Kuidas oleks kõige targem liikuda?

Plaanis siis pääseda Bangkokist võimalikult ruttu ent samas suht soodsalt Chiang Maisse u 3- ks päevaks ning siis Siem Reapi ja Phnom Penhi, kus oleks ka u 4 päeva ja siis Koh Taole, kus veedaks puhkuse viimase osa vee all uudistades? Proovin siin igasugu variante, mida on palju, aga mingit masterplani ei tule nagu- äkki keegi Oskaks olla abiks. Ettetänades.

Kuna olete Tais? . . . Trip.ee lisas suured algustähed!

Chiang Maisse rongi või AirAsiaga. Sealt Kambodžasse on mõistlik ilmselt ikka läbi Bangkoki, nt Phnom Penh peaks AirAsial praegu soodushinnaga saada olema. Ning Koh Taole üllaülla ka läbi Bangkoki või lõuna poolt minnes bussiga Pattayast.

Uurisin ka neid AirAsia pakkumisi- paraku meie kuupäevadel +- 3 päeva selliseid lubatud hindasid ei ole. Niiet asi vajab ikka veel lahendamist ja abi ikka veel teretulnud.

Soovitan Bangkokist öörongiga Chiang Maisse minna ning külastada kindlasti väga uskumatult imelist kohta nagu Pai, kuhu Chiang Maist bussiga ka saab. Öörongiga tasub ka tagasi Bangkoki tulla ja seal edasi Kambodža suunas liikuda. Usun, et see üks odavamaid variante ja saab öö reisimiseks ära kasutada.

Ma ise vist hakkasin ka oma mõtetes selles suunas liikuma, et mitte raisata aega päeval reisimisele ja ega vist tõesti sellise hüpliku suunaga marsruudil teisiti saa kui just rahakott puuga seljas pole. Nüüd veel see Phnom penh/Siem Reap ots Koh Taole vaja lahendada. Pole veel otsustanud, kuhu oleks targem enne jõuda ja kust hiljem soodsam Taole minna.

Juhul kui Sa täna ostad ära selleks ajaks AirAsia piletid siis Bangkok-Chiang Mai nägu läheb u.1000 krooni edasi-tagasi. Väga hull hind nagu ei ole. Ma arvan, et Chiang Mai’sse on mõtet minna ku viibite seal vähemalt 3 ööd. Alla selle tundub natuke pingeline. Selle ajaga saab rahulikult pilgu peale visatud, elevandi otsas istutud ning esialgse ettekujutuse, kas Põhja-Tai oma olemuselt Teile midagi pakub. Alternatiivina võib pakkuda ka Chiang Rai'd, kui CM ei ole kinnisidee (AirAsia, hind u.1500 krooni). Sealt on ka täitsa tore võtta ette rolleriretk Birma/Laose piiri poole nn.mägedesse, ööbimisega näit.Mae Salong'is, kus sööd hommikul kohalikega hommikust ja vaatad kuidas hõimuinimesed igasugust kodus kasvatatud juurikaid müügiks pakuvad. Kiikad kohalike külaelanike kodudesse sisse. Üks suuremaid kulusid ongi sinna saamine, hinnad koha peal, vähemalt 2 aastat tagasi olid mõistlikud (hommikusöök Mae Salongi turul näit.15krooni kahele, sooja veega ja puhas ööbimine Chiang Rai's u.150 krooni). Bangkoki tagasi tulles saaks AirAsiaga Phnom Penhi või Siem Riepi poole kohe edasi sõita. 4 päeva kaob Kambodzas koos transpordiga ilusasti ära. Samas tundub reisi nn.kolmnurk piisavalt lai olevat, et äkki u.2 nädala jaoks natuke liiga suur tükk, kuid kõik 3 regiooni on külastamist väärt. Kambodzas leiaks kauemaks ajaks kinldasti tegevust. Siem Riepist tagasisõit Phnom Penhi ringiga läbi Battambangi(väga mõnus paadisõit), või lisad näiteks Sihanoukville kui (vabameelset)randa rohkem eelistad, kust maad mööda edasi Bangkoki ja sealt edasi Ko Taole. Ko Chang jääb tagasiteele, aga seal vist ei ole võrreldes Ko Taoga nii head sukeldumistingimused. Kokkuvõtlikult, et kui meeldib aktiivne puhkus, siis on teostatav, kuigi palju aega läheb ühest kohast teise liikumisele ja sellega kaasneb lisakulu. Isiklikult meeldib rohkem aeglasema tempoga puhkus ja jätaks ühe koha järgmiseks korraks. Igatahes mõnusat ja meeleolukat puhkust.

Sellega on nii, et seekord vaatakski kiiruga üle nii Chiang Mai kui ka Siem Reapi ning Phnom Penhi ja siis juba järgmine kord teaks kus pikemalt viibida. Kiireks ta küll natuke läheb ja marsruut on ka selline edasi- tagasi sõelumine, aga sai juba ammu naisega räägitud, et käime Angkoris ära- lihtsalt ei saa seda enam edasi lükata.Kuna järgmisel korral tahaks ka Laoses käia, siis peale seda teeks reisilõpu ehk nt Sihanoukville`is.

No, siis tuleb Teil selline korralik ülevaatlik reis. Mõned mõtted veel. Siem Riepis templites käies soovitaks mõnda templisse sattuda hilisõhtul päikeseloojangu ajal(massid jäävad ära). Meil õnnestus olla Bayoni templis (http://en.wikipedia.org/wiki/Bayon) loojangu ajal ja kui kuu juba paistma hakkas. Sisuliselt olime ainukesed templis, väga mõnus oli seal nägude vahel ringi käia. Teoreetiselt pandi templid päikeseloojangu ajal kinni st.et mingid valvurid pidid ringi jalutama, ise ei näinud neid. Tuk-tuk oli meid ootamas. Phnon Penhis oli mõistlik magamise koht Capitol Guesthouse (http://www.capitolkh.com/), kus all oli väike bussijaam ning Royal Palace ja jõeäär väikse jalutuskäigu kaugusel, kus õhtut veeta. Tuol Slengi muuseumis (http://en.wikipedia.org/wiki/Tuol_Sleng)soovitaks kindlasti käia (emotsionaalselt mõjus rohkem kui Killing Fields). Pakutakse ka erinevatest relvadest tulistamist, kui huvitab. Väga raju raamat on Amit Gilboa kirjutatud Off the Rails in Phnom Penh - Guns, Girls and Ganja (http://www.dcothai.com/product_info.php?products_id=364) ja filmidest kui veel näinud ei ole Killing Fields (http://en.wikipedia.org/wiki/The_Killing_Fields_(film)) ja City of Ghosts (http://en.wikipedia.org/wiki/City_of_ghosts)

põhjaliku valgustamise eest. Üritan midagi neist soovitustest ka järgida. Mis aga transporti puutub, siis vist peame ikka nende öörongide peale panustama. Lennupileteid ikka veel mingeid soodsaid pole leidnud. Samas on muidugi rongisõit ka rohkem elamus kui lennuki lühike ots.

Mul on vist uus lemmikraamat ;) Off the Rails in Phnom Penh: "I always feel that behind those eyes are people so radically different from me that the communication gap can never be bridged in anything, but the most superficial level".

Tai fännidele soovitan omakorda "Private Dancer" http://www.pattayapages.com/girls/images/private-dancer.pdf