Viimased kommentaarid

LOT kandis tagasi raha 11. augustil tühistatud lennu eest, mis oleks pidanud toimuma oktoobri lõpus :)

Kuidas te Swedbangas seda chargebakki olete teinud täpsemalt?

Lolluse ja paanikahaigete eest, kes meie maad veel pikalt valitsevad, tuleks põgenemissihtkohti vaadata näiteks kuule või marsile või veel parem mõnda lähimasse teisse galaktikasse. Kuuldavasti on seal kõik piirid lahti, sisenemine viisavaba ja oodatakse avasüli.

Osariigiti on seadused erinevad. Kui ei viitsi end kurssi viia konkreetse osariigi nõuetega, tasub rahvusvaheline kaasa võtta. Floridas näiteks ei ole vaja rahvusvahelist juhiluba ja piisab täiesti tavalisest juhiloast.

Tee Miamist Naplesi soovitan sõita mööda maanteed 41. Seal teeääres on päris mitmeid külstuskeskusi ja mõned lühikesed laudteed, mida mööda jalutada. Soovitan veebist lugeda tutvustusi ja tripadvisorist arvustusi, et välja selgitada, mis sulle omale kõige rohkem huvi pakub. Kõike ei jõua ühe päevaga kindlasti mitte, tuleb teha valik.

Mõned näited:

Big Cypress Oasis visitors center. Väike külastuskeskus ja kõrge laudtee seal samas. Laudtee ja maantee vahel kraav kubiseb alligaatoritest.

Kirby Storter Roadside Park. Laudtee tiigini, umbes tund jalutamist.

Big Cypress Swamp Welcome Center

Big Cypress Oasis Visitor Center

H.P. Williams Roadside Park

Big Cypress Bend Boardwalk, ca 2km laudtee.

Shark Valley Visitor Center. 15 miili round-trip asfalttee, tee lõpus vaatetorn. Saab rentida rattaid ja ka trammiga minna. Ajakulu ratastega minnes ca 3 tundi, trammiga saab kahega hakkama.

Maantee 41 pealt on võimalik maha keerata ja teha väike ring mööda 24 miili pikka Scenic Loop Drive'i. Teha peatusi teetruupide juures ja vaadata elusloodust täitsa omas keskkonnas. Seal on ka matkarada Tree Snail Hammock Trail. Ajakulu arvestaks 4 tundi (koos peatustega). Aga arvestada tuleb, et see on sillutamata tee ja enamuse rendiautode lepingutes on kirjas, et ei tohi minna "unpaved road" peale.

Hõljukiga olen käinud Buffalo Tigers'iga ja seda saan küll soovitada. Sõidavad hõljukiga vanasse indiaanikülakesse ja tagasi. Indiaanikülake on nüüd küll ainult turistikas, aga lood, mis sellest ja selle elanikest jutustab, on ägedad.

Teel Key Westi soovitaks peatuda Key Largol, Hampton Inn hotellis. Tagahoovis on väike rand, saab rentida kanuusid ja teha tiir Mehhiko lahel. Tagashoovis elavad iguaanid, keda saab puuviljadega sööta. Järgmine päev hea minna John Pennekamp Coral Reef State Parki. Saab kanuudega loodust avastada või minna ookeanile snorgeldama või klaaspõhjaga laevaga.

Sealt edasi Key Westi poole Islamoradal on lahe koht Robbies, kus saab tarpoone sööta.

Üldse on Key-del väga palju põnevat. Sellel teekonnal võib vabalt kulutada päevi.

Tutvu Mile marker Guidega:

http://www.floridarambler.com/florida-destinations/florida-keys-roadtrip-mile-marker-guide/

Ma tahaks küll teada, kus on need eeskirjad ja see punkt, mis keelab tax-freest ostetud kauba pakendi avamise enne sihtkohta. Ja ka see, millistes eeskirjades on öeldud, et lennukis ei tohi oma alkoholi tarbida.

Olen korduvalt ostnud tax-freest ja lasknud väikese pudeli eraldi kotti panna, just selle mõttega, et ei peaks lennukis ostma (või ei ole seal nagunii seda marki, mida ma tahaks) ja saaks kiirelt magama. Tax-frees on ilmselt taibatud, et see väike läheb tarbimiseks ja on ka mitu kprda öeldud, et "kui sa selle pakendi lahti teed, ei pääse sa enam jätkulennule minnes turvakontrollist edasi ja pead selle ära andma". Kordagi ei ole öeldud, et seda ei tohi "avada enne sihtkohta" või tarbida lennujaamas või lennukis. Ka ei ole ma tax-frees märganud selliseid eeskirju, ega andnud kuskile nõustumist nende eeskirjadega.

Vaatasin ka oma lennupileteid ja ei näe ka seal kuskil tingimustes kirjas, et lennukis ei tohiks oma alkohoolset jooki tarbida. Pigem on lennujaama oma eeskirjades kirjas, et purjus inimest ei lubata lennule ja lennukis pead sa arvestama teiste ja alluma lennusaatjate korraldustele. Eks seda jah kontrollitakse, et pardal peoks ei lähe ja et inimesed normaalselt käituks. See kui sa enne magamajäämist kohvi kõrvale väikse konjaki teed, ei ole küll veel lennusaatja poolt mulle märkust põhjustanud.

@vabameelne Päriselt ka on raskem google maps avada kui siia küsimus kirjutada?

Bintanil on minu mäletamist mööda ainult kuurordid ja saab ka bussiga kohalikul turumoodi kohas käia. Mõned päevad seal on täitsa OK. Lisaks võib mõned päevad ka Sentosa saarel rannas käia, sinna saab Singapurist metrooga.

Sama siin, aasta hiljem saabus postkasti itaaliakeelne paber. Google translate kasutades sain aru, et tegu on trahviteatega, kuna ma olevat sõitnud liiklemiseks mittesobilikku tsooni. Täiesti võimalik, et Tomtom mind kuskilt läbi juhatas, kust poleks tohtinud, aga mis veelgi hullem, see tsoon ei olnud ka tähistatud arusaadavalt, et sinna siseneda ei tohiks. Kohalikud ilmselt jah teavad, et sinna tsooni ei tohi siseneda, erilubadea või ma ei tea kuidas, aga mina kuskil asusaadavat keeldu ei märganud, seega tundub see pigem turistide kottimise ja ebaausalt rahateenimisena kui mingi tõsiseltvõetava põhjendusega, miks sinna siseneda ei tohi. Ja kuna ma raiskasin oma aega selle taiese tõlkimise ja arusaamisega (normaalne inimene saaks aru, et tegu on turistiga ja vaja on saata teada ja selgitus inimloetaval kujul, mitte itaalia keeles. Kas eestist saadetakse trahviteated itaaliasse eesti keeles?), siis tegin tasaarvelduse: lugesin taiese tõlkimistasu ja trahvisumma võrdväärseks ja viskasin selle paberi prügikasti.

Ja enne veel, kui te mind trahvi (mis võis olla, aga võis ka mitte olla õige, kust pagan ma seda tagantjärgi üldse kontrollida saan) tasumata jätmises hukka mõistate, siis korterjama ees, Eestis, kus ma elan, on suur sissesõidukeelu märk ja allpool ka seletav tahvel, mis tingimustel võib sisse sõita. Siiski igal hommikul ma näen kümneid eestlasi, kes sealt märgi alt läbi sõidavad. Kui juhin sellele tähelepanu, siis paremal juhul öeldakse, et oih, ei märganud ja nii järgmne päev jälle ei märgata. Halvemal juhul öeldakse, et mingu ma pimedasse kohta. Ja kas mingi seadus siin kaitseb mind? Saan ma neile soti trahvi teha? Kui saaks, oleks miljonär ja ammu itaaliasse selle kommiraha ära maksnud. 

Teisest küljest ma saan aru, et kui oled rikkunud seadust, tuleb kanda karistust ja et seaduse mittetundmine ei vabasta vastutusest. Kuna ma ei ole suuteline kõiki itaallaste vempe omale selgeks tegema, siis enam kunagi oma jalga spagetiparadiisi ei tõsta ja nad minult enam kunagi turistina ühtegi senti ei saa. Maailmas on kordades põnevamaid ja kauneimaid kohti kui Itaalia, kus sellist jama ei esine.

Kui sa maksad 60€ lisatasu selle eest, et saaksid kahese toa, aga tegelikkuses oled ühistoas mitmete teistega, siis siin pole mingit küsimust, et see 60€ tuleb tagastada.

Rehvidega ikka juhtub õnnetusi, aga see ei ole küll normaalne, et reisile viiv buss kohe algusest peale on katkiste rehvidega (ja veel mingite vigadega). Kahjutasu aga selle eest tõesti ilmselt nõuda ei saa.

