Kopsuröntgen

Tere siis..oskab keegi aidata? Tahan teha kopsupilte Austraalia viisa jaoks..et siis kus neid teha saab?? ette tänades

Tavaliselt teeb selliseid toiminguid ikka perearst.

perearst ise ei tee, vaid annab saatekirja. muidugi võid minna ka röntgenisse oma raha eest.

tõnismäe polikliinikus, Sirje Linntamm pildistab nati alla 400 eegu maksin talle!

eestis 2 kohta kus teha... yks siin juba mainitud ja teist nime ie mäleta, aga austraalia gov kodulehel info olemas... ise maxin vist 560 kui mälu ei peta...

Ei usu, et Eestis 2 kohta, juba Tartus on neid vähemalt 2.

Eestis ainult 2 kohta, kus saab seda teha!!! Ja mõlemad asuvad Tallinnas! Palun ärge kommenteerige siin, kes asjast midagi ei tea! Austraalia Immigratsioonibüroo aktsepteerib ainult dr Sirje Linntamm'i (Tõnismäe polikliinikus) ja dr Jaak eimäletaperekonnanime (asub Narva mnt alguses) tehtud kopsupilte. Täpsed aadressid ja telefonid on olemas austraalia valitsuse kodulehel. Isiklikult soovitan minna Sirje Linntammi juurde, sest seal on see mitusada krooni odavam. Infot kopsupildi kohta leidub ka siinsamas foorumis, varasemates postitutes. Uuri natukene!

Ja mingit saatekirja ei ole vaja! Lihtsalt lähed arsti vastuvõtuajal sinna ja ütled, et tahad kopsupilti Austraalia viisa jaoks.

oled kindel et kuskil mõjal see võimalik pole ???

täiesti kindel jah et mujal pole kui tallinnnas eelpool mainitud kahes kohas, omad kogemused taotlemisel kinnitvad seda

Ise tegin ka dr. Sirje Linntamme juures Tõnismäe polikliinikus. Tema tegeleb asjaga püsivalt ja probleeme ei tennikud. Raha oli vict vaja 380 eeku kui ma ei eksi.

Ausraalia viisa jaoks tuleb täita elektrooniline ankeet mida saab vormistada Berliinis asuva Austraalia Suursaatkonna kaudu. Olenevalt viisast tuleb lisada ka lisadokumente, mille hulka võivad kuuluda ka kopsupildid ja arstliku kontrolli paberid. Arstlikku kontrolli saab teha AINULT kahes kohas Tallinnas--Tõnismäe polikliinikus (Dr.Sirje Linntamm) ja Narva mnt. 7 (Dr.Jaak Tälli) 565.-EEK eest. Arsti vastuvõtule minnes peab kaasas olema Austraalia Suursaatkonna poolt väljastatud arstliku kontrolli jaoks vajalik ankeet mille saab pärast elektroonilise viisaankeedi täitmist. Lisaks peab kaasas olema ka passipilt, pass ja vahel nõutakse ka reisikindlustust.

miks on vaja üldse kopsupilte? Aga kui mul on mujal tehtud, miks peaksin minema ennast veel topelt kiiritama?

issand kui loll sa oled. sellepärast, et austraalia valitsusel on nende arstidega leping ja nii on petmise oht väga väike. Pealegi tahavad nad arsti märkusi ka näha ja nad oskavad seda spetsiaalset vormi täita. Ja miksmiksmiks? Eks ikka sellepärast, et sa tuberkoloosihaigena Austraaliasse ei tuleks ja siin seda edasi ei levitaks või siis nende raha eest ennast ravida ei paluks. Tumba oled! Kui nii negatiivse suhtumisega oled, siis ei olegi sul vaja ennast kiiritada - jää parem Eestimaa pinnale, on kõigie parem. Eesti on sinusuguseid täis.

appi kui loll jutt viimasel, harimatu mats. kui inimene küsib, saab ka viisakamalt vastata.

no ma ei tea.. kui juba nii korralikult eespool ära seletati ja keegi ikka küsib MIKS siis ajabki suht närvi. ma käisin ka nädal tagasi sirje lintammi juures ja mingit saatekirja ega midagi vaja pole. maksta saab aint sulas.

