trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Vabandust teemaalgataja ees, 

Vaatasin, et neil on tõesti Euroopa tuur algamas ja Ryanairil on odavad Liverpooli pileteid pkkuda ;)

Lihtsalt infoks:

https://www.facebook.com/Samose-Lood-m%C3%A4e-ja-mere-k%C3%B5rvalt-363146271126770

Samosel elab mitu aastat juba ajakirjanik Aldo Maksimov perega ja pakub seal ka majutust

Ryanair lisab kohe kui oled ostnud edasi -tagasi pileti, siis 2x pagasihinna, aga kui 1 ots ainult piletil, siis pääsed 1 pagasihinnaga. Just hiljuti läbi tehtud ja ostan ikka ja alalti otse Ryanairi lehelt.

Istanbul on tore mõte, Euroopast küll väljas , aga lihavõtteid ei pea. Aga  mõtlesin kohe ka  ramadani peale. Aga suurlinnas millised kitsendused ja piirangudon, kas on ka turistile tuntavaid?. kaubitseda nad ikka tahavad ju. Muidugi kui kaupmees päev otsa süüa ei tohi, siis ta on uimane ja pole nii energiline. Ongi äkki rahulikum :)

Aga tundub, et reisi planeerimisega veidi hiljaks jäänud, piletid on nüüdseks juba kallid .

Kreeka on muidugi hea pakkumine tõesti. Ei tulnud ise küll selle peale, et õigeusu kirikutel kõigil pühad hiljem, minu arusaam oli, et see käib Vene õigeusu kirikute kohta. 

Aegeani otselend ka Kreekasse, aga pole soodsaid pileteid eriti.

Muu uskliku maailma kohta huvitas just muuseumide info, sest vabaõhu turismiobjektid on ikka ligipääsetavad kui just turistide horde ei ole.

Kogu see meie arutelu passi ümber ei aita teemaalgatajat kuidagi, aga loodan, e te leiate abivalmis inimese,

Aga tahan rääkida lugu , kus mul EU Riiki reisimisel oleks väga kasuks olnud kui oleks pass kaasas olnud. Kadus mingil kummalisel põhjusel Riias ümberistumisel minu ID kaart, Edasi lend Rootsi väikelinna sujus veel kenasti (ilma ID kaardita). Paaril sündmuse päeval, kus ma veetsin  oma sündmuse vahele  telefoni otsas rippudes, et saada ühendust kohaliku aukonsuliga. Tulutult. Välismin muud abi ei pakkunud. Tagasi lennule läksin veidi kühklevalt, olles siiski kokku leppinud kindlustusega, et kui tekib tõrge, siis saab edasi arutada. Rootsi tollitöötaja mind lennule ei lubanud. Ja siiski, ennäe imet, lõpuks päästis mind see, et Riia lennujaama politsei oli saatnud mulle emaili, et minu ID Kaart on leitud ja asub politsei jaoskonnas Riia lennujaamas. Tollitöötaja kutsus oma ülemuse ja too andis loa mind lennule lubada. 

Pikk lugu, aga sealt alates on mul kaasas 2 dokumenti ka EU piires reisides. Olen kuulnud, et inimesed kannavad kaasas  dokumendi koopiat, see ei ole dokument ja aitab ehk saatkonnast ajutise  dokumendi väljastamisel, 

Olen palju kuulnud lugusid, kuidas nii Hispaanias kui Itaalias on inimesed jäänud ilma rahakottidest koos dokumentidega, Rooma metroos oleks ise peaaegu selle osaliseks saanud, aga mingil imekombel nn mustlane viskas maha mu rahakoti ülejäänud vagunirahva hukkamõistu saatel, närvid ei pidanud vastu. Kõik oli alles, lend oli järgmise päeva hommikul kell 8.

Minu meelest pole sellel sõnasõjal mingit põhjust ega ka vajadust, Paljud asjad on sisetundel põhinevad ja ei vajagi mingit alust või viidet dokumendile. Minu mees näiteks keeldus Hispaanias sõitma köisraudteega, väites, et keegi Jose on kindlasti mõne kruvi jätnud kinni keeramata. Tõrget polnud London EYE-ga . 

See oli nüüd niisama jutt ja ei aita teemaalgatajat kuidagi edasi.

Aga Ateenasse ööbussiga saab kenasti, et kohe algavaks päevaks linnas valmis olla ja Akropolis ja muud vaatamisväärsused ootavad. Ka Lycabettuse mägi, kust on superilus vaade ja tipus ka väike kabel. Aga kesklinna süidab buss ikka tund vähemalt, võimalik on ka rannikul peatuda, mis on kõvasti lähemal, seal on reas hotelle ja kui saada hotellia kokkuleppele, et võtavad ka öösel vastu. Siis hommikul juba keskele.

Meil oli baasiks La Spezia, sest sealt algab see eraldi rongiliin, mis läbib kõik imeilusad linnakesed. Vist 16 euri maksis see pilet, aga mitmest linnakesest saab ka jalgsi järgmisesse.

Soovitaks sõita rongiga, hommikuti lähevad kiirrongid, autoga ei saagi rutemini. Aga mulle küll tundub Veneetsia jaoks 1 päev vähevüitu, See on nii teistsugune linn, et seda nautida peaks siiski võtma öömaja.Õhtu veneetsias. Aga see on minu arvamus.

Autoga minnes jääb teele veel Verona, väike armas linnake amfiteatriga. Kui aega rohkem saab ka rongiga seal vahepeatuse teha.

