Tee Miamist Naplesi soovitan sõita mööda maanteed 41. Seal teeääres on päris mitmeid külstuskeskusi ja mõned lühikesed laudteed, mida mööda jalutada. Soovitan veebist lugeda tutvustusi ja tripadvisorist arvustusi, et välja selgitada, mis sulle omale kõige rohkem huvi pakub. Kõike ei jõua ühe päevaga kindlasti mitte, tuleb teha valik.
Mõned näited:
Big Cypress Oasis visitors center. Väike külastuskeskus ja kõrge laudtee seal samas. Laudtee ja maantee vahel kraav kubiseb alligaatoritest.
Kirby Storter Roadside Park. Laudtee tiigini, umbes tund jalutamist.
Big Cypress Swamp Welcome Center
Big Cypress Oasis Visitor Center
H.P. Williams Roadside Park
Big Cypress Bend Boardwalk, ca 2km laudtee.
Shark Valley Visitor Center. 15 miili round-trip asfalttee, tee lõpus vaatetorn. Saab rentida rattaid ja ka trammiga minna. Ajakulu ratastega minnes ca 3 tundi, trammiga saab kahega hakkama.
Maantee 41 pealt on võimalik maha keerata ja teha väike ring mööda 24 miili pikka Scenic Loop Drive'i. Teha peatusi teetruupide juures ja vaadata elusloodust täitsa omas keskkonnas. Seal on ka matkarada Tree Snail Hammock Trail. Ajakulu arvestaks 4 tundi (koos peatustega). Aga arvestada tuleb, et see on sillutamata tee ja enamuse rendiautode lepingutes on kirjas, et ei tohi minna "unpaved road" peale.
Hõljukiga olen käinud Buffalo Tigers'iga ja seda saan küll soovitada. Sõidavad hõljukiga vanasse indiaanikülakesse ja tagasi. Indiaanikülake on nüüd küll ainult turistikas, aga lood, mis sellest ja selle elanikest jutustab, on ägedad.
Teel Key Westi soovitaks peatuda Key Largol, Hampton Inn hotellis. Tagahoovis on väike rand, saab rentida kanuusid ja teha tiir Mehhiko lahel. Tagashoovis elavad iguaanid, keda saab puuviljadega sööta. Järgmine päev hea minna John Pennekamp Coral Reef State Parki. Saab kanuudega loodust avastada või minna ookeanile snorgeldama või klaaspõhjaga laevaga.
Sealt edasi Key Westi poole Islamoradal on lahe koht Robbies, kus saab tarpoone sööta.
Üldse on Key-del väga palju põnevat. Sellel teekonnal võib vabalt kulutada päevi.
Tutvu Mile marker Guidega:
http://www.floridarambler.com/florida-destinations/florida-keys-roadtrip-mile-marker-guide/
Ma tahaks küll teada, kus on need eeskirjad ja see punkt, mis keelab tax-freest ostetud kauba pakendi avamise enne sihtkohta. Ja ka see, millistes eeskirjades on öeldud, et lennukis ei tohi oma alkoholi tarbida.
Olen korduvalt ostnud tax-freest ja lasknud väikese pudeli eraldi kotti panna, just selle mõttega, et ei peaks lennukis ostma (või ei ole seal nagunii seda marki, mida ma tahaks) ja saaks kiirelt magama. Tax-frees on ilmselt taibatud, et see väike läheb tarbimiseks ja on ka mitu kprda öeldud, et "kui sa selle pakendi lahti teed, ei pääse sa enam jätkulennule minnes turvakontrollist edasi ja pead selle ära andma". Kordagi ei ole öeldud, et seda ei tohi "avada enne sihtkohta" või tarbida lennujaamas või lennukis. Ka ei ole ma tax-frees märganud selliseid eeskirju, ega andnud kuskile nõustumist nende eeskirjadega.
Vaatasin ka oma lennupileteid ja ei näe ka seal kuskil tingimustes kirjas, et lennukis ei tohiks oma alkohoolset jooki tarbida. Pigem on lennujaama oma eeskirjades kirjas, et purjus inimest ei lubata lennule ja lennukis pead sa arvestama teiste ja alluma lennusaatjate korraldustele. Eks seda jah kontrollitakse, et pardal peoks ei lähe ja et inimesed normaalselt käituks. See kui sa enne magamajäämist kohvi kõrvale väikse konjaki teed, ei ole küll veel lennusaatja poolt mulle märkust põhjustanud.