ja olen eluga rahul, ei viicinud tõnismäega jamada ja tegin pildi täna Tälli juures ära, aga hinnax väänati 710 eeki, ilmselt olid suured kopsud, aga mida ma ikka vaidlen, visiiditasu oli 400, pilt 260 ja saatmine 50. kõik ilusti arvel kirjas. aga jah kaaslane tegi tõnismäel tal oli 380
aga ma arvan et mul tuli ilusam pilt ja saxa arstile meeldib;)

tegin pildi ära Narva mntl, maksma läks 710 kr, muidu oleks tõnismäel teind aga Sirje ütles et ta kuskil koolitusel ja et ei saa teha.

sai ka seal kopse näitamas käidud mõnusa rulli eest aga pole hullu nüüd õnnex viisa käes

Mul selline probleem,et WH viisa sai tehtud 15 oktoober, aga kuna mul alles plaanis minna Austraaliasse juuni algus ja praegu nagu aega eriti kopsuröntgenisse minna ei ole, kas siis võib pildi ka paar nädalat hiljem lasta teha või on mul kahe silma vahele jäänud reegel et rötgenisse peab ka mingil teatul ajal jõudma?

ei tea küll kindlalt aga ei usu, sest isegi sai röntgen tehtud hiljem ja viisa kättesaamisega probleeme polnud

Tere.Selline kusimus, et kas mul kui eestlasel on voimalik hispaanias see kopuspilt ara teha?Nagu aru sain siis mul on voimalik kogu see viisa taotlemise protsess interneti kaudu teha?Kui see vastab toele siis ongi ainult see kopsupildi tegemise probleem.

mul selline küsimus, et kui kiiresi nad sealt narva mntlt seda pilti edasi saadavad, tegin 2 nädalata tagasi pildi aga ikka näitab veel et nad pole kätte saand seal austraalias seda? keegi äkki teab?

lähevad teele üldiselt korra nädalas, vahel ka harvem. Hetkel on asi pigem selles, et saatkonnal on suur töökoormus, mis tuleneb reisimise kõrghooajast Austraalia suunal. Netis on selle kohta ka info liikunud, et viisa taotluste läbivaatus võib võtta aega 4-6 nädalat...Seega kannatust.

Heip. isa käisin Narva mnt.l tegemas, kuigi hoiatati, et ta armastab venitada....aga kuna sirjel aega polnud, siis mis teha...viisa sain 2 nädalaga kätte, nii, et ma usun, et mu kopsudes on seda laulu indu ja tantsu tahet:D
...tglt. sain sealt ka teada, et asi päris nii hull pole, et ainult 2 arsti saavad Eestis teie ilusaid kopse pildistada....saad ka mujal eesti linnades teha, oleneb kellelga neil kahel arstil, kes su pildi lõpuks läbi vaatavad, ära kinnitavad ja teele panevad ...leping on sõlmitud...ega ma eriti rohkem täpsustanud,et kes ja kus...aga soovitan uurida...kes tln.st pole ja asjaga kiire käes.kindlasti rgistratuurist või vähemalt narva mnt.e pildistajad oskavad seda teemat komenteerida.
hispaania kohta aga...
...tean, et tuttav tegi usas pidi ära,vahepeal pidi aga Eestisse tagasi tulema...ja siin andis austraalia toimkond teada, et usas on kopsupilt valesti tehtud....no mine sa võta kinni mis pidi nad teda seal pildistasid....ja ta läks tegi eestis uue..... ehk aga hispaanlased on vähe teravama silmaga;) edu

mina kaisin austraalias turisti viisaga selle aasta jaanuaris. viisa tegin internetis,vastuse sain jargmisel paeval. ja mingit kopsupilti ei teinud. ei taha targutada aga tavalise turistina ei kysinud seda kyll keegi

Austraalia viisat võivad eestlased taotleda ükskõik mis geograafilises punktis - peaasi, et Austraaliast väljaspool. Ja aktsepteeritakse ükskõik millise riigi arstikontrolli, aga muidugi peab valima arsti, kes on Austraalia saatkonna poolt kinnitatud ja tolles ametlikus nimekirjas.

Aga mul selline küsimus, et mis ankeet arsti juurde kaasa tuleb võtta? Helistades ütles Linntamm, et on vaja ankeeti ja pilte, siis helistage uuesti. Kust selle ankeedi saab? väidetavalt pidi internetis üleval olema, aga ma ei suuda selle kohta migit informatsiooni leida.

kui viisa taotlus täidetud ja ära makstud, siis on võimalik see ankeet alles pdf-na saada

jep kui taotlus täidetud ja riigilõiv makstud siis saad ankeedi ka, selle prindid välja ja siis pass kaasa ja üks passipilt ja lippad arsti juurde. Ise käisin Sirje juures paar nädalat tagasi, maksis 400eeku ja viisa oli nädal pärast tema juures kopsupildi tegemist käes :)
edu!

