Viimased kommentaarid

Tänud, Inbox. Oleme peagi minemas Vietnamu ja ka Hoi Ani ja no siidist voodipesu on vägagi lux idee endale ja kingiks. Mis hinnaklassi ligikaudu jäid? Veel on silma jäänud sealt imelised laternad. Kas neid on transpordiks võimalik kokku panna ja kas neid on ka HCM-s? Liigume kohapeal käsipagasiga aga üritaks siiski ära mahutada.

Kui arvestada seda, et reisite Vietnamis ka põhjas, siis on külma ilma tõttu vajalik rohkem riideid. Samas kui mitte, siis ehk kõvasti lihtsam ja mugavam on minimaliseerida oma pagasit. Oluline oleks läbi mõelda mida ja kui palju oleks reaalselt tarvis. Ise olen neli aasia reisi läbinud seljakotiga. Mitte ühestki vähem kodust kaasavõetud asjast puudust pole tundnud, natuke nänni mahub piirangusse ja no mugavus ja lihtsus eelkõige. Kas võidab see kel rohkem asju :)) ?

Olime Lipel ja meeldis ülimalt. Öömaja imelises vaikses rannas, kus peale meie polnudki eriti kedagi. Samas söögikoht polnud kaugel ja kui soovi, siis olemas ka väike nn poodide-pubide tänav, olemas ka väike turg. 

Me tegime ka ringreisi rongide, busside ja tukiga ning kõik sujus suurepäraselt. 2-3 päeva ei näinud mitte ühtki valget ja ülimalt lahedad olid need discobussid. Selline  ehe tunne koos kohalikega külg külje kõrval :) 


Olles külastanud riike nii Aasias kui Aafrikas, siis esmast ja kõrvuni naeratust ei hinda siiralt. Sellist siirast hea tahte avaldust näeb kahjuks tõesti  väga vähe. Nt Keenias ei naeratanud ja ei olnud mitte keegi huvitatud suhtlusest kui ei  nähtud otsest rahalist kasu. Kui vaatasid inimesele silma, siis esmane oli just see, et anna raha. Kurb ju!

Sama küsimus nagu Lillekesel, kuhu veel peale Ho Chi Minhi. Kavas ka Kambodza ja põhja Vietnami välistaks. Kuna lähme jaanuari lõpus, siis kas Hoi An oleks hea valik. Osade allikate põhjal on ranna jaoks väga külm ja keegi ei uju, teise arvates täiesti ok.

A Ly Lu, millist marsruuti olete planeerinud? Meil plaan varem e viisad teha, kuigi ega vist rahalist ja ajalist vahet pole.

Nha Trangi oleme välistanud marsuudist ja Da Nangi tuleb minna ainuüksi seetõttu, et soovime peatuda Hoi Anis. Tuleb ehk veel rannasoovitusi antud piirkonnas?

Aitäh MerilinR, peame plaani. Kahjuks ei pea tõesti paika see mida netiavarustest leiab. Reaalsus paraku hoopis teine.

Mui Ne rannapiirkond tundub ka piltide ja jutu järgi väga hea. Kas seal on keegi siinolijatest peatunud? Jääb kenasti ka marsruudi sisse. 


Vietnami kui ka Siem Reapi öömajad on ikka ulmeliselt odavad ja ilusad, eriti peale Keenia reisi. 

Tulime just Keeniast ja võtsime Masai Mara kolmepäevase safari Big Time Safari kaudu, hind 480$. Selle sees oli siis transfeer lennujaamast, auto ainult meile neljale, söögid, vesi ja ööbimiseks Enkorok telgid, õhtune ja terve päeva pargi külastus ning Masaide küla. Muidugi oleks saanud odavamalt aga see, et ei pidanud teistega autot jagama ja öömaja oli Enkorokis võrreldes algselt pakutavaga kordi parem.

Tfr, Sellelt lehelt sain hinnaks 129 dollarit ühele.

