Kliimaolud Tais aprillikuus

Reisiportaalid kirjeldavad aprillikud Tais kui kõige kuumemat ja kuivemat kuud aastas. Sama näitavad ka keskmise temp.graafikud.

Siit küsimus käinutele-näinutele,kes omal nahal on järeleproovinud, et kas olukord on aprillis Tais n.ö. talutav (tervele inimesele, reisi kestus ca 14 päeva) või on tajutav!!! kuumus talumatu ja tasuks valida mõne muu aja Tai külastamiseks. Arusaadavalt on tegu subjektiivse hinnanguga ja regiooniti temperatuurid pisut erinevad. Ette tänades asjaliku info eest!

Kõik ikka oleneb kui väga "kaifid" sellist troopilist ilma.

Veetsin terve kuu Taimaal aasta tagasi ja oli tõesti väga troopiliselt kuum - keskpäeval võis kohati võrrelda infrapuna saunaga, kui päike kuumendas lägipähe.

Hommikud on kerged. Siis tuleb kerge fiesta teha ja kuskil niisama vedeleda, sest iga liigutus paneb vee voolama kohe. Õhtul kella 5-6st alates jälle kergem.

Sel ajal on tõesti kuum, umbes 35 varjus, merevesi ka 30. kui satud 13.aprilli paiku siis võid nautida Songkrani veepidu-uusaastat. Teistel kuudel tavaliselt 28-32 varjus.

Tai on muidugi parajalt lai mõiste. Eelmise aasta aprillis sai ise põhjast allapoole tuldud ja:

  • Chiang Mais oli ilm väga hea. Mina neid kraade kunagi ei vaata, aga oli kuum. Vahepeal tuli natuke vihmakest
  • edasi liikusin Koh Phanangile ja pidin Bangokist sinna minema bussiga, kuna rongiliiklus sealkandis seisis tänu üleujutustele. Aga nii kui sinna jõudsin olid kõik ilmad ilusad. Paar päeva enne oleks pidanud tulvavetega võitlema
  • sealt edasi läksin Phuketile, kus vist enne oli natuke vihma olnud, aga minu sealoleku ajal ei tulnud midagi.

Ka eelnevatel aastatel on Songkrani ajal käidud Phuketis ja natuke (tunnike-paar päevas) vihma on ikka saadud.

Seega - anna minna!