Krasnojarsk

Kes on käinud - palun infot, teavet. Mida vaadata, kus ööbida, mis oleks vajalik teada?

Kus ööbida? Soovitan kasutada hotelli. Millist? See sõltub rahakoti paksusest ja öömajale esitatavatest nõudmistest. Hinnad algavad umbes 1000 USD (presidendi sviit) ja lõppevad 0 rublaga (pargipink)

Mida vaadata? Vaata wikipediast, mida Krasnojarks pakub.

Veidi infot Krasnojarski kohta (seisuga august 2010).

Saabusime Krasnojarski Transaero lennukiga Moskvast varahommikul. Krasnojarski rahvusvaheline lennujaam Jemeljanovo ei ole üldse suur ega näinud ka väga rahvusvaheline välja. Lennujaamast saab linna bussiga nr 135, läheb otse lennujaama eest. Peatuses on ka kassa, kus antud bussile 48.80 rubla eest saab piletit soetada, pagasile tuli 5.80 eest osta eraldi pilet. Transpordivahendiks sügavast Nõukogude ajast pärit Ikarus. Sõit kestis veidi alla tunni aja.

Krasnojarsk oli meil vahepeatus ja külastusaeg kokku ca 15 tundi - hommikul saabumine ja õhtul rongiga Irkutski poole. Seljakotid sai väga mugavalt jätta rongijaama pakihoidu.

Linna peatänavad on prospekt Mira, ul Lenina ja ul Karla Marksa. Need jooksevad paralleelselt. Seal asuvad poed, kohvikud, sööklad, teatrid, lõbustuspark jt. Nõukogude hõngu on tunda igal pool - nagu reisiks ca 20a tagusesse aega (kui defitsiit jms välja arvata:). Iseenesest teha seal suurt midagi justkui polekski - lihtsalt käid ja vaatad ringi kuni lõpuks midagi piisavalt põnevat ei näegi. Lõpuks jõuab Jenissei jõe äärde ning saab näha (kuulsat?) Krasnojarki silda. Jõeäärne promenaad on täis vabaõhu-kohvikuid, kuid kliente ei paistnud seal olevat.

Kui linnaekskursioon tehtud (muuseumides me ei käinud, sest esmaspäeviti on nad kinni), tasub uurida võimalusi minna Stolby loodusparki (Zapovednik, Nature Reserve) - seal on looduslikud kivist "postid", ilus loodus ja vaated ning niisama tore ajaviitekoht. Omal käel sinna minek tundus pisut keeruline ja aeganõudev. Ajapuudusel ajab asja ilusti ära KBPE kaudu (Krasnojarskoje Bjuro Puteshestvii i ekskursii). Nende peakorter asub hotellis Krasnojarsk. Ekskursioon korraldatakse kohe kui soovi on (meie saime auto peale 1h pärast vastava soovi avaldamist, ca kl 16). Läksime kahekesi ja maksime 1000 rubla per nägu. Hinna sees autosõit ja giid. Autoga parki kaugele sõita ei saa, parkimisplatsist kuni esimeste suuremate "postideni" korralik ca 1h pikkune jalutuskäik mäest üles. Füüsiliselt eriti koormav ei ole ja ei tohiks olla raske ka mitte säravas füüsilises vormis isikutele. Ilus on seal küll. Ja omapärane. Ronida saab ka. Ekskursioon kestab ca 5 tundi. LP soovitab teha ka väikest laevasõitu Jenisseil tiiburlaevaga Divnogorski. LP info, et tiiburid käivad maist hilise septembrini iga 2 h tagant ei pea paika. Tahtsime ka sõitu teha, aga selgus, et tiiburid käivad ainult paar korda päevas nädalavahetustel.

Kuigi linnas paistab olevat väga korralik ühistranspordisüsteem, liikusime meie jala ja seega ühistranspordi koha pealt kommenteerida ei oska. Jala on linn (rongijaam-kesklinn-jõe äär ja tagasi) ilusti läbitav. Rongijaamas on korralik teavitussüsteem, oma rongist oleks raske maha jääda :) Söögikohaks julgen soovitada Kalinka-Malinka self-service kohvikut (asub pr Mira) - väga maitsvad kodused toidud väga mõistlike hindadega, väga puhas ja korralik koht. Ööbimise osas ei oska midagi arvata - ausalt öeldes ei kahetse üldse, et ööseks sinna ei jäänud - meile nendest 15h Krasnojarskis täiesti piisas.

Tip: mis rongiga Irkutskisse edasi liikusite ja mis rongipilet maksis? Kas rongipiletid tuleb varem valmis osta või piisab kui paar tundi enne väljumist kohal olla? Oleme juulis minemas ja esialgne plaan on veeta 4-5 päeva Krasnojarski kandis ning siis liikuda rongiga 3-4 päevaks Irkutski ja Baikali äärde.

Suvel on Irkutsk väga popp sihtkoht ning minu teada pileteid ei pruugi samal päeval küll saada. www.rzd.ru kodulehelt saad ilusti vaadata, mis rongiga mis kl minna tahad ning mis klassi kohad rongis on ning mida see maksab. Meie läksime hilisõhtuse (23 paiku) rongiga (numbrit ei mäleta, aga vajadusel saan järgi vaadata). Hi

Ise soovitan küll piletid aegsasti ette soetada, sest rongid on üldiselt täis, vähemalt suvel. Meie platskarti kohti ei saanudki, sest piletid olid ära ostetud. Vene rongide pileteid saab osta kuni 45 päeva ette. Kupee pilet maksis 1163 EEK, sõit kestis 19h. Platskart on odavam. Kõige odavam klass on nn üldvagun (sisuliselt platskart, aga igal riiulil on 3 istekohta ja kui rong täis, siis sõidetaksegi istudes), aga 19h nii küll ei sõidaks. Kasutasime huvi pärast üldvagunit 8h sõiduks Irkutskist Ulan-Udesse ja see oli päris huvitav kogemus:) Ise lasin piletid osta Vene tuttaval. Piletite ostmiseks on vaja passi, meil aeti läbi passikoopiatega.

Isiklik seisukoht, ei Krasnojarskis pole 3-4 päeva midagi teha.

Tänan info eest.

Ega me päris Krasnojarskis seda 4-5 päeva ei olegi, sihtkoht on sealt 300-400 km eemal, Sharõpovo. Läheme vaatama kohti kus vanemad olid asumisel. Seal elavad ka nende kooolikaaslased, seega saaksime tõenäoliselt lasta piletid neil ära osta küll, peab asja uurima.

Tip, küsin veel: Sellel lingil on näha, et on ka läbi neti ostmise võimalus. Kas meil siit Eestist see võimalus puudub või miks te kasutasite kohaliku abi piletite ostmisel?

Kaiukas, vähemalt eelmise aasta suvel ei saanud ühegi meie krediitkaardiga rzd.ru saidilt osta, sest aktsepteeriti ainult Vene pankade välja antud krediitkaarte. Kuigi olin sellest teadlik (rzd saidil oli see kuskil kirjas, ThornTree foorumis räägiti jne), proovisin igaks juhuks ise üle ja tõesti, ei Swedbanki, SEBi ega Nordea krediitkaardiga maksta ei saanud.

Võibolla on see nüüd nuutunud. Eriti ei usu, aga Sa võid proovida. Anna siis Tripis ka märku, kuidas edenes. Nt siin: http://trip.ee/node/1814