Viimased kommentaarid

Kui mina tulin EU väljast otselennuga, ajal kui see veel lubatud oli,  siis mina olin lennuki eesotsas ja läbisin passikontrolli minutiga, käigupealt täitsin nõutud vormi ja ka testile saime esimestena aga tuttavad, kes olid istunud lennuki taga otsas, pajatasid, et passikontrollile tund ja ka testi ootasid tund, nii et kõik on õnneasi.

Läbi tehtud, kuna olime lennukis suht eesotsas, siis sattusime testi tegema esimestena, kui pikaks järjekord kasvas ei ole teada, aga usun, et kaugeltki kõik ei soovi testi teha.

Test võeti ninaneelust ja oli täpselt nii ebameeldiv kui olin kuulnud ja ette kujutasin, Minu jaoks piisavalt hull. Vastust tuli umbes 48h jooksul kuigi lubati 24h.

Piletit ei küsitud, lihtsalt pandi ütlemise järgi kirja, kust riigist tulid.

Aga kuna tulime EU väljast, siis enne passikontrolli tuli täita ankeet, kuhu märkisid andmed, ka aadressi ja telefoninumbri ja riigi, kust tulid, aga kuna sel ajal tuli ainult 1 lennuk ja otselend, siis oli niigi selge,.

Paadiühendus Rootsiga on taastunud

@

karvanejakole

Seeon hea süsteem, raha kasvama panna.

Saan jagada nüüd Londonist Finnairi lendu Heatrow'st, kõik toimib, ooteag Helsingist 5 tundi, Lennujaam täiesti tühi, 2 poodi lahti kuigi aeg pealelõunane. 

Tallinna lennujaamas ei mingit kontrolli, jaluta vabalt linna, kedagi ei huvita karantiinikohustus, kuna Helsingi lend, aga nii mõnedki tulid koos meiega UK-st. Seega nö sisemine karantiin, ei torma kohe pidustustele ja shoppama.

To:kairitoz 

Müüvad silmagi pilgutamata ja tühistavad kui ei õnnestu, 

Aga august on kaugel kõik võib muutuda kahjuks ka halvemuse poole, Ees on Jaanipäev ja muud pidustused. Hiinas juba kui mitmes laine. Mina tahan küll  toetada seda positiivset poolt. 

Aga huvitav uudis oli täna, et ilma karantiinita on Eestisse oodatud kõik EU riikide inimesed pele Rootsi, UK, Portugali ja Belgia. Portugalist pole kuulda olnud terve pandeemia aja muud kui et avab turistidele piirid. Kuidas nüüd järsku nii hull.

Finnair ja Lufhansa on lennanud kogu pandeemia aja, seega läbi Helsingi ja Frankfurdi peaks saama.

Tallinn London oli esimene lend müügis 16,06 ja Riia- London kuu algusest, kõik lennud tühistataud. Kusjuures se eon ikkagi sihiteadlik tegevus. kui 5 pöäeva varem saab piletit müüa ja siis teatada, et lennud ei toimu.

Air Baltic tühistas Londoni lennud nii Tallinnast kui Riiast  Kusjuures tore on see, et reedel lubas osta piletid ja teisip teatas tühistamisest. Muidugi kõik jutt sinna juurde, et raha tagasi ei saa, aga aasta jooksul lahtine pilet pluss 20 eurot nina peale kahjutasu.

Välisminister Urmas Reinsalu teatas täna, et Balti riigid võtsid vastu otsuse avada oma piirid esmaspäevast taas Schengeni viisaruumiga ning Ühendkuningriigi ja Iirimaaga. 01,06 , kas see tähendab, et ilma karantiinita

Kas Läti piirivalve on nii tuttav Eesti eriolukorra reeglitega? Siis muidugi ametniku otsustada.

Mul on uus idee, kuidas saada Londonist Eestisse. 