Vesi tasuks kindlasti kaasa võtta, seda kulub palju ja kohapeal maksis pudelis vesi üle 3€. Kui sealt mahla või muud ostad, siis topsi eest maksad pandi ja pärast tagasi viies arvestatakse see pant maha. Söögiga on lihtsam, alla 10€ saab korraliku šnitsli, pitsa, pasta, burgeri. Buffee (aasia) minumeelest kallis kui ogaralt õgida ei plaani - 17€ oli vist.

Ma pole küll Nationali bronninud, aga kas ei või olla nii, et kui sa maksad kohe, siis on hind $392, aga kui maksad alles autole järgi minnes, siis on $425 ?

@sebin Kõik paraku ei tea, et tegu on kahe tärni reisifirmaga, ja seda reisifirma oma tutvustuses ka ei ütle.

Alamo on jah väga hea valik: * saad platsil ise auto valida* sunpass on mõistliku hinna eest olemas ja maksad vaid siis, kui reaalselt kasutad tasulisi teid* alamo.co.uk ja ka läbi mitmete euroopa vahendajate autot broneerides on kõik vajalikud kindlustused olemas* alamo.co.uk lehelt (võib-olla saab ka vahendajate kaudu) bronnides saad teha online check-in ja paberi välja printida, millega marsid otse garaaži autot valima ja ei pea Alamo letiääres sabas seisma.

Discovery Cove (DC) on väga äge park. See koosneb põhimõtteliselt kolmest alast:1. Lindude ala, kus saab (tasuta) lindude toitu topsikusse pista ja sellega erinevaid linde toita. Mõistlik on minna kohe esimesena hommikul, sest siis on lindudel veel kõhud tühjad.2. Delfiinidega ujumine. See on eraldi tasu eest või kallima pileti lunastamisega. Saab delfiinidega vees olla ja neid silitada. Tehakse ka pilte ja videosid, aga need on suht kallid kui tahad omale osta. Samas saab lasta ka oma sõbral pilte natuke kaugemalt kivide pealt teha, keelatud see ei ole, lihtsalt lähedale vette ei lubata kaameraga.3. Snorgeldamisbassein. See on eriti lahe koht, kus tehiskorallide ümber snorgeldada ja kalu vees vaadata. Snorgeldamisvarustus (snorkel, mask ja kalipso) saab kohapealt ja on hinna sees.Lisaks saab veel kalade söötmisele eraldi pileteid osta ja veealusele kõnnile kalade vaatlemisega ja ilmselt veel nii mõndagi. Selle kohta saad rohkem infot nende kodukalt.DC pilet tundub esmapilgul üsna kallis - üle 200$ inimene. Aga selle hinna sees on ka terve päeva toitlustus DC-s, sealhulgas ka õlu ja vein. Lisaks on hinna sees Seaworldi ja Aquatica pargi külastused 14 päevase ajaaknaga niimitu korda kui ise tahad. Kui maksad ca 25$ rohkem, on hinna sees ka Tampas oleva Busch Gardeni teemapargi külastus ja tasuta parkimine kõikides parkides. Muidu on tasuta parkimine ainult DC-s ja mujal tuleb maksta 20...25$ parkimise eest. Seega kui on soov ka teisi parke külastada, siis enam see hind ei olegi nii kallis. Ja veel soovitaks DC pileti osta hoopis Undercovertouristi weebisaidi kaudu, mitte DC enda kodukalt, sest seal on soodsam ja toimib probleemideta.Siin foorumis oli öeldud, et kui lähed DC-sse esimesena saad kaelapaela, millega saad tasuta sisse juba mainitud parkidesse. Tegelikult saad nendesse teistesse parkidesse sisse ka nii, et ei pea esimesena DC-sse minema. Piisab kui on väljatrükitud piletid kaasas ja sissepääs peab olema varem kui 14 päeva enne DC külastust. Ja kui oled DC külastuse valinud päevale, millal on kehva ilm, siis piisab kui lähed DC-sse kohale ja saad muuta tasuta külastuse kuupäeva ära, näiteks järgmisele päevale, kui on ilus ilm.

