vortec

Reisisell, liitus Tripiga 11 aastat tagasi. Tahab minna:
1 meeldimist
4 postitust / 23 kommentaari
13 (2.1%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Ise olen ööbinud Klong Nin Beachil Nik's Garden Resordis. Väike resort, asub kohe mere ääres. Perega reisimiseks väga hea koht.

Mart T, kas sa oskad Lanta ja korviga võrri rendi kohta rohkem infot anda. Olen olnud Lantal Klong Nin beachil ja oli ka soov külgkorviga võrri rentida, aga kohalikud ei teadnud midagi sellisest võimalusest. 


Enne Lantale minekut proovisin ka netist rohkem infot leida, aga leidsin ainult sellise lingi (http://4globetrotters.world/tour-in-a-rented-tuktuk-at-koh-lanta/), kus pere rentis tuktuki. Kohapeal sellist pakkumises ei olnud.

Kuna Chang Mai ja Krabi / Koh Lanta on Bangkokist täiesti eri suundades, siis ma ise valiksin ainult Krabi / Koh Lanta. 

Või siis teeksin Chang Mai - Krabi otsa lennukiga. 
Vahemaad pikad ja liikumine üldiselt päris aeglane. 
Oleneb ka seltskonnast - väiksemate lastega sellist sikk-sakitamist ei teeks. 

Kui aga kõike soov näha, siis pigem öörongiga Chang Maisse, sealt lennukiga Krabisse, Krabist Koh Lantale ja siis kuidagi tagasi Bangkokki (a la lennukiga Krabist või Phuketist).

Tegin sama sõidu läbi 2 aastat tagasi.
Ostsin kuskilt väiksemas kohas olevast teeäärsest "turismibüroost" reisipaketi, oli vist 700 või 800 bahti.

7:30 tuldi hommikul hotelli järgi (tegelikult muidugi jäädi hiljaks ja pidin tegema paar kõnet). Sõitmiseks oli minivan, mis oli backpacker'eid täis.
8:30 oli praam ja 11:30 olime piiripunktis.
Seal siis riburadapidi üle piiri (mõistlik on teha online viisa, kohapeal piiripunktis kallim).
Teisel pool piiri ootas suur liinibuss, mis pidi viima Shinoukville'i. Tegelikkuses viskas buss meid mingil ristmikul maha ja hakkas hoopis Phnom Penh-i poole vurama. Samas tuli ka bussist maha mingisugune organisaator, kes peale tunniajast ootamist peatas ühe suure liinibussi kinni, buss viis meid Shinoukville'i. Esialgse 6:30pm saabumise asemel jõudsime vast 8pm. Tegelik reisikava ja transport ei vastanud "brošüüris" toodud kirjeldusele ja piltidele (see juba harjumuspärane).

Iseenesest juurde ei pidanud kuskil maksma, va piiril piirivalvuritele.

Põhimõtteliselt terve päev loksumist ja seiklusi. Soovitan :)
Hiljem sain teada, et tegelikult saab seda paketihinda ka odavamalt.

Viisavabalt saab Taisse ka mitmekordselt siseneda. Lennukiga saabudes võid olla 30 päeva ja maismaad mööda saabudes 15 päeva. Kui vahepeal lähed riigist välja, siis tagasi tulles saad uue viisa.

Ise lendasin TLN-BKK, sain 30 päeva viisa. Olin paar nädalat Tais, siis läksin Kambodžasse, maismaad mööda tagasi Taisse naastes sain 15 päevase uue viisa. Paari päeva pärast oli lend BKK-TLN.

Hinnad on jah aastate jooksul kallimaks läinud.
Ise olime 2014 lõpus Lonely Beach'i ja Bailan Bay piirkonnas enamiku saarel veedetud ajast. Väga hea söögikoht on Tamarin, kus hinnad

Tulin riiki 30 päevaks viisavabalt. Selle aja jooksul sooviksin ka Kambodzas nädala veeta. Kas saan pärast maismaad pidi Taisse naastes uue 15 päevase tasuta viisa?

