trip-krainetrip-ukraine-dark
Kreekas: Ateenast ööbimine

Tere!

Reisin esimest korda Kreekasse ja küsin mõtteid/soovitusi

Nimelt jõuan Ateenasse öösel kella 1 paiku. Terve saabuva päeva plaanin tutvuda Ateenaga, ka öö plaanin olla Ateenas,  järgmisel päeval edasi lennata Kreetale. Lennukiga Kreetale tundub mõistlikum, kuid hinnad tõusnud.

Soovitage ööbimiskohta lennujaama lähedal, norm. hinnaga, kuhu saaks öösel minna?

Reis jääb Suure Reede ja ülestõusmispühade sisse, kuidas see Kreekas mõjutab?

Tänan!

Lennujaam linnast kohutavalt kaugel (vähemalt bussiga), kuid seal läheduses pole midagi mõistlikku.

Soovitan sõita bussiga (X95 suunal Syntagma) öösel kesklinna (sõidavad 24/7) ja võtta seal mingi hotell. Nii saab hommikul otse Ateena peale liikuma ka minna. Üldiselt see lennujaama ümbrus jättis väga kahtlase mulje.

Ja nende siselendudega infoks, et Aegeani lende, mida opereerib Olympic oma DH8 lennukiga, ei soovita. Lennukid väga kulunud ja päevi näinud. Kreetale muidu peaks Aegean vähemalt mõnel korral päevas ka oma 320/321ga lendama.

Reis jääb Suure Reede ja ülestõusmispühade sisse, kuidas see Kreekas mõjutab?

Õigeusklike ülestõusmispüha on vist nädal hiljem

Lennukid väga kulunud ja päevi näinud

Alla tunnise lennu kannatab ehk ka natuke kulunud ja päevinäinud lennukiga ära. Lennuki vanus ei tähenda, et ta poleks igati lennukõlbulik. NORRA ATRid on ka kõik üle kümne aasta vanad, seega peaks Helsingisse ainult laevaga minema?

Kirjutasin puhtalt enda kogemuse põhjal, olen lennanud korduvalt ka NoRRA lennukitega, aga need on nagu luksus võrreldes Olympicu omadega. 

Paratamatult olen ka NoRRA lennukite hoolduse kvaliteedis oluliselt kindlam, kui Olympicu omas. Aga eks see olegi iga ühe enda asi, kas ta tunneb reisides huvi ka selle vastu või on oluline ainult punktist a punkti b saamine.

Paratamatult olen ka NoRRA lennukite hoolduse kvaliteedis oluliselt kindlam, kui Olympicu omas

Kas leiad ka mingit viidet sellele väitele?

Minu meelest pole sellel sõnasõjal mingit põhjust ega ka vajadust, Paljud asjad on sisetundel põhinevad ja ei vajagi mingit alust või viidet dokumendile. Minu mees näiteks keeldus Hispaanias sõitma köisraudteega, väites, et keegi Jose on kindlasti mõne kruvi jätnud kinni keeramata. Tõrget polnud London EYE-ga . 

See oli nüüd niisama jutt ja ei aita teemaalgatajat kuidagi edasi.

Aga Ateenasse ööbussiga saab kenasti, et kohe algavaks päevaks linnas valmis olla ja Akropolis ja muud vaatamisväärsused ootavad. Ka Lycabettuse mägi, kust on superilus vaade ja tipus ka väike kabel. Aga kesklinna süidab buss ikka tund vähemalt, võimalik on ka rannikul peatuda, mis on kõvasti lähemal, seal on reas hotelle ja kui saada hotellia kokkuleppele, et võtavad ka öösel vastu. Siis hommikul juba keskele.