Kuidas leida bussiliine Aacheni ja Kölni vahel?

Rongiliiklust on kerge leida (bahn.de), aga liinil Aachen-Köln, nagu kõigil lühiliinidel, on pilet ikka väga kallis. Bussiga oleks loogiliselt võttes odavam, aga ma olen suutnud siiani leida ainult Aacheni piirkonna (aseag.de) ja Kölni piirkonna bussiliinid. Kuidas piirkondade vahel bussiga liikuda? On kellelgi hea aadress, mida uurida?

Elasin aasta Saksamaal. Seal meie mõistes maakondlikku bussiliiklust polegi. Ainult rong. Väga üksikud bussid sõidavad mõne suure linna vahel. Ja ongi nii, et maksad selle 20-30 eurot ühe lühikese rongiotsa eest.
Bahn.de samas kombineerib ronge ja kohalikke busse, võid otsingust proovida, järsku leiab mingi odavama variandi.

Kui alustad kaugemalt, kasuta Schönes Wochenende piletit!

Bussiliiklus Saksamaal on veel algelisem kui rongiliiklus Eestis. Üleregionaalne ühistransport on Saksamaal kindlalt Deutsche Bahn'i käpa all, isegi Eurolinesi kohalik haru on nende kontserni omand. Seetõttu on ka bussiliiklus harv ja teenindab üksnes suuremaid kohti, väheusutav, et Aachen-Köln bussiliin eksisteerib.

Ma ei ütleks, et Saksamaal ühe lidumaa sees rongipilet üle mõistuse kallis oleks. Nt Aachenist Kölni saab liidumaa sisese NRWTicketiga 14,4 euri eest, grupipilet kuni 5 inimesele on isegi 34€, mis teeb ca 100 krooni inimese kohta. Võrdluseks võib öelda, et Soomes maksab sarnase vahemaaga ringipilet Helsinkist Lahtisse 20€.

Kui tahtmine siiski rongist odavamalt kohale jõuda, siis soovitan kaaluda mõne eraautoga minekut - www.mfz.de vahendab selliseid pakkumisi. Aachen-Köln liinil on päevas selliseid võimalusi kümneid ja hind on ka mõistlik, jäädes 100 km eest max 5-6 € piiresse.