Kas keegi oskab öelda, kuidas olukord viimasel ajal on? Kas on mõistlik kaasa võtta USD või EUR? Mõtlen maksmise seisukohalt, raha vahetamisel ilmselt vahet ei ole...

Tripadvisoris kirjutas, et veebruarist 2014 küsivad kõik pangad seda 150 (180) baht summat. Seega on mõistlik ilmselt korraga välja võtta maksimaalne lubatud summa (20 pangatähte = 20000 bahti), siis on teenustasud kõige optimaalsemad.
Saab näiteks sõbraga jagada, üks kord võtab üks, teine kord teine jne.

Tripadvisori link: http://www.tripadvisor.com.au/Travel-g293915-s601/Thailand:Banks.And.Money.html

Aga mis on alternatiivid, et vähem raha väljavõtmise eest maksta?
Suure koguse sularaha kaasas kandmine ei ole ka väga mõistlik mõte.

Kui sobib noorte seljakotireisijate seltskond, siis soovitaksin Halong Bay tuuri võtta sellest hostelist: http://www.vietnambackpackerhostels.com/the-hostels/downtown-hanoi/

Ise tegime 3 päevase tuuri koos ~50 backpackeriga: hommikul start Hanoist ja saabumine Halong Bay-sse. Kahe laevaga sõit saarte vahel. Ööbimine laevas. Enne seda muidugi laevalt vette hüpped ja õhtused mängud. Lisaks veel kajaki sõit. Järgmine päev sõideti private islandi peale Halong Bay saarestikus. Seal oli siis meelelahutus ja pidutsemine. Ööbimine saarel. Järgmine päev tagasi Hanoisse. Väga meelelahutuslik reis oli.

Aga soovid muidugi olenevad seltskonnast.

Kodulehel on Halong Bay tripi kohta täpsem info olemas:
http://www.vietnambackpackerhostels.com/trips/ha-long-bay/ha-long-bay-and-castaways-island-3-days-2-nights/

Ise oleme öö Frankfurdis ja järgmine päev AirBalticuga tagasi Eestisse (läbi Riia). Lennupiletid olid 80EUR per nägu. Hotell 30 per nägu.

Liiguta reisi nädal aega edasi-tagasi. Või siis lühemaks/pikemaks. Mul oli sama probleem kui üritasin broneerida. Viimasel lehel jätab kinnitamata ja ütleb, et pileteid ei ole. Muutsin reisi paari päeva võtta pikemaks ja sain broneeritud.

Ma plaanisin just novembris Sihanoukville'i minna. Roop, kas saaksid põhjendada, miks sa ise enam sinna ei läheks?

Soovime sõbraga oktoobris-novembris Taisse minna. Kas keegi on lähiajal ostnud sinna soodsad lennupiletid ja oskab aidata? Kohapeal sooviks olla ~3 nädalat.

Ise leidsin lastminute.de -st pakkumise 708 euri (alguse ja lõpuga Berliinist; kuupäevad 4.okt kuni 25 okt). Oskab keegi soodsama hinna leida. Bookinghouse pakub 818 eurot Tallinnast.

Võibolla oleks odavam mõnda lähiriiki lennata? Vietnam, Laos etc

Käisime eelmisel suvel sõbraga. Olid olemas Interraili piletid, seega võtsime Barcelona - Alicante rongi. Aega kulus, aga kohale saime. Soovitaks rongisõitu esimeses klassis.

Hääletasime sõbraga paar aastat tagasi läbi Euroopa. Viimane lõik oli Taani-Rootsi-Norra (Stavanger). Kõigist läbikäidud riikidest olid rootslased kõige hääletaja-vaenulikumad. Ühes rekkajuhtide tanklas Göteborgi lähedal ootasime 24 h ja siis otsustasime jala edasi minna. Kokkuvõttes saime ainult 2 rootslasega edasi. Enamik kartsid bandiite ja ei hakanud sellepärast hääletajaid peale võtma. Norras on asi natukene lihtsam. Siinpool mägesid on lihtsam küüti saada. Meie arust muutus teispool mägesid inimeste suhtumine kardinaalselt. Kuigi eks oleneb autojuhtidest.

