Viimased kommentaarid

1. Märtsi alguses õnnestus käia ära Kuubal ning Kolumbias. Koroonast tulenevad piirangud tähendasid paraku seda, et pidime Kolumbias paar päeva vähem olema, aga pole viga - puhkusereis oli siiski väga meeleolukas. Esimeses riigis sai külastatud pealinna, Varaderot, Trinidadi, Cienfuegost ja Playa Largat. Kolumbias olime vaid Cartagenas. Ühte sellist kõige eredamat hetke ei oskagi välja tuua, pigem oli terve puhkus äärmiselt meeldiv (v.a. üks hetk Cienfuegoses, kus mootorrattur sõitis külje pealt sisse meie taksole ning siis tehti meile taksojuhi poolt "väga" selgeks "süüdlane" selles olukorras).

Juunis oli plaanis külastada Itaaliat jalgpalli EM raames, aga see lükkus edasi järgmisesse aastasse (loodetavasti).

2. Plaane peale eelmises punktis mainitud Itaalia polegi. Ootame olukorra stabiliseerumist ja eks siis vaatab edasi.

Juhtus väike ime. Nimelt Lufthansa, kes aprillikuus kirjutas, et kannavad piletiraha tagasi tühistatud lennu eest, suutis selle tehingu lõpuks siin novembrikuus ära teha. Sai neile korduvalt kirjutatud ja igakordselt ka stampvastust loetud ja seega tõesti uskumatu. Ju siis tuligi lihtsalt oodata pool aastat....

  1. Huvitav aasta oli ning sai külastatud Belgiat, Portugali, Hollandit, Ukrainat, Soomet, Itaaliat, Leedut ja Küprost.

  2. Uue aasta pikem reis on planeeritud märtsikuusse ning sihtkohaks sai valitud (ja ka piletid ostetud) Kuuba. Arvatavasti kuulub nimistusse ka Iisrael esimeste kuude osas ning juunis jalgpalli vaatama Itaaliasse.

  3. Portugal, Ukraina ja Küpros ning järgmise aasta osas vaatangi just Itaaliasse (Rooma) häid pakkumisi.

Endal õnnestus Tšiilis ära käia ja see riik jättis võimsa ning väga hea mulje just oma loodusega (eriti Patagoonias).

 Neli aastat tagasi samal marsruudil kulgedes kasutasime majutuskoha abi, kes organiseeris meile minibussi Kambodžast Vietnami ning Ha Tienist läksime saarele juba praamiga.

Sai Okinawal käidud 2016. a aprillis, temperatuur selleks ajaks oli juba päris soe.Mõningad soovitused:1. Churaumi akvaarium oli päris lahe kogemus, soovitan seal kindlasti käia. Me broneerisime kohad bussil läbi hotelli ning kahetsema ei pidanud. Küll ma ütlen, et  lisaks akvaariumile külastasime sama tuuri käigus ka ananassiparki (Nago) ning ka see jättis meeldiva mulje, sai kohalikku veini isegi mekkida. PS! Tuur oli siiski jaapanikeelne, aga siin tuli abiks meie reisikaaslane, kes natuke aitas tõlkida. 2. Nahas ise on tegelikult ka piisavalt palju avastamist ning ühe päeva peale kõike pole mõtet mahutada. Meil õnnestus ka ujumas käia, aga eriline kogemus see nüüd polnud. Kulinaarne maailm - vot see oli samas super!3. Shuri loss on samuti midagi kohustuslikku (http://oki-park.jp/shurijo/en/) koos ümbritseva pargiga. Sõitsime kesklinnast sinna monorailiga ning igati tore päevake oli.