Hey, kas keegi oskab palun aidata. Soov on minna sept. Austraaliasse! Viisa tarbeks on vaja kopsupilti. Hetkel asun Slovakkias. Eestisse tulen 2 nädalat enne reisi algust. Küsimus: kas kopsupilti saan teha ka Slovakkias, või mida soovitate? Ette tänud.
.
.
.
Lause ja kohanimed algavad suure algustähega!

On küll..... mina tegin viisa ära ja küsivad pilti ka, kuigi olen terve nagu purikas.

Kopsupilti küsivad nad vist valikuliselt ja suvaliselt. Tegin sõpradega 6-ekesi WH viisa ära nädal tagasi ja kelleltki ei tahetud saada kopsupilte.

Tegime ka sõbraga paar päeva tagasi viisa ja ei midagi küsitud lisa.

Tegin pildi ära :D ja nüüd ootan vastust. Sõber tegi ka ära ja midagi ei küsitud, loto-õnn.

Lugesin Estraveli lehelt, et Austraaliasse sisenemisel on piiril range kontroll ja kellel puudub tervisetõend, võidakse isoleerida või mitte maale lasta..

Tegin omale evisitori viisa (turistina minek) ja sain kinnituse, kuid seal ei olnud küll mingeid tervisekontrolliga seotud asju vaja.
Üldnõuded olid, et ei tööta reisi jooksul, pole kauem kui 3 kuud korraga, kriminaalkorras karistamata ja tuberkuloosivaba.

Kuidas ma piiril tõestan, et olen terve? Kas pean arsti käest mingi tõendi saama kaasa?

Kellel on varasemaid kogemusi Australiasse minekuga ja selle küsimusega seoses, palun abi!
Tänud!

Augustis WH viisaga ei olnud mingit terviseteemat peale vastavate küsimuste viisataotluses. Röntgenit ei nõuta enam põhjuseta, tervisetõendit ei ole ka niisama vaja.

X-ray 2012.a

Terv,
Kas on reaalne et kopsupilt WH viisa jaoks X-ray maksab 102 EUR-i,
üks koht seda ju ainult teeb.

Jah, mullegi üllatuseks. Tulin just Eestisse tagasi ning avastasin et tõusis 2 nädala jooksul 2 korda. Alselt oli hind kusagil 58eur, siis nädala pärast 65. Kuna mul oli enne uut passi vaja taodelda mõtlesin, ok kaotan siis see 7eur. Üllatus oli aga suur kui nädala pärast nägin, et hind on 102eur. Nüüd polegi veel teinud pilti.

Küsimus selline, et kui taotlus on sisse antud ning makstud Eestis olles, kas võin kopsupildi ka mujal teha? (Tean, et varem võis...kuid kas kellelgi on olnud nüüd kogemust) Plaan teha Balil.
Tänud!

Kopsuröntgen kõigile nüüdsest kohustuslik, alates märtsi keskpaigast maksab jah 102 euri. Narva mntl olev erakliinik on ainus koht, kus seda teha saab. Andsin viisa taotluse ja kopsupildi sisse samal päeval, aega läks umbes 3 nädalat kuni viisa käes.

Uurisin Austraalia immigratsioonist ning kui soovi on (ning enne Austraaliat kusagil mujal peatus on) siis võib ka mujal röntgeni ära teha (peaasi, et arst/kliinik oleks nende andmebaasist).

Kas kopsupilt on kindlasti kohustuslik? Selle saab alles siis teada, kui viis on elektroonselt tehtud, jah?

Jah, kui oled ära täitnud, siis näitab kas on vajalik :) Kuid kuuldavasti nõutakse nüüd jah kõigilt.

Kui plaan on minna nov 2012 Austraaliasse, millal on soovitatav viisa ära teha? 3-4 kuud enne?

Olen kuulnud, et mida varem viisa ära teed seda parem. 1. viisa võid kätte saada jumal teab millal. Mõni saab järgmine päev oma viisa, mõnel läheb 3 kuud aega, kõik on nii juhuslik, pluss olen kuulnud, et pisteliselt tahetaks seda kopsupilti, seal võib ka järjekord olla.
Isiklikult arvan et mina varem seda parem.

