Küsimused pika reisi kohta.

Tervist!

Vajaks Teie, kui kogenute trippiate, nõu. Oleks soov lahkuda Eestist augusti keskpaigas ja tagasi tulla aprillis. Liigun enamasti ilmselt hääletades, aga olen valmis kasutama ka kõiki muid transpordiliike, kui ainult eelarve lubab. Alustan ilmselt Euroopaga ja kavatsen esimeseks peatuseks valida Amsderdami, kus mul on võimalik tuttava juures mõni-aeg ööbida. Edasi liigun ilmselt lõunasse ehk siis kas Hispaania või Itaalia poole ja kolan seal mõni-aeg ringi. Kuid edasi tekibki probleem, kuna minu ööbimisviisiks on valitud võimalikult odav, siis see tähendab, et ma enamusajast magan magamiskotis kuskil väljas ja kui tekib võimalusi kuskil kohalike juures couchsurfida siis kasutan ka seda. Seega ka lõuna-euroopasse jõuab oktoobris-novembris sügis(võimalik, et ka varem) ning mul oleks vaja edasi liikuda kuhugi soojemasse ja kuivemasse kliimasse. Äkki oskate soovitada milline võiks mu edasine reisiteekond välja näha. Ja kui soovitate riike/sihtpunkte siis äkki oskate ka öelda kuidas sinna odavalt saada ja kas on vaja viisasid/vaktsineerimisi. Eelistatumad oleksid riigid kus saaks kasvõi enam-vähem hakkama inglise keelega, kuna muid ma ei valda, ning kus poleks kuritegevus nii suureks probleemiks, et ma peaks koguaeg kartma, et mind paljaks röövitakse :). Reisi jaoks on mul raha hetkel umbes 20000. Öelge oma ekspertarvamus kas sellega on võimalik toime tulla, kui arvestada, et reisin võimalikult odavalt ja enamus raha kuluks siis söögile. Sellega seoses tasuks siis vist valida edasine reisitee kuhugi, kus elatustase ja hinnad oleksid madalamad kui Euroopas, või mis? Olen valmis kuskil ka pikema peatuse tegema, et tööd tehes raha juurde koguda, aga kus riigis võiks see toimuda?

Tänud ette!

Ega talvel hääletamiseks pehmemasse kliimasse palju valikuid pole.

...->Kreeka->Türgi->Süüria->Liibanon->Jordaania->Egiptus

Hispaania->Gibraltar->Maroko

20000 kr 8 kuu peale pole just palju.

Ma ostaks odava Tai pileti ja rändaks Kaugu-Aasias ringi. Odavma, kui Euroopa.

Kui siin eestikeelses keskkonnas sellist asja lugeda, siis tundub jube vapper, kuid kui näiteks Couchsurfingu Hitchhikersite foorumist lugeda, siis võib suisa äbarikuks pidada sellise üüratu eelarvega:)) Ma olen veendunud, et saab hakkama ka vähema raha ning ka rohkema rahaga, kõik sõltub juba iseendast. Soovitan lugeda sellist asja, mida sealgi soovitatakse- www.hitchwiki.org- kust saab infot hääletamise kohta üldiselt ja nõuandeid iga maa kohta eraldi, ja siis lisaks uurida ka CS mainitud grupi foorumit. Kindlasti saad julgeid ja isegi ekstreemseid nõuaandeid, kuid kui õigest kohast ja õigetelt inimestelt küsida, siis pääsed halvustavatest kommentaaridest, mida ma olen siin trip.ee-s vahel lugenud, kui keegi plaanib kusagile häälega reisida:)) (no offence!) Soovin sulle suurepärast reisi ja kõike paremat!

Mõtlen nüüd erinevaid variante ja selge on see, et kui ma tahan selle rahaga toime tulla siis ei ole Euroopasse jäämine minu jaoks võimalik.

Hispaania->Gibraltar->Maroko on suhteliselt hea plaan aga ütleme 7 kuud ainult Marokos veeta on ka natuke üksluine seega, kui see suund valida, siis peaks vast natuke teistesse Aafrika riikidesse ka piiluma. Millised oleksid teie soovitused? Kus saaks mõistlikult viisat ja ei oleks hetkel kodusõda käsil, et ma peaks oma elu pärast muretsema.

Teine variant ehk siis kagu-aasia kõlab ka väga ahvatlevalt, aga sellega on see probleem, et sinna saamine on kas kallis või siis keeruline. Lennupiletid on selgelt väljaspool minu hinnaklassi, seega jääb võimalus ainult maadmööda liikuda. Lugesin siin foorumis erinevaid teemasid, kus arutati läbi Venemaa ja Hiina minekut rongiga aga väga ühest vastust hinna kohta ma sealt ikka ei leidnud. Kui ühe otsa rongipiletid maksaksid kokku paar tuhat, siis sellega tuleks vast toime, aga palju rohkem ma ka ei taha transpordi eest maksta, kuna mul vaja ka 8 kuud süüa. Mis tee arvate kas selline hind oleks kuidagi reaalne? Kuidas veel odavalt kagu-aasiasse saada?

Kõik arvamused on teretulnud! :)