Kiirteed Hollandis

Tere! Olen veidi hädas teekonna koostamisega läbi Hollandi. Soovin liikuda Bremen - Zwolle - Breda ning seejärel Belgia kaudu Prantsusmaale. Google ja ViaMichelini abil saan ma aru, et Hollandis kiirteemakse sarnaselt Saksamaaga ei ole! On see nii? Kuidas Belgiaga lood on?

Olen mõlemas riigis varem autoga liikunud, aga tasudest ei mäleta enam mitte midagi!

Vähemalt mõned aastad tagasi küll ei olnud ega pole kuulnud et nüüd oleks.

Peamine vahe Hollandi ja Belgia teedel on et Hollandis on oluliselt rohkem kiiruskaameraid. Ja, et kui Belgias on lubatud maksimumkiirus 120 km/h mis kehtib pea igal pool, siis Hollandis varieerub see kohati päris palju. St. tuleb piirkiirusi hoolikalt jälgida, eriti kuna kiiruskaameraid võib kohati üsna palju olla. Mäletan näiteks et sellele väga lühikesele lõigule Hollandis mis jääb põhja poolt Saksast Belgiasse sõitmise vahele (Maasmecheleni lähistel) oli pandud eriti palju eri piiranguid ja kaameraid. Nii et GPS piiksus enamvähem vahetpidamata.

2
0

mrky Suured tänud meeldiva vastuse eest ja mul on väga heameel ka sellistele "lihtsatele" küsimustele tagasisidet saada! Ma ei koonerda kiirteede kasutamisega, aga reisin Beneluxi maades harva ning sellised igapäevased asjad lihtsalt ununevad! Tean jälle, et ei pea nendel piiridel mingeid vinjette või makse maksma!

1
0

Jah, mingit kiirteemaksu või -vinjetti Belgias ja Hollandis ei ole. Hollandis on kaks tunnelit, mille läbimise eest tuleb maksta, aga neid plaanitud marsruudile ei jää. Vanema diisliga sõites tuleb arvestada, et paljudes linnades on alla Euro4 heitgaasinormiga diislid keelatud: https://urbanaccessregulations.eu/userhome/map

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased