Jordaania kohalik valuuta

Tere,kuidas on võimalused Jordaanias vahetada kohalikku valuutat, mis on JOD/EUR kurss kohapeal võrreldes Tavidiga? Kas kohalikud võtavad vastu ka EUR-i? Kaardimakse toimib seal?Tänud ette!

Kurss on kohal alati soodsam kui Tavidis. Tasub vahetada linnas ja mitte lennujaamas. Kui sihtkohaks on Amman, siis Downtownis on kümneid väikseid valuutavahetusi, kus saab hindu võrrelda. Aqabas on neid samuti kesklinnas. Alati tuleb täpsustada, kas lisandub ka komisjon vms. Käid ja vaatad reas hinnad läbi ja valivad soodsaima.Euro eest saab turistinänni ja äkki ka kallimates turisti restoranides süüa. Aqaba šopingut ei tea täpselt, tõenäoliselt saab ka väikepoodides vahel eurodes maksta müüa määratud kusi järgi, sest seal on paketituriste ka liikumas. Üldiselt tasub siiski dinaarides maksta, sest siis on hinnad soodsamad.Kaardimakse on suuremtes linnades piirkonda arvestades üsna levinud. Aga kindlasti peab pidevalt sularaha varu kaasas olema.

Jordaanias (nagu ka Egiptuses ja kõrvalasuvas Iisraelis) eelistatakse tugevalt dollarit, eurot ei taha eriti keegi võtta. Kaardiga saab maksta sisuliselt igal pool, v.a tänavatoidukohtades ja ilmselt ka taksodes. Tasub ka vaadata, mis maksab raha automaadist välja võtmine. Ise olen kõikjal seda kasutanud. Mõnel pangal olla muidugi kõrge lisatasu, peab uurima. Dollariga ollakse ka üldjuhul samuti nõus, aga soodsam on ikka maksta dinaaris, sest kurssi kiputakse endale soodsas suunas ümmardama.