PS. Norras on (igal) regioonil oma tähis, mis on numbrimärgil ära toodud. Vaadates nt tanklas erinevaid autosid, saab niimoodi enamvähem orienteeruda, kes kuhu sõidab.

http://en.wikipedia.org/wiki/Car_numberplates_in_Norway#Car_number_prefixes_and_sequence_numbers

tuntumad kohad:
San Juan'i 2 kindlust: El Morro ja Fuerte San Cristobal;
Observatorio de Arecibo (maailma kõige suurem raadioteleskoop, mida on ka James Bondi Goldeneye'is näidatud);
El Yungue;

Lisaks soovitakin käia Parque de las Cavernas del Rio Camuy's (koopad) ja külastada Rincon'it (tuntud oma randade poolest). Kui pealinnast "kaugele" ei viitsi minna, siis Fajardo lähedal on ujumiskoht Playa Luquillo.

Jah tahaks kuulda kuidas läks ja palju raha kulus.

Ise käisime Barcelonas detsembris ja ööbisime "Center Rambles Youth Hostelis). Asukoht on väha hea. Mõne minuti kaugusel Plaza Catalunyast ja Las Ramblast.

http://www.hostels.com/en/availability.php/HostelNumber.1025

Ja see eelmises kommentaaris öeldud 69 senti metroo hind tähendab eurosente :).

Käisime seal sellel suvel. Festival ise kestab mitu päeva (8 vist) ning rahvast on seal tõesti väga palju. Kõik on riietatud punase-valge värvilistesse kostüümidesse. Palju on seal ka välismaalasi. Ise kohtasime inimesi Uus-meremaalt ja USAst. Ööbimiskohad peaks varakult broneerima, sest rahvast koguneb selle festivali ajaks linna väga palju. Pamplonast väljas oli üks kämpinguplats (Arre oli vist koha nimi). Kui olete telkidega siis saab seal ööbida. Enamik turiste ööbis siiski linna parkides (nii telkidega kui ka ilma :D). Linna keskväljakul on pakihoid, kuhu saab oma asjad ära anda.
Terve linna elu kulgeb muidugi festivali taktis. Enamik poode on avatud ainult mõni tund päevas või siis on terve festivali jooksul suletud. Toitu ja jooki saab supermerkadodest, kuigi ka need suletakse varem kui tavaliselt. Nii, et öiseks pidutsemiseks tuleks ennast joogi-söögiga varustada (vein on seal sama odav kui vesi). Pidu ise kestab öö läbi ja need, kes on hommikuks ennast sobivasse konditsiooni saanud, need saavad osa võtta härjajooksust. See aasta said mitu välismaalast härja sarvedega hoope, nii et osalemist tasub kaaluda. Kohalikud hoiatasid, et kui härjad sind ei vigasta siis teevad seda teised jooksjad. Aga adrenaliini saab ja nalja ka.
Suurimaks probleemiks võiks nimetada vargaid. Endal ja sõbral oli nendega probleeme. Politseijaoskonnad olid täis turiste, kellel midagi ära varastatud. Ja omaette kogemus oli see, et terve politseijaoskonna peale (need vähesed, kes tööl olid kandsid festivali riideid ja olid eelmise õhtu pidutsemisest väsinud) oli ainult üks inimene, kes oskas inglise keelt :). Nii et varastatud asjade ankeedi täitmine oli õpris keeruline. Kui politseijaoskonnast tagasi tulime, siis nägime kuidas vargakambad pargis inimesi varitsesid. Pikanäpumehi on seal ikka väga palju (kõik Hispaania vargad on ilmselt selleks peoks Pamplonasse kogunenud).
Aga kindlasti soovitaks Pamplonas fiestal ära käia. Ise läheks ka hea meelega uuesti.

Kui tekib küsimusi, siis vastan neile meeleldi.
arvilepp@yahoo.com