Krakow-Budapest

Plaan juulis liikuda Krakowist Budapesti, põhiliselt ratastega.

Milliseid kohti soovitaksite külastada, mida peab kindlasti nägema ja kogema? 
Tean, et seda marsruuti läbib öörong, otse Krakowist Budapesti, kuid ei suuda leida infot, kas on ka selline liin, mis teeks vahepeatusi? 

Aitäh :) 

Tere!

Ma soovitaks sulle need: Citadella, Margitsziget, Jánoshegyi kilátó, Budakeszi Vadaspark, Dunakorzó, Széchenyi fürdő, Budai vár,  ja muud.
Kui ei soovi ainult Budapestis olla, on siis veel palju ilusaid ja toredaid linnu, näiteks Eger, Sopron, Pécs, Visegrádi linn ja Budapestist ei kaugel on ka Szentendre, väga ilus! 
Loodan et aitasin :) 


Aitäh, Ungari kohta sain palju kohti, millele võiks pilgu peale heita. Kuid kuna alustame Krakowist, ratastel, siis mis veel jääb huvitavat nende kahe linna vahele, nt Tatra org, Slovakkias midagi?

Aitäh

Jah Tatra ja Slovensky raj, Trencín, Spis, Orava, Bardejov, Komárno näiteks. Ja muidugi Bratislava, ja koige parem on Slovak pubis süüa Bratislavas :) (bryndzové halusky)


Palun

Tere!


Sõltub, kuidas Krakowist Budapesti liikuda.  Tatranska Lomnica lähedal on Lomnicky Stit. Gondliga saab sõita 2634m kõrgusele.  Nautida vaadet ümbrusele. Vist ka ainus koht Tatrates kuhu gondliga tippu viiakse. 

Liptovsky Mikulaše lähistel on Demanovska koobas ja samanimeline jääkoobas. 

Cicmany küla , Vkolineci küla Ruzomberoki külje all

Bojnice loss (Prievidza linna lähistel) - Tornidega loss meenutab veidi Disney lossi.  Lossis saab koos giidiga jalutada. Tornidest keldrini, vaatamist jagub. 

Banska Štiavnica - kaevanduslinnake mägede vahel. Külastamist ehk vääriks kohalik kaevandusmuuseum. Tuurid igal täistunnil. 

Rahvusparke on samuti mitmeid juba mainitud Slovensky raj - kus siis erinevad matkarajad. tuleb turnida mööda redeleid. Põnevust päris palju. Kõrgust muidugi ei tohi karta.

Sealt mitte kaugel on Ochtinska aragoniidikoobas, muljetavaldav koht.  Uskumatu milliseid moodustisi on loodus suuteline looma. 

Ungari poolel  Aggteleki karstikoopad

Hollokö küla Ungaris.

Kas keegi oskab soovitada tee E77 läheduses paiknevaid huvikohti?

Krakow külje all on Wieliczka soolakaevandus.
Väga suur turistide magnet.
Käisime just aprilli kuus .
Seal saab maa alla minna 140 m sügavusele koos giidiga (erinevates keeltes - vene ja inglise ka olemas).
Treppidest alla  ja pärast tuuakse liftiga üles.
Maa all on palju käike, suured saalid,palvekoda söögikohad,muuseum.
Suveniire aga tasub osta maa peal tänaval,maa all müüakse kõike seda tunduvalt kallimalt ..... Seda avastad ju pärast alles.