Tänan Token556. No ei leia mina sellist lehte mis oleks teenusevaba, seepärast küsingi. http://ecitizen.go.ke/, ja sellel lehel lööb errori

Millisel lehel teha Keenia e-viisa? Kui kohapeal lennujaamas on hinnaks 50 dollarit, siis https://www.kenyaonlinevisas.com/ sellisel lehel annab hinna kahele üle 200 dollari. Või nii ongi?

Sergeip, millisel safaril te käisite? Mis oli hinnaks ja kuidas ööbimine? Veits räpased ja ebamugavad tunduvad need telgid mida piltidelt olen näinud. Meil kohalikud lennud ostetud ja hea teada, et lennuaegadele tähelepanu pöörata.

Meile meeldis Hikkaduwa ja Mirissa. Soovitan kasutada kohalikku bussi, mis liigub mööda rannikut ning saad külastada erindvaid randu. Väga kiire ja mugav ning maksab peaaegu mitte midagi.

Sõber just tuli Kreetalt ja külastas ka Santorinit ühe päeva. Ja see üks päev oli selle saare jaoks ka küllalt piisav. Ülehaibitud koht, millest saabki mõne nurga alt imelisi fotosi ja see pidavat ka kõik olema. Hinnad kallid, teha pole midagi ja keskusest kõrval räpane-must kuiv mägine kõrb.

Tulime eile Kandyst ja hetkel Ellas. Kandys esmaspäeval kella kuuest linn pime, kõik söögikohad kinni, turva õnneks toidupoodi veel lasi aga me ka viimased. Politseid oli hommikul suht palju näha, osasid ei lubatud õhtul hotellist välja. Hotellipoiss väitis, et kõik ok, eile oli väike vahejuhtum aga kõik nüüd rahulik.

Plaanisin osta teise klassi rongipiletid Kandy-Ella varem ette. Aga nüüdse info põhjal ei ole sellel mingit mõtet, kõik lähvad peale.

Viimane peatuspaik enne tagasilendu on meil Mirissa. Kas keegi oskab soovitada sealkandis mingeid shopingu kohti, kodustele ja sõpradele meelehea ostmiseks ja mida sealt peale tee võiks kaasa tuua. Galle äkki või mingid põnevad turud ka Mirissas? Colombo jätame täiesti vahele.

Käidud kaks korda Tais ja korra Filipiinidel. Mõlemad kohad suurepärased ja läheks veel ning hind jäi sinna 1000 euri kanti inimene kogu pakett kaks nädalat. Filipiinidele on kohalejõudmine nats kallim ja ajakulukam, samas oli elada seal odavam ja osta polnud peale söögi-joogi midagi. Ka oli Filipiinide toit veidi kesisem.
Kaks aastat tagasi oli Tais Koh Lipe saar veel selline, et lebotasime valge liiva ja helesinise veega rannas praktiliselt üksi. See oli üliarmas saareke ja soovitan.

Aga kas kindlustuse alla ei lähe see, et sa reisile ei saa minna? Muidugi kui kindlustus tehtud enne reisile minekut takistava asjaolu ilmnemist.

Meil reisini aega on ja miskit pole veel kindlalt otsustatud. Aga kui võtta autojuht Ella-Udawalave hommikul vara nt. kella viiest, siis peaks umbes seitsmeks kohal olema ja kas see aeg oleks ok? Võtaks kolmetunnise safari, autojuhi laseks minema ja pealelõunat edasi Tangallesse bussiga.
Või teine variant minna ikkagi õhtul juba kohale. Samas kaotaks sellega tegelikult ühe päeva.
Yala rahvuspargi kohta olen lugenud, et see küll kõige liigirikkam aga kõige rahvarohkem ning kohati ongi reaalselt suur hulk jeepe taga ajamas üht õnnetut loomakest. Udawalaves võib kohata hulgalisrlt loomi ja linde, samas võid näha vaid mõnda üksikut jeepi.