Kuala-Lumpur-ranna rongiga

Planis minna detsembrikuus Kuala-Lumpurisse ja sealt rongiga Malaysian rannadesse. Oleme esimest korda, ja kellel on kogemust sellest mis rannad on Malysias paremad? Ja mis suunas me üldse peame liiguta (east, west, south?)Või vähemalt ranna ja ilusa kohta nimed, aga nende asukohad leian ise internetis. Ettetänud ja igasugune info on welcome :)

Miks just rongi kasuks olete otsustanud? Airasia lendab näiteks Langkawile, tuttavad käisid sel talvel seal rannapuhkusel ja jäid väga rahule :) Saar on maksuvaba, hinnad hästi odavad ja ilusad rannad on seal samuti.

Lennukiga ka võib aga tahtsime vist natuke reisima Malaysias, mitte ainult ühes kohas kaks nädalat veetma aga ringi sõitma. Uurisin et rongid on mugavad ja odavad seal...

Lähen ka naisega detsembris malaisiasse. Sain sealselt sõbralt kutse tema pulma, aasia pulmale kohaselt mitusada inimest. Nüüd valin võimalike marsruute, et kuidas odavamalt kohale saada. Praegu on vist plaan, et finnairiga Hong Kongi ja sealt edasi airasia'ga kuala lumpurisse. Sealt pean siis veel edasi rändama Georgetowni. Minek oleks detsembri algul ja tagasi millalgi jaanuaris. Peale pulma kindlasti vaataks ringi malaisias ja võimalik, et isegi kaugemal. Kuidas muidu sul plaan sinna saada? Saaks äkki miskit koos välja mõelda...pole ise nii kaugele oma jalga veel tõstnud.

Nii palju kui ma uurisin, see ongi kõike odavam variant, Hel-Honk-Kong ja edasi Air asiga. Aga meie minek on päris lühedam, kui teie:) Plaani mina päris detsembri lõppus, just aastavahetuseks Kuala lumpuris ja olla rannas paar nädalad. UUrisin et East coast on vihma hooaeg, siis läheme West coastile (Langcawi, Penang beach). Aga meil on probleem sellega et mehel on Läti-hall pass ja temal on vaja viisa, Malaysiaga see ei ole üldse probleem,ja mõtlesime et võtame selliseid piletid et Honk-Kongis saame ainult transiiti zoonas olema, aga tagasi sõiduga niimodi ei saa. Kui sa vaatad Kuala-Lumpur-Honk kong, Hk-Hel, siis sa pead ikka Honk kongis terve päev olla, sest lennuk Kuala lump saabub hiljem kui Hk-Hel lennuk lahkub ja ikka pead ööbima seal. Aga sel juhul me peame kahekordse Honk-Kongi viisa tegema, aga ma ei tea, kas se on üldse võimalik??Muidu peame läbi Bankoki lendama, aga see siis tuleb kallim.

ja odavad -vaadake sellelt leheküljelt. http://www.ktmb.com.my/ Ise sõitsin KTMiga Kuala Lumpurist Singapuri.Langkavilt lendasin Kuala Lumpurisse ,sest praamiga ja rongiga oleks hullult aega kulunud ja piletid kokku(takso+praam+rong) tuli u sama kui lennukiga 1 tund lennata. Rannad on ilusamad saartel.Langkawil on mida vaadata ka kuid mitte nädalateks. Poes oli õlu ja kosmeetika ja tubakatooted u 5 /6 x odavamad kui maismaal.