Kiiev - Odessa - Krimm ja ümber

Tänu Estonian Air´i üsna sõbralikele hindadele, Sitsiilias elava sõbranna ja minu puhkuseaegade mittesobitumisele ja sugulaste korduvatele kutsetele hakkas peas liikuma mõte minna augustis Ukrainasse.

Hakkasin siis erinevaid allikaid uurima, aga pean tunnistama, et Ukraina LP (uus formaat, öäkk) on üsna kasutu. Ja nii ma siis lugesin Tripi ja mõtlesin targematelt ka nõu küsida.

Soov oleks Ukraina reisil olla ligikaudu 10 päeva. Eesmärk ei ole kindlasti riiki risti-põiki läbi sõita, vaid pigem sugulasi külastada ja veidi ringi vaadata.

Kes Ukrainas käinud, kas selline ajakava oleks mõistlik. Tegelikult tahaks ka Krimmi minna - aga ilmselt ei mahu see 10 päeva sisse. Või?

Kiiev - 1 päev. Kiievist 1-päevane ekskursioon Pripjat´i linna (Tšernobõli tuumajaam). Kokku 2 päeva. Öörongiga Odessasse.

Odessas 3 päeva (linn + sugulaste külastamine). Kui palju on Odessa linnas teha? Kas saab ehk ka 2 päevaga hakkama?

Kherson, Hola Pristan ja ümber - 2-3 päeva (sugulased). Teha pole seal suurt midagi, see on puhtalt sugulastele külla minek:)

Hetkel olen siis selle kava järgi sättinud 7-9 sõltuvalt täpsematest plaanidest. Kui palju aega peaks reaalselt planeerima Odessa jaoks? Kas oleks mõistlik näiteks Odessa vahele jätta (sugulased saavad kõik rõõmsalt Khersoni tulla mind vaatama:) ja suunduda selle asemel hoopis Krimmi nii 4-5 päevaks?

Liikumine kohapeal oleks siis kas öörongiga või bussiga. Odessa Kherson on 2 h bussiga, kuid tegelikult peaks sinna saama ka otse Kiievist rongiga. Seega põhiküsimus - Odessa võtta või jätta?

Ja kas keegi on Tšernobõli ekskursioonil käinud - kuidas oli?

Tänud!

Tšernobõli ekskursioonidega on kahtlased lood. Tahtsime meiegi see aasta sinna minna, kuid Ukraina valitsus keelas enne juulit juba ekskursioonid sinna ära ning kui meie augustis Ukrainas olime, siis ikka veel ekskursioone sinna ei lubatud.

Muidu olime Ukrainas 2 nädalat ja kui huvi, siis selle reisi kohta saab lugeda siit: http://www.alfasys.ee/www/?cat=39

ftc, tänan info eest Tšernobõli teemal. Eks paistab, mis selleks suveks saab.

Aga minu plaan liigub ilmselt selliselt, et:

lendan Tallinnast Kiievisse, olen seal ca 2 päeva. Siis lendan WizzAir Ukraina´ga varahommikul Simferopoli poole. Olen ca 4-5 päeva Krimmis (plaanis oleksid eelkõige erinevad vaatamisväärsused), siis sealt öörongiga Odessasse ja seejärel edasi sugulaste juurde. Kokkuvõttes öörongiga Kiievisse tagasi ja tagasi Eestisse.

Kuidas oleks Krimmis küige mõistlikum ringi liikuda? Kas peaksin mõtlema autorendi peale või ajab läbi ka ühistranspordiga?

Mina käisin seal oma autoga ja lähen uuesti ka oma autoga. Igasugune rent tundus mul seal kallis ja peaaegu olematu.
Krim on kena, kogu rannik on ilus, vene poolne ots on vähem turististunud ja mugavam telgiga ööbimiseka, rannas vedelemiseks.
Sisemaa on kohati trööstitu, muhklike teedega ja liiga pikkade vahemaadega linnade vahel.
Isiklikult mulle Ukraina meeldis. Kui üldse lähen ida-euroopasse, siis vaid Ukraina.