Korkeasaari loomaaeda Soomes - paluks abi sinna saamisel!

Soov oleks minna Soome loomaaeda ja saarele pääseda paadiga.

Vaatasin, et laev millega tuleme saabub Länsi terminali. Zoo kodukalt vaatasin, et paat/praam väljub Hakaniemist ja Turu sadamast ( leidsin kohad Kauppatori, Kojanokka sealt Länsi lähedalt)
Länsi terminalist pidavat olema lühike maa jalutada sinna ...

Ehk on siin keegi, kes on värkselt seal käinud ja oskab lihtsalt meid juhatada õigesse sadamasse kus see zoo paat/praam meid peale võtaks?

Aitäh juba ette :)

Tundub, et sind on raske juhendada, kuna mainid ära Turu sadama, mis asub hoopis teises Soome otsas. Praamid loomaaeda lähevad Helsingist Hakaniemist ja Kauppatorilt. Kui googeldada oskad, on kõik kättesaadav. Länsiterminaalist loomaaeda ei ole kaugeltki mitte jalutuskäigu pikkune minemine. Edu! Tipi Googlesse Korkeasaari ja saad ise valida.

Kajaanid1 -- soomekeelne Kauppatori (inglisekeelsetel veebilehtedel Market Square) on eesti keeles turg või turuplats :-)
Kiisunurrile -- jah, laevuke Korkeasaari loomaeda väljub Kauppatorilt, otse presidendilossi (Presidentinlinna) vastast. Leiad vaevata.

Länsiterminalist (lähed ilmselt Tallinki või Eckerö laevaga) võid Kauppatorile jalutada või osa maast trammiga sõita. Vaata Google kaarti näiteks.

Länsiterminaalist Kauppatorile on ca 3,5 km, seega peate ise otsustama, kas jaksate jala kõndida või lähete trammiga (9, 6, 6T)
Reisiplaneerija: https://www.reittiopas.fi/reitti/L%C3%A4nsisatama%2C%20J%C3%A4tk%C3%A4saari%2C%20Helsinki%3A%3A60.152659%2C24.918821/Selected%20location%3A%3A60.16760340307717%2C24.9554443359375?time=1501272853
Piletite hinnad: https://www.hsl.fi/en/tickets-and-fares

Kauppatorilt alguse saav Esplanadi on muidugi üks Helsinki vaatamisväärsustest ja see tasub igal juhul läbi kõndida.

NB, Kauppatorilt väljub praamisid mitmesse kohta, ärge kogemata Suomenlinna praamile sattuge. Loomaaia praamil ei kehti Helsinki linna üldine ühistranspordi (HSL) pilet, kohapeal peate eraldi pileti ostma.

Käisin loomaaias mõni nädal tagasi - kui on veel küsimusi, siis ehk oskan aidata.

Suured tänud abi eest!
Saime ilusti käidud ja Länsi sadamast oli Kauppatorile jalutamine ca 45-55min.