Väga huvitav aasta oli, kuna sai esimest korda elus väisatud Lõuna-Ameerikat, täpsemalt Tšiilit ja Peruud. Kõige rohkem avaldasid muljet Machu Picchu ning Torres del Paine rahvuspark, millest esikoha annaks isegi viimasele, kuna selline karm ürgne loodus on alati meeldinud. Auväärset kolmandat kohta jagavad pingiivikoloonia külastus Magdalena saarel (siin tulid tagasiteel meie mootorpaati saatma delfiinid) ning Villarrica vulkaani otsa matkamine ja sealt tagumiku peal alla laskumine (http://www.summitchile.org/?page_id=46).  Suvine puhkus viis Montenegrosse, kus lemmikkohana võiksin välja tuua vast Kotori ja selle ümbruse. Detsembris sai käidud veel minipuhkusel Berliinis, kus sai erinevaid jõuluturge külastatud. Töö võimaldas reisida veel Prantsusmaale, Belgiasse ning Bulgaariasse.2019. a plaanides on USA idaranniku reis sõpradega ning Euroopas tahaks külastada Portugali või Islandit.Lõuna-Ameerikasse õnnestus kõige odavamad piletid saada kusjuures otse Alitalia koduleheküljelt (Milano-Roma-Santiago ja sama ots tagasi oli kokku 421 eurot). Siia tuli veel otsa siis Lufthansaga 150 euri Tallinn-Frankfurt-Milano. Üldiselt vaatan parimaid pakkumisi kas Tripist, momondost või aeg-ajalt ka mõne lennufirma kodukalt. Uued soodukad võiksidki viia sellistesse riikidesse nagu USA/Kanada/Portugal/Island/Myanmar

Kopipeistin siia paar mõtet ühe teise teema alt.

  1. Pealinnaga tutvumiseks arvestage selle suuruse ja võimalustega. Erinevad Vietnami sõja muuseumid, loomaaed ja niisama peotänavatega tutvumine on kõik suhteliselt ajakulukad ettevõtmised ning ühe-kahe päeva sisse pole mõtet neid toppida. Ööelu on seal päris aktiivne.
  2. Külastage kindlasti Cu Chi tunneleid, mida vietkongid kasutasid sõja ajal.
  3. Mekongi delta tuur väärib külastust, aga selle jaoks oleks lihtsam juba reisida lõunasse ning ööbida näiteks Can Tho's, kust tuur ka alguse saab.

Käisime selle aasta veebruaris neljakesi Tais ning otsustasime Bangkokist Koh Changi saarele liikuda mikrobussi kasutades. Jäime väga rahule (ukselt uksele teenindus + praamipilet hinna sees). Allpool on link teenusele.

https://iamkohchang.com/getting-here/car-minibus-transfers.html

S'ville'is meeldisid nii Otres kui ka Victory beach, mõlemad jäävad meie seltskonna soovitusse.

Mõned tähelepanekud HCMi ja Lõuna-Vietnami kohta:

  1. Pealinnaga tutvumiseks arvestage selle suuruse ja võimalustega. Erinevad Vietnami sõja muuseumid, loomaaed ja niisama peotänavatega tutvumine on kõik suhteliselt ajakulukad ettevõtmised ning ühe-kahe päeva sisse pole mõtet neid toppida. Ööelu on seal päris aktiivne.
  2. Külastage kindlasti Cu Chi tunneleid, mida vietkongid kasutasid sõja ajal.
  3. Mekongi delta tuur väärib külastust, aga selle jaoks oleks lihtsam juba reisida lõunasse ning ööbida näiteks Can Tho's, kust tuur ka alguse saab.
  4. Phu Quoc on tõesti tore saar, öömarketil sai head ja värsket kala söödud ning erinevad rannad võimaldavad lihtsalt elu nautida.

Eelmisel aastal Vietnamis käies sai siselennud umbes 1 kuu enne starti ostetud, lennufirmaks Jetstar ja piletid olid ikka suhteliselt odavad. Eks kõik sõltub paindlikkusest ning rahakoti paksusest. Juhul, kui sa teed kindla reisigraafiku, siis on mõtet varem ära osta. Kui plaan lihtsalt vabalt trippida, siis võib eelnevalt ostetud lennupilet hoopis tülikas olla (kohtud uute tuttavatega ja soov on hoopis kuhugi mujale minna vms)

Rebekaga:

Kasutasime tuttavatega Hahn Airi käesoleva aasta veebruarikuus. Tegemist on Saksamaal baseeruva lennupiletite vahendajaga, kelle läbi saime pileti Sky Angkor Airlines'ile.

Meie planeeritud lennu väljumisaeg muutus, aga Hahn Air andis sellest koheselt teada. Kõik toimis efektiivselt (saksa täpsusega) ja meie jäime rahule.

Julgen soovitada.

http://trip.ee/node/41665

Tavapärastest kahtlusalustest tasub veel lugeda näiteks TripAdvisorit.

Ella123, täiesti võimalik jah. Hetkel oleme kolmekesi M28, M28, N 25. Vietnamis oleme vahemikus 03.02 - 18.02.

tänud teema algatajale ja kõikidele vastajatele. miks? kuna ise samal ajal on ka plaanis olla vietnamis, saab siit kaasa võtta mitmeid häid soovitusi.