trip-krainetrip-ukraine-dark
Kuidas elad, Soomemaa

Kas kellelgi on infot, kuhu sel aastal plaanitakse minna?

Ja ongi nii...täna potsatas mu meilboksi kiri, millest tegin kopi-peisti.... kahju tõesti....

Tere, head rattretkelised

Soome Turismiarenuskeskuse Tallinna büroo on aastast 1994 naerulsui inimestesse Soome-pisikut süstinud ja neid lahkelt põhjanaabrite juurde juhatanud. Vaatasin huvi pärast otsa arvudele, uskuge, see kõik pole olnud asjata - nende aastate jooksul on eestlaste igaastased ööbimised Soomes kasvanud 53 000-lt 208 000-le. Jummel, muidugi on ka ajad ja reisiharjumused muutunud, kuid siiski... Eelmise aasta uued tuuled Soome riigi eelarvemajanduses kuulutasid kulude kärpimist ning turismiarenduskeskuse välisbürood otsustati kõikjal üle maailma sulgeda. Teiste hulgas Tallinn. Esialgse plaani kohaselt oleks turismiedendamist Tallinnas jätkanud üks inimene Finpro organisatsiooni hõlma all, kuid viimasel hetkel otsustas meie juhtkond ka sellest loobuda. No vot.

Kõige selle pika jutu peale tuleb mul teile teatada, head inimesed, et meie büroo lõpetab tegevuse 29.2.2008 Ühes sellega, puudub võimalus jätkata meie ühise hiti ja suve suursündmuse - Soome jalgrattamatka korraldamist.

Head ratturid, olete meiega 8 aastat koos vändanud, usun teisse, usun ka, et olete kõik Soome reisimise nipid hoolega kõrva taha pannud ja tänaseks juba ise super profid Soome tundjad! Soovin nii väga, et leiate Soome tulevikus ikka ja jälle üles. Nõus?

Lapimaa retk oli meie kõigi suur unistus ja hulljulge tegu! Väärikas reis ja tipphetk lõpetamaks retkede sarja. Kui nüüd leiate hetke mahti, siis on mul teile varuks üllatus - 10-minutiline filmilugu Lapimaa retkest, mille on kokku seadnud Arno Kuusk meie suurepärasest korraldusmeeskonnast. Klipi juurde käib karm klausel, keegi ei tohi muutuda kurvaks, endas tuleb hoida seda vahvat emotsiooni, mis seal kogesime! Vt, palun klippi siit: http://www.visitfinland.com/w5/ee/index.nsf/(pages)/Rattaretk

Killuke Lapimaa retkest sõidab aga suvel koguni meile Eestisse külla, nimelt särtsakad õed ansamblist Angelit astuvad koos teiste esinejatega üles Viru Folk festivalil Käsmus, 8.-10.08.2008. Vt. lisa www.virufolk.ee.

Rattaretked ei olnud ainult Lapimaa retk, soovin kõikide retkede kõikidele ratturitele öelda

SUUR, SUUR AITÄH KÕIGE EEST!

Soome rattaretkede korraldusmeeskonna nimel,

Malle Kolnes Soome Turismiarenduskeskuse Tallinna büroo turundusjuht

Ühelt poolt - väga kurb!

Teiselt poolt - ehk tekib mingi seltskond, kes sama asja kommerts-alustel ära teeb?

Tuleks kindlasti kallim ja oleks vähem inimesi ja poleks nii ladusat korraldust, aga...

Jah, sain ka ise selle teate. Väga-väga kurb on tõesti. Samas tänan kõiki matkalisi, kellega olen koos Soomet avastanud:). Te olete tõesti erilised:). Erilised tänud korraldajatele, ehk siiski kunagi kohtume veel...