Koh Changi - Sihanoukville'i vaheline transport

Järgmise aasta veebruarikuus on plaanis (taas)avastada natuke Kagu-Aasiat ning sellest tulenevalt on minek nii Taisse kui ka Kambodžasse. Plaanis on mõned päevad puhata Koh Chang'i saarel ja sealt liikuda edasi Sihanoukville'i. Olen päris aktiivselt guugeldanud transpordiga seotud küsimusi ja leidnud seinast-seina kogemusi.

Kas kellelgi on kogemusi/soovitusi just nende kahe asukoha vahel liiklemiseks? Üldiselt tundub, et on olemas kaks varianti: 1. odavam ehk võtta buss, sõita piiripunkti ja sealt liigelda edasi juba Kambodža ühistranspordiga. Ebakindlam, aga tunduvalt rahakotisõbralikum. 2. kallim ehk minibussi versioon, mis toimetaks meie seltskonna (4 inimest) ühest hotellist teise. Erinevad pakkumised on tulnud natuke müstiliste 9000 - 11000 Bahti vahele. NB! Viisad on juba olemas.

Tegin sama sõidu läbi 2 aastat tagasi. Ostsin kuskilt väiksemas kohas olevast teeäärsest "turismibüroost" reisipaketi, oli vist 700 või 800 bahti.

7:30 tuldi hommikul hotelli järgi (tegelikult muidugi jäädi hiljaks ja pidin tegema paar kõnet). Sõitmiseks oli minivan, mis oli backpacker'eid täis. 8:30 oli praam ja 11:30 olime piiripunktis. Seal siis riburadapidi üle piiri (mõistlik on teha online viisa, kohapeal piiripunktis kallim). Teisel pool piiri ootas suur liinibuss, mis pidi viima Shinoukville'i. Tegelikkuses viskas buss meid mingil ristmikul maha ja hakkas hoopis Phnom Penh-i poole vurama. Samas tuli ka bussist maha mingisugune organisaator, kes peale tunniajast ootamist peatas ühe suure liinibussi kinni, buss viis meid Shinoukville'i. Esialgse 6:30pm saabumise asemel jõudsime vast 8pm. Tegelik reisikava ja transport ei vastanud "brošüüris" toodud kirjeldusele ja piltidele (see juba harjumuspärane).

Iseenesest juurde ei pidanud kuskil maksma, va piiril piirivalvuritele.

Põhimõtteliselt terve päev loksumist ja seiklusi. Soovitan :) Hiljem sain teada, et tegelikult saab seda paketihinda ka odavamalt.

0
0

vortec, tänud soovituse eest!

0
0

Hei, tegime paar nädalat tagasi vastupidise tripi läbi, Sihanoukville-Koh Chang. Nagu vortec juba ütles, siis on täiesti okei osta kohalikust turismibüroost reisipakett, meile maksis see 27 dollarit nägu. Kõik on väga lihtne ja arusaadav, kindlasti soovitan! Oli väga meeldejääv trip :)

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased