trip-krainetrip-ukraine-dark
Kohalikud eestlased Lõuna Prantsusmaal

Läheme mehega nüüd septembris esimest korda Lõuna Prantsusmaale, Ööbime Nizzas, Ezes ja kuskil seal vahepeal. Prantsuse keelt ei räägi ma sõnagi, inglise keelt aga väga hästi. Infot üritan ammutada vaid internetist ja turismiinfot täis voldikutest-raamatutest. Kas sealkandis elab ka toredaid eestlasi, kellega saab kohapeal ühendust võtta ning kes oskaksid soovitada sealseid kauneid paiku. Teada on, et KÕIGE ilusamaid kohti turistidele ei näidata, need jäävad ikka kohalikele :) Ise tahaksime just seda kohalikku elu näha, mille kohta ei ole infot voldikutes. Kuna plaanis kogu ajaks rendiauto võtta, siis loodan, et jõuame kogeda palju. Internet pakub väga palju ekskursioone, mis väga ei huvitagi. Linnas ringi käia kaart käes saame isegi. Mõtlen just midagi ... jahiga sõitma või hobustega piknikule või kuskile mägedesse ronima või matk kuhugile kaunisse paika ... huvitava küla külastamine, mida iganes sellist :)

..jahiga sõitma, mägedesse või kuhugi kaunisse paika.. rannik Marseille ja Cassise vahel. Seal on ilus rannik, võimalik on kõndida mööda rannikut ~ 12 km, sõita jahiga, peesitada mere ääres.

Püreneed on muidugi ilusad, kui mägede vastu pisutki huvi tunned. Ise käisin seal - hingemattev! Kahjuks ei ole sellel kohal veebilehte, aga sellise väikse info leidsin: Le petit train d'Artouste: A cable car ride from the lac de Fabreges to Sagette, (2000m) followed by a 50 min. train ride through the mountains to Artouste, then a short walk to spend an hour by the lake before returning. Operates every day Jun - Sept. Located in Artouste (64) Külastajateks olidki kohalikud ja Hispaania turistid.

Tore oli ka maa all käia. Panen siia lingi http://www.ot-neste-baronnies.com/gouffre/galerifr.htm

Need jäid minu lemmikuteks Lõuna-Prantsusmaal. Inglise keelega seal pole muidugi miskit teha - eks siis tuleb käed ja jalad abiks võtta :)

Omal kogemus Nizzas ühest hotellist võetud voldikust eksursiooniga. Jäime väga rahule. Viiakse paikadesse, mis väga ilusad ja ise ei oleks osanud sinna minna. Olime kolmekesi, meie päralt oli auto ja autojuht-giid. Rääkis inglise keelt vabalt, saime kõike küsida ja rääkida. See eriline koht Cape of Antibes-es Chapel de la Garoupe ja vaated selle ümber. Sel suvel perega oma autoga Nizza kanti sattudes tahtsin sinna uuesti minna, sõitsime poolsaarel ringi, aega oli vähe ja seda kõige õigemat kohta ei leidnudki ja gps-s teda polnud.

Inglise keelega saab hakkama hotellides, kämpingutes, söögikohtades.Mõned elementaarsemad toidud liha, kala kana soovitaks enne enam-vähem kirjapildis endale selgeks teha.