Kuidas planeerid kruiisi?

Sooviks järgmise aasta suvel või vara sygisel minna kruiisile.Soov oleks näha Egiptust ja Kreekat.Kahjuks ei ole väga selliseid kruiise leidnud mis läbiks mõlemat kohta nii, et kui kellegil soovitusi selles osas siis oleks tänulik.
Teiseks sooviks uurida , et millal oleks õige aeg pileteid soetada, et saaks väheke parema hinnaga.Kas aasta ette voi siis jääda ootama viimase minuti pakkumisi, äkki kellegil on kogemusi selles osas.
Yhesonaga ootaks koiki näpunaiteid mis tuleks kasuks sellise kruiisi planeerimisl.Kas kasutada mõnd reisibyrood voi proovida ise piletid osta, kui pikalt ette oleks tark kruiis osta, kas on vahet kuude osas tavaliselt nt suve alguses või vara sygisel(hinna osas), millele tuleks tähelepanu poorata laeva valides jne.
Oleksin vaga tänulik kui keegi oskas veidi kogemusi jagada nõu anda.

Kahtlustan, et selliseid kruiise üldse olemas ongi. Soovitan sulle ikkagi kahe erinevat reisi. Sest kui soovid Egiptust tõeliselt näha, siis pelgalt laevareisist Egiptuse Vahemere rannikul ei piisa. Niiluse kruiisil saad Egiptusest üsna hea ülevaate, juhul kui muidugi võtad juurde ekskursioone, mitte ei passi ainult laevas. Niiluse kruiise korraldavad Eesti reisikorraldajad ka, üsna normaalse hinnaga on.
Kreekas ja Kreeka saartel on nii palju näha, et soovitan sul Kreeka eraldi ette võtta.
Kreeka kohta leidsin midagi: http://www.fantasytravelofgreece.com/idx_cruises.html

Siin on selle kruiisifirma kodukas: www.louiscruises.com
Päris ahvatlev tundub, tuleb vist isegi midagi sarnast ette võtta :D

Käisime sellel suvel kruiisil Alaskal väljumisega Vancouverist. Väga meeldis. Nii kruiisi kui lennupiletid ostsin Kaleva Traveli vahendusel. Ei märganud küll, et vahetult enne reisi oleksid piletid odavamaks läinud, hind sõltub kõige enam kajuti luksusastmest. Väljaspool kõrghooaega on ka odavam. Peab vast ikka mõni kuu ette planeerima, et saada lennupiletid nii, et ei oleks vaja lisaööbimisi kruiisi eel või jäerl.

Minu teada on küll sellised kruiisid ka olemas, kus on nii Kreeka kui ka Egiptus sees. Aga tavaliselt on sellistel Vahemere kruiisidel veel palju teisi sihtkohti ka. Ja näiteks kui võtta mõni Vahemere kruiis, siis ongi see asi ka, et tegelikult Sa näed ainult hästi vähe - saad ainult mingi üldmulje sellest kätte. Aga kui on soov Kreeka ja Egiptusega pikemalt tutvuda ja nendes maades erinevaid paiku külastada, siis oleks mõtekam võtta eraldi kruiisid nagu soovitas ka ave3006.