Kindlustus WH viisaga reisivale noorele

tahan kõikide WH viisaga reisivate noorte tähelepanu pöörata kindlustuse soetamisel järgmistele asjaoludele, mille vastu eksitakse väga sageli.

  1. Aastane soodushinnaga kindlustus (näit. 1800 või lausa 900 krooni - nagu näiteks IIZI pakub). Tegemist on aastase kindlustusperioodiga (korduvreiside kindlustusega), mis on piiratud 90-päevase kindlustuskaitsega ehk antud kindlustuslepingu korral kehtib kindlustuskaitse reisi(de)l viibitud esimese 90 päeva jooksul. Kindlustuskaitse 90-päevane tähtaeg algab kindlustuslepingu sõlmimise järgselt esimesele reisile minemise päevast ja lõpeb, kui kindlustusperioodil on välismaal viibitud kokku 90 päeva. Soodne kindlustus, mis ei sobi wh viisaga reisvale noorele, kellel plaanis kodust eemal viibida pikemat aega, kui 90 päeva. Soovitus: kui teil on plaanis minna esialgu lühemaks ajaks Austraaliasse või te veel ei teagi, kui pikaks ajaks, siis on teil ju võimalus kindlustus teha ka 3 või 6 kuuks ja hiljem seda poliisi pikendada. Nii hoiate te kindlasti rohkem raha kokku kui ostate korduvreiside kindlustuse 365 päevaks 90 päevase kindlustuskaitsega.
  2. Reisitõrke kindlustus on üks osa reisikindlustusest (ka meditsiiniabi kindlustusest), mis tähendab seda, et reistõrke kindlustust saab soetada koos põhikindlustusega ehk ostes näiteks reisikindlustuse kindlustussummas 1 000 000 krooni, on teil võimalus juurde võtta näiteks reisitõrge summas 10 000 krooni. Pange tähele, et antud juhul hakkab põhikindlustus ( kindlustussummaga 1 000 000 krooni) kehtima poliisi vormistamise hetkest või sinna märgitud kuupäevast (kellajast), kuid reisitõrke kindlustus hakkab kehtima (sõltuvalt kindlustusettevõttest) keskmiselt 72 tunni ehk 4 päeva pärast poliisi vormistamist. Soovitus: pikemate reiside puhul varuge kindlustuse sõlmimiseks rohkem aega. Pidage meeles, et alati on kasulik võtta mitme erineva kindlustusseltsi pakkumisi või kombineerida need omavahel - te võidate kindlasti rahaliselt.

Kellel jäi midagi arusaamatuks või tekkis küsimusi, siis vastan hea meelega [email protected]

1
23

1.Kindlustuse piirkond: kogu maailm 2.Kindlustuse kestus: 180 päeva ehk pool aastat/ 365 päeva ehk 1 aasta (sõltuvalt vajadusest - kui esialgu ei taha väga palju raha välja käia ja reisiplaanid pole kuigi selged, siis sobib pooleks aastaks kindlustuse sõlmimine väga hästi. Pange tähele, et mida pikem periood, seda odavam tuleb kindlustuse hind - vt. allpool) 3.Kaetud füüsilise töö risk (sest enamus wh viisaga noori läheb ka tööle. kui te näiteks ei soovi reisi alguses kohe tööle hakata ja plaan on paar kuud ringi trippida, siis võib vajadusel füüsilise töö riski ka sõlmimata jätta) 4. Kindlustussmma: alates 500 000 kroonist (pikemaks ajaks välisriiki minnes võib ette tulla igasuguseid tervisehädasid - hambavalu, põletikud, traumad jne. Selle tarvis võiks kindlustussumma olla piisavalt suur, sest piiri taga on arstiabi ja ravi väga kallis). 5. Kindlustuse maksumus: ISIC ja IYTC teevad noortele reisimise soodsamaks - ärge unustage küsimast soodustust, eriti praegusel raskel ajal. Aastase kindlustuse hind koos füüsilise töö riskiga 500 000 krooni kindlustussumma puhul võiks jääda 2500 krooni kanti, pooleks aastaks 1500 - 1700 krooni kanti. Siia juurde ei ole arvestatud loomulikult muid riske, mida võib ühel lennureisil vaja minna(reisitõrge, pagasikidlustus jne.). Need riskid soovitan kindlasti võtta lendamise ajaks, sest üldjuhul on lennupilet Austraaliasse ~10 000 - 16 000 krooni ja pagasisse läheb nii mõnigi väärtuslik asi (karumõmmik, must leib jne.).