Kui lennata Londonist Air Balticuga, mis tundub, et juunis lendab, Riiga ja sealt Eestisse autoga. Kas Läti piirivalvel on oluline, et transiidiga Lätist Eestisse suunduva eestlasega kaasasolev inglasest lapse isa on elukaaslane mitte abikaasa.

Ühine laps on ka kaasas.

Vabandan kui riivan küsimisega kellegi õigustunnet, aga nii väga sooviks, et mu Londonis elav tütar saaks Eestisse puhkama koos kogu perega.

Selle elukaaslase keelustamisega teeb eesti end ikka eriliseks bürokraatia riigiks. Vabaabielusid praegusel ajal ikka väga palju. Kuigi saan aru jah, et piiril asi ei väljuks kontrolli alt lihtsam on ära keelata, kuna kontrollida raske.

To : vatse

aitäh asjaliku vastuse eest.

Põhjendan, miks arvasin, et karantiin ei keela vabas õhus jalutamist vastavatest piirangutest kinni pidades.

Minu 2 tuttavad saabusid riskipiirkonddest eriolukorra ajal ja neid juhendati lennujaamas, et jalutada võib 2 kaupa, ei tohi minna poodi, kus on võimalik inimestega kokku saada ja ohustada. NN Männiku karjääri jalutamise piirangut ei olnud . Neile mõlemale helistati 2 nädala jooksul korra ja päriti, kas nad on reeglitest kinni pidanud. Minu teada telefoni ei positsioneeritud.

Aga äkki on asi läinud rangemaks,

Aga sain vist vastuse, et pole mõtet AIR Balticu otselendude avamist oodata.

mõtlen ikka, kui 1. juunil hakkab air Baltic lendama, siis see oleks super ja kui ei tule nende plaanist miskit välja, siis saab juba mingit ümberistumisega trippi planeerida. Vaatasin Finnairi läbi Helsingi, seal on 5 tundi ümberistumise vahe, 1,5 aastase elavaloomulise jõnglasega ;) ma parem ei võtaks seda ette, et terve päev reisida kui otselend vältaks 3 tundi.

To:smallisland

No see oligi mul nädala vanune info :)

Aitäh kaasamõtlejatele.

Karantiin ei hirmuta, kuna elame Nõmmel , siis Pääsküla rabas või Männiku karjääris ei keela ka karantiinis olles jalutada, need meil jalgsi käigu kaugusel, loomulikult 2x2 nõuet jälgides.
Kui valida Londoni korteri puhkuse tund päevas jalutamisega(reaalsus hetkel) või Tallinna 14p karantiini, siis valiks karantiini Eestis.

Tagasi peaks saama kui AIRBaltic lendab  14,06 siia ehk siis ka 01. juuli tagasi .

Saan aru, et piletiost peaks jääma paar päeva enne lendu, siis on lootust, et äkki lendabki :)

Aitäh, see on küll hea tutvustus. Just mõtlesin küsimust üles panna :)

Juuni keksel on Küprosel juba üsna palav, olime eelmisel aastsal mai lõpus ja oli juba üle 30*. isegi 35 paaril päeval

FEZ on se elinn, mida peaks külastama

Aitäh vastuste eest, aga rendiautole ei panustaks, pigem ikka rongivariant. vaatasin, et varasem rong väljub 8 paiku.

Hea meelega loeksin veel teiste kogemustest, kuidas on seal liiklemine, kui palju on tõstukeid või on palveränd treppidest üles? ;)

See oligi kummaline, et kõik teised kompaniid lendasid ja ei olnud lumetormi, kuigi ilm oli jah linna peale kõndimiseks üsna sant :)

See oli jaanuari lõpus

Päris kindlalt ma tean kui kaugel on Viin Vahemerest, kuid mulle tundub, et see kõik siiski taandub ühe teema alla. Vabandust kui eksitasin kedagi :)

Olime 2 aastat tagasi Garda ääres sept lõpp okt algus ja poole pealt keeras ilam täiesti ära, vihmane ja jahe, aga ilm ikka sõltub aastast, reeglit pole.