trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Loen, et bronnitakse pikalt ette sõiduk ja samas on autodest suur üleküllus. Endal plaan võtta saabudes LA-s lennujaamast. Kaotan rahas ja valikus väga palju sellisel juhul? Kas on olemas veel selline võimalus, et saan valida teatud hinnaklassi tsoonist parima endale sobiva ning kus võid saada hea või ka vägahea auto?

Otsin samuti septembri lõpus LA lennujaamast liikumisvahendit. Ehk oskab keegi miskit head pakkuda?

Minul ei tulnud viisat nädala möödudes ja kuna olid tulemas TET pühad ja mingi aeg ei pidavat midagi toimuma, siis tegin kindluse mõttes ka kiir approval letteri järgmiseks päevaks. Maksis rohkem kui tavaline. Järgmine päev tuli nii kinnituskiri kui ka viisa.

Paradise ja Phong Nha caves koos paadisõiduga oli meil kella 8-16. Ehk seepärast odavam, et polnud privaat vaid väike minibuss. Aga see ei seganud küll sugugi. Ehk ka kohapeal lihtsalt odavam. Ja nädal tagasi oli seal külm. Kohalikel joped seljas, koobastes püsivalt 20-22

Koobaste külastamiseks meie ööbisimegi Dong Hois. Õhtul jõudsime ning tellisime hommikuks tuuri. Kui õigesti mäletan, siis 37 dollarit transport, kahed koopad ja lõunasöök ning vahva giid, 11 inimest.

Seda marsruuti, mida algselt soovisime, ei saanudki ja lendasime hoopis. Fb Vietnami grupist üks inimene üritas ka, aga ei midagi. Kokkuvõttes tuli  2 lendu  ajaliselt kiirem ja mitte eriti kallim ning kindlasti mugavam. Da Nangist sõitsime rongiga 5h ülespoole koobaste külastamiseks. Midagi hullu polnud, veits räpane ja süüa ei julgend nendelt kärudelt midagi osta

E viisa enne reisi, ise tehtud foto, prindid välja ja rohkemat pole tarvis.

Kui eelnevalt e viisa tehtud, siis rohkem midagi täitma ja maksma ei pidanud. Väljaprinditud e viisa lehte vaadati enne lendu ja maale sisenemist.

Meie tegime ise telefoniga ja läks läbi. Viisa tuli nelja ja kaheksa päevaga kuna oli TET aeg. Ühele sai esialgselt vale passinumber ja saatsid kirja, et palun parandada ja lisatasu ei kaasnenud sellega.

Tänud, Inbox. Oleme peagi minemas Vietnamu ja ka Hoi Ani ja no siidist voodipesu on vägagi lux idee endale ja kingiks. Mis hinnaklassi ligikaudu jäid? Veel on silma jäänud sealt imelised laternad. Kas neid on transpordiks võimalik kokku panna ja kas neid on ka HCM-s? Liigume kohapeal käsipagasiga aga üritaks siiski ära mahutada.

Kui arvestada seda, et reisite Vietnamis ka põhjas, siis on külma ilma tõttu vajalik rohkem riideid. Samas kui mitte, siis ehk kõvasti lihtsam ja mugavam on minimaliseerida oma pagasit. Oluline oleks läbi mõelda mida ja kui palju oleks reaalselt tarvis. Ise olen neli aasia reisi läbinud seljakotiga. Mitte ühestki vähem kodust kaasavõetud asjast puudust pole tundnud, natuke nänni mahub piirangusse ja no mugavus ja lihtsus eelkõige. Kas võidab see kel rohkem asju :)) ?

Olime Lipel ja meeldis ülimalt. Öömaja imelises vaikses rannas, kus peale meie polnudki eriti kedagi. Samas söögikoht polnud kaugel ja kui soovi, siis olemas ka väike nn poodide-pubide tänav, olemas ka väike turg. 

Me tegime ka ringreisi rongide, busside ja tukiga ning kõik sujus suurepäraselt. 2-3 päeva ei näinud mitte ühtki valget ja ülimalt lahedad olid need discobussid. Selline  ehe tunne koos kohalikega külg külje kõrval :) 

Olles külastanud riike nii Aasias kui Aafrikas, siis esmast ja kõrvuni naeratust ei hinda siiralt. Sellist siirast hea tahte avaldust näeb kahjuks tõesti  väga vähe. Nt Keenias ei naeratanud ja ei olnud mitte keegi huvitatud suhtlusest kui ei  nähtud otsest rahalist kasu. Kui vaatasid inimesele silma, siis esmane oli just see, et anna raha. Kurb ju!

Sama küsimus nagu Lillekesel, kuhu veel peale Ho Chi Minhi. Kavas ka Kambodza ja põhja Vietnami välistaks. Kuna lähme jaanuari lõpus, siis kas Hoi An oleks hea valik. Osade allikate põhjal on ranna jaoks väga külm ja keegi ei uju, teise arvates täiesti ok.

A Ly Lu, millist marsruuti olete planeerinud? Meil plaan varem e viisad teha, kuigi ega vist rahalist ja ajalist vahet pole.

Nha Trangi oleme välistanud marsuudist ja Da Nangi tuleb minna ainuüksi seetõttu, et soovime peatuda Hoi Anis. Tuleb ehk veel rannasoovitusi antud piirkonnas?

Aitäh MerilinR, peame plaani. Kahjuks ei pea tõesti paika see mida netiavarustest leiab. Reaalsus paraku hoopis teine.

Mui Ne rannapiirkond tundub ka piltide ja jutu järgi väga hea. Kas seal on keegi siinolijatest peatunud? Jääb kenasti ka marsruudi sisse. Vietnami kui ka Siem Reapi öömajad on ikka ulmeliselt odavad ja ilusad, eriti peale Keenia reisi. 

Tulime just Keeniast ja võtsime Masai Mara kolmepäevase safari Big Time Safari kaudu, hind 480$. Selle sees oli siis transfeer lennujaamast, auto ainult meile neljale, söögid, vesi ja ööbimiseks Enkorok telgid, õhtune ja terve päeva pargi külastus ning Masaide küla. Muidugi oleks saanud odavamalt aga see, et ei pidanud teistega autot jagama ja öömaja oli Enkorokis võrreldes algselt pakutavaga kordi parem.

Tfr, Sellelt lehelt sain hinnaks 129 dollarit ühele.

Tänan Token556. No ei leia mina sellist lehte mis oleks teenusevaba, seepärast küsingi. http://ecitizen.go.ke/, ja sellel lehel lööb errori

Millisel lehel teha Keenia e-viisa? Kui kohapeal lennujaamas on hinnaks 50 dollarit, siis https://www.kenyaonlinevisas.com/ sellisel lehel annab hinna kahele üle 200 dollari. Või nii ongi?

Sergeip, millisel safaril te käisite? Mis oli hinnaks ja kuidas ööbimine? Veits räpased ja ebamugavad tunduvad need telgid mida piltidelt olen näinud. Meil kohalikud lennud ostetud ja hea teada, et lennuaegadele tähelepanu pöörata.