0
0

Kahjujuhtumi toimudes on vaja selget pead ja külma närvi. Esimesel võimalusel võtke ühendust kindlustusseltsi kahjukäsitlusega, kus juhtum fikseeritakse ja vajadusel jagatakse teile edasist infot järgnevateks toiminguteks. Puhkepäevadel, pühade ajal või öötundidel pöörduge kindlustusseltsi koostööpartneri poole välismaal (kogu vajaminev info on olemas kindlustuspoliisil), kes vastab teie kõnedele 24h ööpäevas. See tagab teile vajadusel kiire arstiabi ja ravikulude kompenseerimise. Reisitõrke kindlustusjuhtumi puhul tuleb esimesel võimalusel võtta ühendust reisikorraldaja (reisibüroo), transpordiettevõtte (lennufirma) või majutusettevõttega (hotell) ja teavitada asjaoludest, mis takistavad kindlustatu reisile minekut või reisi jätkamist. See tagab võimalikud väiksemad kulud reisi jätkamisel või selle ärajäämisel. Pagasikindlustuse kindlustusjuhtumi puhul tuleb esimesel võimalusel võtta ühendust kahju tekitanud ettevõtte esindajaga, varguse või röövi puhul kindlasti ka kohaliku politseiga, ja võtta juhtunu kohta tõend, kuhu pannakse kirja kaduma läinud või varastatud/röövitud esemed.

Kõik haigla, arsti või muud abiteenistuse kuludokumendid esitage oma kindlustusseltsi kahjukäsitlusele reisilt saabumise järel.

0
0

kindlustuspoliisist ja kindlustustingimustest. Pööran tähelepanu asjaolule, et kindlustustingimustest tulenevalt ei ole kõik reisil aset leidvad tervisehädad ja õnnetusjuhtumid kindlustusjuhtumid, mistõttu ei kuulu need ka kindlustuse poolt hüvitamisele. Kindlustustingimustega tutvumine ja nendest üheselt arusaamine on iga kindlustatu enda huvides ja seda tuleks teha kindlasti enne kindlustuspoliisi sõlmimist. Kui kindlustustingimuste tõlgendamisel tekib raskusi või muid küsimusi, siis võite alati pöörduda kindlustusseltsi (agendi) poole, kes on kohustatud andma selgitusi kindlustustingimuste kohta. Näiteks: kindlustus ei kata reisil tekkivaid kulusid, kui need on ette võetud ravi eesmärgil või kui kindlustatu on õnnetusjuhtumi tekkimisel alkoholijoobes jne. Kindlustustingimused reguleerivad kõiki kindlustusliike - tervisekindlustus, õnnetusjuhtumikindlustus, reisitõrkekindlustus, pagasikindlustus jne.

0
0

On selline Austraaliast pärit kindlustus firma QBE. Sealt saad 50 protsenti allahindlust WH viisaga. ;)

0
0

Kas wh viisa ettenäitamisel teeb QBE 50% hinnast alla? Ma ei taha seda hästi uskuda - see peab siis küll mingi väga eriline kampaaniahind olema. Mis hinnaga sa kindlustuse said ja mis on poliisile märgitud kindlustussumma? Kui kindlustussumma on tavapärasest poole väiksem, siis on lihtne ka kindlustuse hinnast 50% alla teha.

0
0

Lasin eile pakkumise teha ja päris krõbe hind, panen siis ka...

1 aasta, 1 inimene. Poliis kehtivusega kogu maailmas: *Classic 35 ( med.abi piirmäär 35 000 EUR ) 3 356 EEK Valides juurde riski „Füüsiline Töö” on poliisi maksumus – 4 195 EEK

0
0

Minu pakkumine:

Pakume Teile noorte paketti kehtivusala kogu maailm, kehtivusperiood 1 aasta, 04.06.09 -03.06.2010:

  1. Med.abi hüvitusmäär 32 500EUR + füüsil.töö makse kokku 2555.-EEK

  2. Med.abi hüvitusmäär 32 500EUR + füüsil.töö + reisitõrge 10 000EEK makse kokku 3195.-EEK

  3. Med.abi hüvitusmäär 32 500EUR + pagas 5 000EEK + füüsil.töö + reisitõrge 10 000EEK makse kokku 4 070.-EEK

0
0

Med.abi hüvitusmäär 32 500EUR + pagas 5 000EEK + füüsil.töö + reisitõrge 10 000EEK makse kokku 4 070.-EEK

Kas sellise kindlustuse saab pooleks aastaks ka teha ja mis hind sel juhul oleks või oleks targem kohe aasta võtta (plaanis aastaks Austraaliasse minna)? Kuna see on noorte pakett, siis kas 25a läheb ka sinna alla?

0
0

Mina tegin sõbraga kindlustuse koos füüsilise töö riskiga pooleks aastaks 1287 krooniga (IYTC-ga sain 10% soodsamalt) ja reisitõrke koos pagasikindlustusega 3-ks päevaks võtsin eraldi juurde. Kirjuta Jannole ([email protected]), ta oskab sulle nõu anda. Kuna sa oled 25, siis saad sina ka endale IYTC kaardi teha ja sellega oli aastane poliis minu meelest 2300 krooni

0
0

Vaatasin ka terve rida kindlustusi. Soolased hinnad on küll.

Lugesin vähemalt 4 erinevat kindlustust ja vaatasin nende poolt pakutavaid poliise. :) Ma arvan, et peale sellist kodutööd ma poleks küll ühegi kindlustusagentuuri super oodatud külaline.

Paljudel juhtudel olid asjad korduvad või natsa segased. Ma panin kõik punktid kirja, et kui osta kindlustus siis tuleks KÕIK punktid korralikult järele küsida. Sain 12 punkti!!!!ja rida alapunkte.