Siin foorumis on päris palju läbi nämmutatud Florida oma külastusväärsustega. Palju oleneb sellest, mis huvid endal on ja mida tahaks näha või teha.Key West ja sõit sinna on väga vahva ja paiku, mida teel sinna ja tagasi külastada on ka lademes. Aga sellel ma ei näe küll sügavat mõtet, kui hommikul hakata Miamist Key Westi sõitma ja õhtul tagasi. Arvestada tuleb ka sellega, et majutused Keydel on oluliselt kallimad kui Florida keskosas. Ajaliselt ma arvestaks minimaalselt 3 päeva sellele teekonnale.Kui aega on ainult 9 päeva ja eesmärk ei ole võimalikult palju Mustangi nahkistmel tagumikku puhata ja linnukesi kirja saada, kust läbi sõidad, siis soovitaks mõelda välja, kas selle aja jooksul sooviks pigem näha rohkem loodust ja lahedaid paiku (lõunapool) või pakuvad huvi Orlando teemapargid ja Florida keskosa. Evergades'is jõuab käia mõlemal juhul, aga Key Westi ja Orlando teemaparke mõlemat 9 päevaga kindlasti mitte.Kennedy kosmosekeskus on üliäge koht, aga ka sinna pole mõtet hakata Miamist hommikul sõitma ja õhtuks tagasi, sest terve päev kulub seal lennates. Kui jõuad peale lõunat, ei jõua poole päevaga kõike huvipakkuvat läbigi käia. Samas Orlandost Kennedysse on tund aega sõitu ja see variant täitsa OK.Variant on ette võtta teekond Miami - Everglades - Naples - Sanibel - Siesta Key - Clearwater - Tampa - Crystal River - Orlando - Kennedy Space Center ja mööda A1A maanteed ookeani äärest Mustangiga tagasi Miamisse kruiisida.Igatahes kui rohkem teaks, mis on soovid ja huvid (eriti gümnasistil), siis oskaks vast paremini pakkuda.Öömajaga Floridas on nii, et võib reisida nii, et jõuad õhtul kuhu jõuad ja siis otsid motelli tee ääres, kus öö mööda saata 50$-60$ eest. Ainult Miami Beachil ja Keydel sellise hinnaga ei leia. Teine variant on leida majutus, mis on küll kallim, aga mis ei ole ainult koht, kus öö mööda saata, vaid mis oleks ka oodatud sihtpunkt, kuhu jõuda. Kolmas variant on ka, aga siis sa ei oleks kirjutanud siia foorumisse.

Ma kasutasin T-Mobile pre-paid paketti, oligi spets Tourist plan. Sai valida erineva data mahuga ja sisaldab tasuta kohalikke kõnesid ja sõnumeid. Kehtib 3 nädalat ja pikendada ei saa. Kui ainult datat tahta, siis T-Mobilel oli minumeelest ka ainult data paketid, aga üüratu kokkuhoid võrreldes Tourist planniga ei olnud.

Ma vist väljendasin sutsu valesti. Punktide aegumist ei nulli grupi sees punktide liigutamine, vaid see lihtsustab punktide aegumise edasilükkamist selle läbi, et saad tasuta punktid liigutada ühe inimese kontole ja siis selle ühe konto peal teha enne 18 kuu saabumist mingi käibe. Näiteks kasvõi osta miinimum (1000) punkti ja nii päästad punktid aegumast. Muidu peaks iga inimese kontol tekitama käibe, et nende punktid päästa.

Ma avastasin, et nüüd saab Finnairi sisselogides teha kuni 8 liikmelise pere/sõprade grupi, mille sees saab punkte tasuta üle kanda ühelt teisele. Muidu maksab see teenus 10€. Niimoodi on lihtsam ka punktide aegumistähtaega edasi lükata - piisab kui kannad pere punktid ühele liikmele ja siis selle kontol tekitad mingi liikumise. Näiteks ostad minimaalse summa punkte juurde kui muudmoodi mingit liikumist punktikontol 18 kuu jooksul ei toimu. Sinna gruppi saad ka lisada junior liikme (junior liikme punktid ei aegu), aga paraku juuniori kontole punkte seal liigutada ei saa.

Eks see oleneb suuresti ajast, millal sinna minna. Suvel kuumade ilmadega on alligaatoreid vähem näha, mida külmemad ilmad, seda rohkem. Detsembris näiteks pidavat Shark Valley külastuskeskuse vaatetorni juures olev tiik neist kubisema, oktoobris polnud seal ühtegi näha ja terve matkaraja peale nägime vist nelja ainult. Seevastu kui Miamist Naplesi poole sõita, siis paremale poole teest jäävates külastuskeskuste kraavides vedeles neid kümneid. Samuti Buffalo Tigersiga hõljukisõidul oli mitmeid ja tulid päris hõljuki külje äärde maiustusi sööma, mida hõljukijuht neile loopis. Ajaliselt Miamist võid arvestada tund sinna ja tagasi sõiduks, oleneb suuresti liiklusest ja kust stardid ja mis kell. Hõljukisõidule ise kulub juba tund. Kui ka kuskil külastuskeskuses laudteele minna, siis ka arvesta tund. Shark Valley kui ratastega sõita, siis meil kulus üle 3 tunni, matkarada edasi-tagasi oli vist 24km, nii et jala ma ei läheks. Võib ka bussiga selle tee külastuskeskusest vaatetornini ette võtta, sisi peaks kahe tunniga saama hakkama.

Miami Beachi öömajade kohta ei oska midagi soovitada, kuna ei ole seal ööbinud, aga autot ma ei rendiks selleks ajaks kui on ööbimine Miami Beachil. Sest autoga pole seal eriti midagi teha ja parkimine on ka 30-40$ öö. Pigem vaataks majutuse, kus pakutakse (tasuta) transfeeri lennujaamast, ja pärast võtaks auto juba Miami beachi autorendist.Autorendi kohapealt on parimad kogemused Alamoga. Esiteks on Alamol kõige mõistlikum tasuliste kiirteede kasutamise süsteem. Teiseks saad auto ise garaažist valida vastavalt oma broneeritud klassile. Kolmandaks on Alamol Skip the counter võimalus ja teha check-in varem ära. Sel juhul ei ole mingit järjekorras seismist ja keegi ei määri sulle ka letis kindlustusi kaela. Lihtsalt sammud oma paberiga otse garaaži autot valima.Soovitusi (lähi)piirkonna kohta on keeruline anda kui ei tea, mis huvid on. Aga kindlasti Everglades ja alligaatorid, laudteed külastuskeskustes. Siiski ma väldin nn alligaatorifarme, kuna mulle on täiesti vastuvõetamatu kinniteibitud koonudega alligaatoribeebide väntsutamine turistide poolt. Hõljukisõitu soovitaks Buffalo Tigers'is. Shark Valley külastuskeskust ja rattarenti soovitaks alates poolest novembrist, varem ei pruugi seal väga palju alligaatoreid näha ei olla.Key-del:Snorgeldama/sukelduma minna (või klaasist põhjaga paadiga ookeanile) John Pennekamp Coral Reef State Parkis.Tarpoone sööta Islamoradal asuvas Robbie's Tarpon feeding.Key Westis 2-3 ööd on hea mõte. Julgen soovitada Southwinds Motelli. Basseinid ei ole küll suuremad asjad, aga see-eest on toa hinnas ka lähedal asuva South Beachi rannatoolide kasutus. Samuti asub see sutsu öökärast eemal ja saab ka normaalselt öösel välja puhata. Pidutsemiseks muidugi kõige sobivam selle asukoht ei ole. Hommikusöögiks on seal läheduses ka päris häid kohti, kuna motelli enda pakutu on pigem tagasihoidlik.

Entu, ega mina ei olegi väitnud, et ei võiks meediat kaasata. Pigem oleksin just meedia kaasamise poolt. Kui ei tule muud tulu, siis vähemalt saab suur osa inimesi veidi tarkust juurde ja teavad arvestada, mis nende "varajase tellija soodustusega" tegelikult võib juhtuda.Üks mees siis väitis, et mis see Delfi parem on kui Trip. Aga näed, Trip.ee-s pole resikorraldaja üldse oma kaitseks või selgitamiseks midagi kostnud. Kui Delfi või muu meedia oleks selle kajastamise endale võtnud, siis kindlasti oleks ka see reisifirma sunnitud suu lahti tegema. 

Kui varajase soodustuse kasutamine muudetakse mõttetuks oma reisitingimustega, siis äkki peaks klient ka koostama oma "reisiteenuse ostmise tingimused" ja need koos ettemaksuga reisifirmale esitama. Sätestama ära näiteks intressi ettemaksu raha kasutamise eest, kui reisifirma ei suuda tagada kokkulepitud hinnaga reisi ja veel põnevaid aspekte. Nii võiks ju kohe olla selge, kas tegu on tühikargajatega, kellega pole nagunii mõtet diili teha või mingi päris reisifirmaga. Muidugi põnevaks läheb siis, kui vaja kohtusse minna, et kumma tingimused siis võidavad, kas kliendi või reisifirma.

Et siis teen omale reisifirma Hello Kitty Tours. Müün sigaodavalt aasta ette ostes 5* hotellides ja äriklassis lende. Saadud raha kasutan kuidas iganes tahan. Aasta pärast ütlen, et sorry, tuleb nüüd jõhkralt juurde plekkida, kes ei taha saavad raha tagasi. Juurdemaks on nii üüratu, et kõik võtavad raha tagasi variandi. Mina olen saanud aastaks intressita laenu. Kõlab nagu hea äriplaan.