Pole oma andmetes kindel. Kõike olen kolmandatelt isikutelt kuulnud vaid. :)

Mul oli kopsupildiga selline teema, et tegin e-viisa taotluse ära ja siis nõuti kopsupilti. Elan Liverpoolis ja pidin selleks Manchesteri Medmigrationi kliinikusse minema. Käisin seal ära ja tegin kopsupildi, vastus tuli, et mul oli midagi viga kopsus. Oligi, sest just kohe pärast seda jäin bronhiiti. Öeldi, et pean uuesti tulema ja enam maksma ei pea. Umbes nädal enne uuesti minekut oli viisa käes. Vaatasin, et uskumatu, helistasin sinna ja ütlesin, et mul viisa käes, kas ikka pean tulema. Öeldi, et pean küll. Eks ma siis käisin uuesti ja tegin ära.

Aga kas viisa/kopsupildi võib ära teha ka pool aastat enne reisi?

Jah, võib küll. Pärast viisa kättesaamist on sul aega üks aasta, et riiki siseneda, seega pool aastat enne reisi võib selle ära teha küll. Ise tegin ka juba veebruaris viisa ära (kättesaamisega läks aega mingi kuu vist), aga minek alles augustis.

Aga.. Kui oled viisa ära teinud tuleb sulle teada-anne ka kui kaua on sul aega seda kopsupilti teha. Selleks ei ole mingi aasta-aega vaid kopsupilt tuleb teha peale viisataotlemist umbes 21 tööpäeva. Kuid meil siin Eestis on järjekorrad kahenädalasepikkused. Ning kui sul on viisa taotletud, seal saadetakse sind kopsupilti tegema, seegi tehtud ja kui vastus käes et kõik on Ok, ja su viisa on rahuldatud, siis on sul aega 12 kuud et Austraaliasse minna. :) Vot nii.

Kust sa võtad, et järjekord 2 nädalat? Austraalia ja Uus-Meremaa viisa jaoks röntgenit saab millal iganes (tööajal siiski) ilma aega broneerimata teha.

No helistasime Tallinnasse arstile, et küsida palju maksab ja mis kaasa jne, selle peale tuli ütlus et alles kahe nädalapärast saate tulla kui soovi on, et helistaksime siis uuesti...

Praegu puhkuste aeg, arvatavasti sellepärast vaja oodata.

Working Holiday viisa kopsupilt

Need, kes selle teinud, kas ootasite mil teile tuleb kirja teel teade, et minge kopsupilti tegema, või käsite ära ja siis lasite viisataotlusele selle lisaks saata?

Kas keegi oskab ka täiesti värsket infot anda,kas see on kohustuslik see kopsupildi tegemine või mitte?

Joki! Jah nii viisa kui ka kopsupilt on kohustuslik.

Ise just tegin. Alguses teed viisa taotluse, maksad viisa eest ja siis saad oma online ankeedist voi mis iganes see on teada mis sa veel tegema pead. Mul on nii:
Health requirements outstanding
Chest X-Ray report required

Tegime viisad augustis mehega, 2012, ja kui viisa tasutud, siis viisa seisundit kontrollides, oli seal kiri, et viisa on saatmata ja täitmata, - puudu oli kopsupilt. Seal oli ka meie Eesti riigi arsti telefoni number, siis seal on üks koht, mida praegu hetkel ei mäleta.. Sealt peate välja printima selle saatelehe moodi asja, kui ei tee seda pole ka hullu, sest et kohapeal tehakse ka seda.
Kaasa võtta pass, ja siis maksis see pilt veel 103€ , ja printimine 2€ (me unustasime saatelehe printida). Ja nad saadavad ise su kopsuröntgeni Austraaliasse, millega läheb aega kuskil 14+ päeva. Ja kuskil 14 päeva hiljem tuleb meilile kiri kas viisa taotlus aktsepteeriti või mitte. :) Kui keegi rohkem abi vajab, võin vabalt aidata.

Ise olen väga ärevil sinna minekuga. Ja peale viisa kätte saamist on aega 365 päeva, et riigi piiri ületada austraaliasse, ja kui esimest korda astud austraaliasse, siis alles sealt maalt hakkab viisa aeg tiksuma. :)

et kui pole seda teadet ilmunud, et peab selle tervisekontrolli tegema, kas see tähendab, et ei peagi? või kõigile ei tulegi see teade?

Tripikad räägivad
Eesti suurim reisifoorum. Küsi siin oma küsimus või jaga häid soovitusi