Tegin endale ka asjast kokkuvõtte oma webbile... Ja mõned punktid ,millest agendid suurt ei räägi sulle.

Tasuta lõunasööke ei jagata! Ja minu alandliku arvamuse järgi oli EXTRA cover asjad üsna huvitavad...ja kasulikud.

Muidugi on asi ka raha taga...kuigi vahe oli ühes kohas 100 dollarit.

0
0

kust Sinu kindlustuse kohast uurimust lugeda saab - oleksin väga huvitatud Sinu kommenteeritud väljaandest. Ja kui see tüli ei tee, siis oleksin huvitatud ka nendest 12 küsimusest ja nende alampunktidest, mis Sa kirja panid (või kindlustusseltsidesse saatsid)?. PS. Kindlustusagendil on kohustus vastata kõikidele küsimustele, mis puudutavad kindlustustingimusi või infot poliisil. PS. võid kirjutada ka otse minule - [email protected]

0
0

Nii nüüd asiteks muudest asjadest ka... Proovisin vaadata kohalikku reisi kindlustust...väikese erinevusega...

Mõte oli selles, et kui teha ülemaailmne kindlustus siia sõiduks ja siin kohapeal juba Au sisene kindlustus...

Mis oleks hinna vahe ja kuidas seda teha. Tuli välja, et agentuuri sindrinahad (vabandan väljendusest-pole solvanguna mõeldud),ei ole esimest päeva sündinud.

12 kuulist Au sisest ültse ei saanud teha. Ja max.6 kuune ei tulnud aastase WHV-ga sugugi odavam välja.

Oleks siis olnud : 1) 3 päeva rahvusvaheline koos pagasikindlustusega ja pudipadiga ...siis 2) Au sisene 6 kuud 3) Au sisene 6 kuud ja 4) tagasi 3 päeva lennusõiduks rahvusvaheline.

Ühesõnaga! Tundub, et ma pole esimene ,kes selle idee peale tuleb! Kuna kokku arvestades tuli asi mõne sendiga odavam. :(P sindrinahad!

Kirjutasin välja mõned punktid oma webile. Navigaatoris on alapealkiri REISIKINDLUSTUS! Pikk joru asjadest,kes viitsib lugeda ja jännata..! Kui te pahaks ei pane siis ma ei hakka seda kopeerima.Liiga pikk joru!

http://emme.synthasite.com

0
0

Lisan siia omad kogemused. Küsitud sai pakkumist kõigilt suurematelt kindlustusfirmadelt (suht soolased hinnad ja lühikeseks ajaks) ning siis hakkas sellesama teema all silma, et mingi QBE teeb soodukat. Kuna kindlustus polnud veel valitud ega sõlmitud, siis otsustasin ka sealt läbi käia. Tulemus: 2840.-!!! aastaks.

Selle sees on siis aastane meditsiinikindlustus (35 tuh euri) + füüsilise töö risk. Eraldi sai juurde võetud paaripäevane reisitõrke ja pagasikindlustus koos medistsiiniga (kokku vist mingi 300.-, ehk siis kohalesõiduks, kauemaks ei lähe ju vaja.

Seega kogu kupatus tuli ikka megasoodus ja nüüd ei pea hakkama vahepeal mingi kindlustusega jändama enam.

ps. QBE on siis Aussi kindlustusfirma, mille filiaal on ka Eestis ning nii soodsa hinna saab seal seetõttu, et seda paketti pakutakse spetsiaalselt WHM viisaga reisijatele ja noortele üldse.

0
0

QBE kindlustusseltsi poolt pakutava noortepaketi kindlustussumma on 32 500 euri, mitte 35 000 euri. Paketi hind Austraaliasse reisimisel algab 2044 kroonist (ISIC ja IYTC teevad hinna veelgi paremaks). Kui juurde võtta füüsilise töö risk, lennupäevadeks reisitõrge ja pagasikindlustus, siis tuleb hinnavahemik ~2300-2900 krooni, sõltuvalt riskide suurusest. QBE Eesti filiaal kuulub QBE Europe üksuse alla ja antud noortepaketid on välja töötatud Eesti filiaali poolt. Austraalias asuv QBE üksus antud pakette ei väljasta ja kindlustusjuhtumeid ei menetle.

0
0

Viimasel ajal on sagenenud juhtumid, kus reisijad on sattunud looduskatastroofi (näiteks metsatulekahjud, üleujutused jne.)või epideemia (seagripp jne.)piirkondadesse. Kui tegemist on eelpool kirjeldatud piirkonnaga (kuhu reisimast ei soovita ka Eesti Välisministeerium), siis sellisel juhul reisite oma riisikol ehk kindlustus ei hüvita tekkida võivaid kahjusid nendes piirkondades (olgu siis tegemist õnnetusjuhtumi või tervisekahjustusega). Selliseid kohti on ja tuleb juurde nii Aasias kui ka Austraalias. Hea oleks ennast kursis hoida juba enne reisile asumist, mis olukord teie sihtkohas valitseb.

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased