Kes Gambias käinud!

Lähem varsti Gambiasse ja sooviks veidi infi. Kahjuks siit ja mujalt netist midagi eriti ei leia, siis, kes on käinud, ehk võtate ühendust pilleliina@hotmail.com Huvitavad just erinevad hinnad...joogid-söögid, taks ja ekskursioonid, kust odavamalt saaks. Tahaks kalale minna ning ka ette võtta 2 päevane trip Georgtowni.

Meie olime kaks nädalat ja ekskursiooni ostsime vaid James Islandile. Hinnad on väga erinevad, tasub võrrelda erinevaid pakkumisi ja väiksematelt tegijatelt annab ka allahindlust küsida. Nali on selles, et üks kõik kellele ja palju sa maksad kokkuvõttes pannakse kõik ikka kokku ühte paati.

Serekundas käisime esimest korda turistitaksoga, mis hinna poolest on röövellik võrreldes muude võimalustega. Banjuli sõitsime juba kohaliku taksoga ja järgnevad Serekundas käimised kohalike minibussidega, mis tegutsevad liinitakso põhimõttel. Näevad välja küll hirmutavad, aga sõidavad kindlal marsruudil ja hind on olematu nt Kololi Serekunda ots 5 kohalikku (jaga 2,44 saamaks EEK'i), samas kui turistitakso võttis selle eest üle 200 kohaliku. Veel käisime paaris pisemas loodusreservuaaris - võimalus näha veel säilinud metsa, kahte-kolme liiki pärdikuid ja suurel hulgal erinevaid linde, (Abukos on ka mingi miniloomaaed).

Kindel idee oli minna ka Georgtowni, Wassu kiviringe vaatama ja näha ära looduslikus keskkonnas jõehobud ja krokodillid. Ekskursiooni sinna meil leida ei õnnestunudki, küsisime neljast erinevast firmast ja kõik vastasid, et hetkel ei sinna ei tehta, kuna huvilisi liiga vähe. Kaalusime võimalust minna kohaliku transpordiga, aga kuna see oleks võtnud vähemalt 3 päeva, et näha kõike mida soovisime ja aeg surus natuke peale, siis otsustasime autorendi kasuks. Üldiselt soovitatakse rentida auto koos juhiga, meie võtsime riski ja läksime omal käel. Väikesi viperusi esines, aga asi tasus end ära. Tee oli väga hea (põhjakaldal) ja jõehobud said nähtud :)

Söögid-joogid ei ole soodsad, aga kindlasti ka mitte kallid. Mida enam hotellide lähedal seda kallimad. Meie leidsime soodsaid kohti mööda randa jalutades hotellidevahelistelt aladelt. Välimuselt on need kohad pigem tagasihoidlikud, aga toit väga maitsev, eriti kala.

Üldiselt soovitaks esimesed paar päeva ringi vaadata ja saada selgeks kuidas asjad toimivad. Mina isiklikult ei soovitaks eriti välja teha kõikidest neist tüütutest soovitajatest, kes lubavad kõik ära korraldada, igale poole viia jne. Kui just ei ole soov endale terveks reisiks saatjat saada (seda varianti kasutatakse väga palju), kes sind kõikjale viib, sinuga kõikjal kaasas käib ja kelle söök jms on kõik sinu kulu. Meile meeldis kahekesi avastamine natukene enam.

Hoolimata sellest tüütamisest oli see sihtkoht tore, ilm oli suurepärane ja kaheks nädalaks jagub ka aktiivset tegevust.