Keenia või Tansaania

Varasemalt käinud omapäi seljakotiga kaks korda Tais ja Filipiinidel. Saime hakkama ja kõik super. Seekord plaanis Tansaania või Keenia.
Kes käinud mõlemas riigis, siis mis on olulisemad erinevused ja kumba soovitate? Hinnatase, transport, turvalisus, loodus, rannad, toit jms.
Huvitume safarist, rahulikust ja kaunist rannast, snorgeldamisest, linnast ja külast. Plaan kahenädalane ringreis ja ühes kohas peatuks ca neli ööd.
Tänulik igasuguse edasiviiva info eest.

Sellele küsimusele on päris keeruline vastata. Olles Keenias elanud, pole ma ilmselt sama objektiivne, kui mõned päevad kohal viibinud inimesed,
Mis on vahe? Hinnatase on laias laastus sama. Turvalisus? Sama. Ära roni õhtul välja. Toit? Sama jama mõlemas riigis. Nende maitse(tus) on omaette värk. Rannad? Selle üle oleme seal Kadriga (meie aukonsul Keenias ja tõsiselt fantastiline infoallikas) puid ja maid jaganud. Aga võta Keenias Watamu, Lamu ja Diani. Tansaanias Sansibar.

Soovin pärast safarit Tansaaniast minna Arushast Mombasasse, Keenias. Läbides Holili-Taveta piiripunkti. On keegi seda läbinud? Piirile saan Tansaania autoga, kuid üle piiri teda ei lasta. Kas siis võtan piirilt Keenia auto? On neid seal üldse võtta kohe nii lihtsalt?

Keenias on igasuguseid autosid alati võtta, sõltub vaid ootustest ja rahakotist. Kui rääkida rendiautost, siis Taita Taveta on koht, kus välismaalasi liigub harva ja seal mingit turismiinfrastruktuuri pole loota. Sihuke külavärk. Rendiautost pole mõtet unistadagi. Mingi suvalise tegelase koos autoga leiab muidugi alati.

 
Kui ühistranspordist rääkida, siis otse Mombasasse ei saa, matatu viib Voisse. Tee sinna on, kuidas nüüd viisakalt öeldagi, kohati täitsa olemas. Plussiks on see, et tee kulgeb läbi Tsavo rahvuspargi ja loomi võib näha päris lähedalt.  Võimalik, et tee on tänaseks parem, sest pidid mõni aasta tagasi hakkama seda ehitama.

Tänan vastuse eest. Ilmselt saab Voist Mombasasse ka matatuga? Järgnevale küsimusele ei saa 100 protsendiliselt kindlalt  vastata, kuid kui turvaline on mingi tegelase autosse istuda? Reisin üksi ja Keenia/Tansaania kogemust ei ole.

Voist liigub Mombasasse pidev busside, matatude ja autode vool. Auto on siis jagatud sõiduvariant, kus huvilised kokku korjatakse. Soovitaks pigem bussi või autot, sest matatujuhtide sõidustiil sel maanteel on stiilis "esimest päeva hullarist väljas". Ah, jah Voist saab Mombasasse ka rongiga.


Turvalisuse pärast ei muretseks eriti. Terve ettevaatlikus on muidugi alati omal kohal ja napsitanud juhiga autosse ei istuks. Muidu on kohalikud usaldusväärsed. Pigem arvan ma, et üksinda sa sinna autosse ei jää, sest alati organiseeritakse sinna veel keegi lisaks.