Pakun juuni 2024, arvan, et meie saatjaks ta jääb nagu gripp, aga küsimus piirengute kaotamisest, siis ehk selleks ajaks õpime sellega koos elama.

Kindlasti Firenze-- palju kunsti ja arhitektuuri ja lähemal ka Bolognaga võrreldes. Rongiga Roomast Firenzesse paar tundi,

To:

henri086

Assoori saari soovitaks minagi, Aga veidi täiendaks: Ponta Delgada on linn Assooride peasaarel Sao Vincentel. Sinna tõesti lendavad ka mandrilt lennukid. Lissabonist lennukiga saab ka Terceirale ja Fajalile.

Aga randadest , Assooridel on ümberringi mässlev Atlandi ookean ja on moodustatud-ehitatud  rannad nö väikeste sisebasseinidega , kus siis sama ookeanivesi, aga laine  kohe ei löö. Mulle need väga meeldisid,, neid oli näha kõikidel saartel,  seal on  ka päevitamiskohad. Lisaks vähemalt nendest saartest, kus mina käinud olen, Terceiral ja Fajalil on korralikud liivarannad, mis on rahulikud ja ookeanilainetest kaitsud, Need on kohe linnas ja kerge leida.

2021

üsna kesine 

märts- Egiptus (Hurghada)

Juuli- Itaalia põhjaosa Millanost kuni Roomani rongiga( Milano-Genua.-Cinque Terre- Pisa -Firenze-Rooma), väga rahul, rongiga liiklemine Itaalias  super , kõik oli viimase peal, peale selle, et Firenze AirBB majutuses viidi ära minu sisseostud, päris ehmatav kogemus.

september -4 Assoori saart+ Lissabon, väga 5 reis, Assoorid lihtsad ja mitte liiga stiilsed.

ja uskumatult tühi aasta lõpp

2022

veebruaris Kesk-Ameerika 4 riiki, hoian hinge kinni....

to mrky

Meie suvel 2021 tegime mitte road tripi, vaid rongiga Milano-Genua-Cinque Terre-Pisa -Firenze ja Roomast Wizz Airiga tagasi. Vahepeal puhkasime, võtsime kultuuri , pizza-pasta ja nädal oli täiesti piisav. Itaalias on  väga hästi korraldatud rongiliiklus ja kui ei võta kiireid ronge, siis ka hind Ok. Lisaks kenad vaated ja keegi seltskonnast ei pea kogu aeg teed vaatama. Koha peal otsustasime , mida järgmisel päeval teha, kas veel ujuda või sõidame edasi. :) Ja lõpp Roomas tulenes sellest, et AirBalticu tagasilend Pisast oli üle mõistuse kallis. lisaks veel vahega Riias kui Wizzair tuli otse.

Millal plaan minna ja kui kauaks?

Kas need on Ryanairi piletid bergamosse ja edasi Malpensast Tenerifele, olen  vaadanud sellist varianti, aga katki jätnud just selle öise liikumis pärast. Aga hea tahtmise juures siiski tehtav. Olen sõitnud Bergamoist edasi Milanosse Terravisioniga, ostsin online pilet ja buss ootas ära, olime ainsad reisijad :D  ja siis jaama lähedal võtnud odava hosteli, see on kergelt leitav, aga olen siis veidi Milanos ringi vaadanud. Aga ma ei tea, kas saaks jaamas tukkuda paar tundi?? Talvel see küll mugav ei tundu. Aga 4 tunniks hostel võtta tundub küll variant.

Janssen vaktsiin, saab ruttu passi kätte.

 Mul polnud aimugi, et esineb selline testi vastus. Jälle silmaring laiem,

Pariis, seal küll vist detsembris jahedam. Aga Barcelonasse otselend ja vaatamist palju .  Lissabon on tore tõesti , aga vist hetkel keerulisem lennata.

Meil kunagi Tyrkish tühistas lennu ja lendasime edasi Istanbulist 24 tundi hiljem, meid majutati ja toideti kuninglikult. Kompensatsiooni küll küsisin, aga ei miskit. Kas see kehtib EU piires?

 Mul on Ryanairiga vedanud, pole kunagi lende muudetud, viimati lendasin Milaanosse juunis. üldse kasutanud nende teenuseid palju. Aga praegusel ajal vist pole miski kindel, see pole nagu "alati"

Praegusi eritingimusi arvestades soovitan osta otse lennufirmalt, Sõltub muidugi ka hinnavahest, kui ikka väga oluline, siis äkki tasub riskida.

Kuna Kanaari saared ongi vähestest rohelistest piirkondadest covidi mõttes Euroopas, siis ongi tung suur. Aga kui soovi veidi laiemalt  mõelda, siis ka Candelaria on supertore väike linnakeTenerifel ja sõita saab ju lõpuks igale poole, bussid käivad. Ei pea tingimata "lõunas" olema. Vaatasin just AirB&B-s on küll pakkumisi veel, kui kauaks ei tea, Aga pikemaks perioodiks rendivad paljud meelsamini.

La Palma variant minu jaoks ei ole atraktiivne "millegi" pärast.

Ryanairiga saab ka läbi Barcelona, aga tagasilennul öö Barcelona lennukal, võib-olla leiab ka kuupäevi, millal saaks seda vältida. Aga Ryanairil tuleb nüüd ka käsipagasi kohver juurde osta kui ei soovi kõiki asju seljakotti mahutada.

Sama ka Wizziga