trip-krainetrip-ukraine-dark
Kreeta, Elounda

Kirjeldage Kreeta Elounda piirkonda, kes käinud. Huvitab hotell Aqua Sol (4*). Ja ilm septembris.

Elounda tundus ilus koht olema, väike, vaikne rahulik. ise sattusin Elonudasse ainult korraks. esimese hooga kui plaanisime seda vaatama minna siis eksisime veidi ära ning ei jõudnud mitte asulasse sisse ehk siis kesklinna vaid kihutasime kuhugi mereäärde ja ülesse mingisse mäkke saare peal :)

aga silma jäi et eloundas kindlasti ujumisvõimalused, ilus loodus. jalutamiseks palju ruumi. sammuti asub lähedal Aghios Nikolaos, selline selle saareosa suurim keskus/linn ning sinna bussiga vaid poole tunni sõit.

Elounda suhteliselt turistikas. Palju baare ja söögikohti, kena sadam ja väike rand. Ilus promenaad. Olime Eloundast natuke edasi Blue Palace hotellis. Super LUX!!! Seal imearmas külake Plaka, kus toredad kalarestoranid. Ma arvan, et september enam-vähem ok, käisime juunis siis oli väga palav ja mai keskel sellel aastal oli jälle natuke jahe.

Kreeta reis 2011

Tere,

plaan jälle suvel Kreetale minna, kuid küsiksin teadjamatelt üle, et kuidas seal nende Liibüa ja teiste riikide põgenikega lood on? Uudiste järgi saabus neid sinna ikka (kohutavalt) suur mass.

Teine küsimus puudutab reisi sihtkoha valikut Kreeta saarel. Väga sügava mulje jättis Agios Nikolaos kõikide oma “hüvedega” eelmisel reisil. Saime hotelli linna, mitte linnast välja ja mulle on see väga oluline, et oleksin nö. keset melu. Melu selles heas mõttes, et on ka mida vaadata ja on kus käia.

Seekord sihtkohta otsides kahjuks eelnevalt nimetatud linnale “rahakott” peale ei hakka, pakutavad hinnad väga kallid. Siit ka küsimus, et kuhu siis seekord? Plaan on minna 14 päevaks. Hetkel kõige mõistlikum Elounda (Ilion) pakkumine. Olen sealt küll läbi sõitnud, kuid linnast pole suuremat meeles. Kas on seal 2 nädalat ka midagi teha? Kohti kus õhtuti jalutada jne.. Paljud on soovitanud pöörata pilku ka lõunasse. Küll keeraks, kui teaks kuhu täpselt keerata :)

Kindel, mida ei otsi on Malia, Hersonissos jne.. UK noorte-turistikad. Sooviks peale turistide näha ka ehedat Kreeta elu / olu. Kes saab aru, see saab aru.

to. janari Väga kaunis kohad on Hania piirkonnas ja Hania linn väga meeldiv. Teda võrreldakse Veneetsiaga. Ise puhkasin Kalamakis, mis jääb Haniast veidi eemale-jäin väga rahule, kuna puuduvad venekeelsete inimeste hordid jne. Hotell oli väike, paaritärnine Akasti, kus põhiliselt Taani-Rootsi vanemad paarid puhkamas.

Tänan vastuse eest. Kaalun ka Hania piirkonda, kuid minujaoks aksepteeritavad reisibüroodel pole sinna peale kallite 5 tärni hotellide väga muud pakkuda. Siiski küsin üle veel põgenike teema. Kas olukord Kreeta saarel on sellest muutunud ja kas on mõtet üldse sellist asja "põdeda"?

Kohalikud "Kreetalased" andke märku, kuidas on elu-olu mõjutanud viimaste kuude uudised (põgenikud)?