Kes teab firmat Getwork

Human Resources OY Getwork . Kas keegi teab sellest firmast midagi? Tahaksin infot, kuna nad pakkusid Iirimaale mulle tööd, aga ma ei ole kindel, kas nad on aus firma või on nad sulid?

Kas pead maksma mingit teenustasu?

igaks juhuks ei maksa, eriti kui tööpakkunine tipperarysse (NB! eriti hoiduda!) Pahad kogemused

Jah tipperarysse just. Elukoht ja söök tasuta, restoran/pubi asub Tipperary linnakeses, Dublinist ca. 2 tunni

kaugusel louna pool. Transport Dublini lennujaamast elu-ja tookohta on organiseeritud tooandja poolt. Tööandja ise iirimaal. Mul jäi hetkel kõne vastamta. Ma ise Dublinis elanud ja mu sõbrad elavad seal sellepärast , mõtlesin et äkki tasub ära.

Teenustasust ei ole juttu olnud ja isegi piletitest veel ei ole räägitud. Kui nad tasu küsiksid siis ju oleks selge, et see on mingisugune pettus.

Mina tulin läbi selle firma Inglismaale. Firma vahendustasu ei võtnud ja lennupiletid pidin ise kinni maksma,mis ka arusaadav. Niipalju omast kogemusest võin öelda, et töökoha nad võivad leida ja organiseerida, aga kindlasti ei ole info, mida nad jagavad nii lilleline ja roosiline. Vähemalt mina pettusin küll väga ja enamuses infot oli täielik vale, ka palk, töökohustused olid ilustatud variant..aga nuhh, selle esimese shoki elasin üle ja siis sain juba iseseisvalt jalad alla. Lihtsalt vahendusfirma kaudu on sellesmõttes hea minna, kui nad garanteerivad sulle alguses töökoha ja elamispinna.

Nad helistasid mulle eile ka aga saatsin e-maili neile,et ma ei usalda välismaa firmasid, ma ei tea kas tasub ära. Muidugi töökoha ja elukoha ja trantspordi nad lubasid mulle.

Kas sul kedagi Iirimaal tuttavat ei ole, kes saaks selle kohaliku firma kohta natuke uurida...mina tegin ka seda, päris teadmatusse ei julgenud tulla.. Igaljuhul edu!

Mul sõbrad küll seal aga nad ei ole eestlased.Aga küsin ikka.Kuigi nüüd vast liiga hilja võibolla,kuna keeldusin juba.Ma ei julge ilma rahata minna sinna kuigi jah mul sõbrad tulevad järgi kui on probleeme ja ostavad ka lennupileti siis kui vaja.

Tere Hele06! Lugesin et sa olid läinud selle Getworki kaudu tööle hooldajaks ja said pettuse omanikuks, aga tahaks teada kui palju seal seda palka sulle lubati ja kus sa elasid. Kui sa töötasid hooldekodus, mis linnas olid? Ma ise olen minemas ka nüüd sinna. Pakuti kohta hooldekodus ja elamine ka seal samas kuskil. Palk oleks mingi 5 kuni 6 naela ja üürid 40 kuni 80 naelani nädalas, aga soov oleks suur minna sinna, kuna pileti ise ostan ja vahendustasu pole seal. Siis ehk see 6 kuud kannatan ära seal. Muidu vist lühemaks ajaks ei saa jääda, eks. Ootan ka teiste kogemusi sellel alal või on kellegil pakkuda tööd Inglismaale ja elamist. Olen 27 aastane ja valdan hästi inglise keelt. Keeltega probleemi pole.

Getworki ära palun küll vali. Mina läksin nendega Dubaisse neting segadust oli palju. Kõigepealt muudeti mitmeid kordi kuupäevi, millal pidin minema, siis jõudsin lõpuks öösel Dubaisse kohale, aga lennujaamas ei olnud kedagi vastas. Veetsin öö lennujaamas uute tuttavatega ning hommikul sain firmaga ühendust, kuhu läsin. Siis tuli välja, et ettevõtte oli mind ootanud juba nädal aega ning igal päeval vastas käinud. Ning kolmandal päeval ilmus mu korteriukse taha Getworki kohalik esindaja, kellest mul varem ainugi ei olnud ning pistis mulle araabiakeelse paberi nina alla, mille käskis allkirjastada, väites, et see on lihtslat dokument, mis tõendab, et kohale jõudsin. Ei kirjutanud ning võtsin selle paberi koos toojaga kaasa ning marssisin oma kohalikku firmasse, kus töötasin. tuli välja, et see paber oli tegelikult dokument, mille allkirjastamisega oleksin andnud enda 2 esimese kuu töötasu veel kohapealsele vahendajale, kellest polnud kellelgi aimu. Saatsime nad sõna otseses mõttes metsa...

Olin Dubais küll 2 aastat, aga seal firmas, kuhu Getworki kaudu läksin, vaid 6 kuud. Paraku ei ole seal töökoha vahetamine lihtne, sest töökohaga on seotud ka elamisluba.

Mina eelistaksin peale neid kogemusi kindlasti pigem ise riskida ning ise otsida.

Tere,

plaanin minna ja tootada juuni-aug Iopp UKs Live in PCA na- ehk personaaIse hooIdajana, kes eIab kIiendi juures kodus , tavaIiseIt `3 nadaIat , siis 1 vaba jne. Lahen ka iImseIt vahendusfirma kaudu , kuna saan aru, et esimest korda tuIeks minna nii, siis vaiksemad riskid? OIen kontaktis oInud nii Getwork.ee kui ka AbsoIute Recruitment ou esindajatega,miIIest viimane tundus kyII usaIdusvaarsem, kuid kiiremini tegutseb esimene, Ma ei oIe veeI midagi 100% otsustanud ,eks paistab. Kas kellegil on kogemusi hooIdajana , oe abina – nurse assistant voi heaIthcare assistantina tootamiseI UK-s? Ja kui siiski otsustaksin end kiirkorras UK odede registrisse kanda, kui suured on voimaIused kiiresti too Ieida? Paberimajandus pidi ise votma juba 3–4 kuud aega ja jarjekorrad pikad. Toend ise juba maksab Eestist vottes 3000 kr, pluss kulud UK registri jaoks. Arvan ise, et on ehk mottekam paar kuud hooldajana esialgu tootada , samaI ajaI ajada juba registri asju , niipea, kui mingit raha tekib ja siis juba jaada edaspidi oma eriaIaseIe toole?

Olen vaga tanuIik , kui keegi oskab midagi kommenteerida, soovitada vms. Samuti sooviks kontakteeruda mone medtootajaga , kes elab ja/voi tootab UK-s. Uurisin ka siinseid kommentaare, aga need tunduvad olevat vanemast ajast. Kas keegi veeI plaanib minna samale tooIe umbes samaI ajal sama firma kaudu? Kontakteeruks ja hoiaks yhendust?

Tanud ette!

Kaidi

muI kahjuks arvuti klaviatuur korrast ara ja ei saa teatud tahti kirjutada, siiski , kui on arvamusi, soovitusi voi voimalusi kontakteeruda mone oma eriala koIIeegiga, kes juba UK-s voi minemas , ootan emaiIi: catsy@hot.ee