Kuidas on odavam Mauritaaniasse Marokost saada?

Siin foorumis pole Mauritaania kohta midagi. Rabatist peaks viisa saama 10 usd-ga? Kas siin on huviväärsusi? Mida veel vaja teada- rahavahetus, ATM, hostelid, bussid jne. Alžeeriasseminek tundub keerukas ja kulukas.

Viisa tasuks tõesti enne ära teha, kui minema hakata (st. ilmselt siis Marokos kui võimalik) - 1,5 aastat tagasi sai Maroko poolt sisenemisel transiitviisa piirilt 10 € eest. Selle viisa puhul peab arvestama, et kehtib ta ainult 3 päeva ja samasugust viisat mujal piiridel ei anta (minu teada; Mali poolt tulles kindlasti ei saa). Raha vahetasime piiril mingi suvalise neegri käest - näiteks siis oli kurss seal vahetades 330 euro eest (kui ma nüüd ikka õigesti mäletan), ametlik oli 360 ja mingites muudes kahtlastes urgastes sai ka umbes 310-330ga. Need kursid on kindlasti muutunud, vaata järgi, aga umbes oskad arvestada, mis võiks reaalne kurss olla (ametliku kursiga nagunii ei saa). Mauritaaniasse saab Lääne-Saharast (Dakh'la-st) minnes bussiga Nouadibou'sse - maksis asi jaanuaris 2008 310 dirhamit - minnes ametliku bussiga (terves linnas on üks hotell, kust pileteid saab). Muidugi meie seda ei katsetanud vaid valisime ühe alternatiivse isehakanud reisikorraldaja ja saime hinnaks 240 raha. Transpordiks selline tore A-rühma mikrobuss, kus tagant oli kõik välja visatud ja sees sai bussi põrandal piknikku pidada. Augud olid ka bussi põhjas :)

Mauritaania põhiomaduseks on see, et kõik ütlevad, et seal ei ole busse. Tegelikult on bussiliiklus olemas nii linnade kui väiksemate külade vahel. Hind tuleb hoolikalt enne kokku leppida ja selgeks teha, et mida täpselt selle hinna eest saab. Ja muide väga naiivne on loota, et keegi näitab sulle midagi heast tahtest või soovist sind abistada.

Pealinnas toimib taksosüsteem nii, et iga autojuht on sulle hea meelega taksojuhiks ka. Ainult maksa.

Hotell maksis vist kuskil 100 kr ringis pealinnas. Peale seda kui olime hinda 10 korda alla kaubelnud oli kvaliteedi ja hinna suhe suhteliselt okei.

Põhimõtteliselt võiks Mauritaanias välja tuua kolm vaatamisväärsust: kõrb, neegrid ja prügist toituvad kitsed. Seda juhul, kui sul pole oma transporti. Juhul kui sul on, on muidugi olukord parem ja võid täitsa lahedaid paiku leida.

Soovitaks lugeda rebaseonu reisikirja:

http://www.rebaseonu.net/go/aafrika/

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased