle Milano Ethiopian Airways'iga. Ja Milanosse saab nt, Easyjetiga otse Tallinnast (samuti Malpensa). Nemad lendavad vahemaandumisega Milano (Malpensa)- Addis Abbaba-Dar es Salaam-Zanzibar. Siselende on seal erinevaid ja hindu seinast seina. Kohati oli neid sobilikke siseseid lennufirmasid seal päris keeruline leida, sest hinnatase on totaalselt erinev. Dari ja Zanzibari vahel lendab nt . Fastjet (www.fastjet.com). Vaatasin, et hetkel nt. septembrisse Momondo pakub TLN-DAR-TLN Turkishiga hinda 544 EURi. Tallinnast alates minu arust igati mõistlik.

Mina tegin eelmise aasta oktooberis lisa(kiir)passi. Hommikupoolikul tegin taotluse ja ca 2 tundi hiljem sain teate, et võin sellele järele minna. Olin muidugi taotlemsieks vajaliku selgituse kirjutanud ning sinna juurde ka ka kurba kutsu nägu teinud :) Teenindusbüroos sain küll pisut ebameeldiva kogemuse ja loengu, kuid masinavärk ja kiirus, kuidas dokument tegelikult valmis - RESPECT!

Kas riigina Keenia on otsustatud? Kui ei, siis oleks kindlasti mõistlik vaadata Serengeti poole. See on tegelikult sama park kui Masai Mara, lihtsalt Tansaania riigi piirides ning kannab teist nime. Tansaanias on parke küll ja veel ning valida saab kindlasti ka selle järgi millised loomad enim huvi pakuvad. Mõnes pargis on tõenäosus suuri kasse näha suurem kui teises, mõnes elevantide karju jne. Kui huvi on, siis võin ka jagada kontakte, kelle käest pakkumist võtta ja uurida. Keenia osas ma ise kaasa rääkida ei saa, pole sinna sattunud. Parkide valimisel on mõistlik veel jälgida ka vihmaperioodi, need on erinevates parkides erinevatel aegadel ja seeläbi ka loomi liikumas rohkem või vähem.

Tundub, et enam pole kollapalaviku vaktsiin tõesti kohustuslik Tansaaniasse reisimisel. Kui ma ise esimest korda läksin oli see veel kohutstuslik ja seega sai vaktsiin ka tehtud. Vakstineerimispassi on samas 3 reisi jooksul küsitud minu käest täpselt ühel korral. Seega peab enda tunne ütlema, kas vaktsineerida või mitte.

Mina olen oma 3st reisist kahel korral külastanud ka Selous'd. Esimesel korral veebruaris ja teisel korral oktoobri lõpus. Veebruaris oli loomi arvukalt näha ja mõnusalt roheline savann. Vihma ei saanud me toona kordagi. (märtsis Zanzibaril olles küll paaril korral).

Oktoobris käies oli pilt pruun ja loomi vähem liikumas, kuid neid oli lihtsam näha, sest rohelust, st puid-põõsaid, mille alla varjuda vähem.

See kirjeldus, mis eespool lingitud oli, on täiesti tehtav. Hinda polnud seal näha, seega ei oska ega saa seda kommenteerida. Mikumis pole eraldi ma kordagi pargis game drive'i teinud vaid ainult läbinud seda mõnel korral mööda teed, mis pargist läbi läheb (suur maantee). Hippo Camp on tuttav. Sel aastal peatusin seal. Igati mõnus äraolemine.

Kui miskit veel huvitab, siis võib lahkesti küsida. Mul on ka olemas blogi oma reisi kohta, kui see huvi pakub, siis võin ka seda jagada.

Kui ma marsruudi kirjeldust vaatan, siis teie põhiline rõhk pole safari(te)l. Olen Tansaanias 3 korral käinud ning külastanud päris mitmeid erinevaid parke, seda nii põhja kui lõuna pool. Kui vaadata distantsi Dar'ist, siis võiks kaaluda veel nt Mikumi külastust, või ka nt Ruaha rahvusparki. Juhul kui Ruahat soovite külastada ning sõidate sinna mööda maad, siis Mikumist sõidate läbi nii või naa. Lisaks on ka väga huvitav Selous (lõuna pool).

Minu kogemus ütleb, et lõuna pool liikudes on rahvast oluliselt vähem. Konkurentsitult kõige rohkem on autosid liikvel Serengetis ning Ngorongoros. Viimasel korral sai oldud safaril 7 päeva ning 3 laagris olime me nt ainsad külastajad.

Ma ei lugenud välja esmasest plaanist, kuidas pikki vahemaid plaanite läbida, kuid mööda maad on see suhteliselt aeganõudev tegevus ja vahemaad on pikad. Keskmine kiirus teedel ei ole ligilähedanegi Eestile. Seepärast soovitan soojalt ka kaaluda võimalusi kasutada lõunast põhja liikumiseks ka siselende. Pisikesi airstrippe on seal palju ja võimalusi palju.

Kui miskit huvitab vell, millega saaksin ja võiksin abiks olla oma reisi planeerimisel, siis meeleldi.

Ilusat reisi!

Mõistlik on see vaktsineerimine ära teha ja mitte lotot mängida. See on puhtalt juhuslik, millal küsitakse vaktsineerimispassi ja millal ei küsita. Minult on küsitud nii riiki sisenemisel Dar-i lennujaamas kui ka Zanzibaril praamile minnes. Samas osadel suunadel ei tundnud keegi huvi. Seega tundub, et ühte konkreetset reeglit pole. Viimati olin Tansaanias 2014a. juunis-juulis.