Viimased kommentaarid

Kas keegi on Tripair-ilt raha tagasi saanud juba?

Ehk oskab keegi rääkida kuidas on olukord Malgrat del Maris? Meil on võetud hotell koos hommikusöökidega, oleksime 90% reisist seal. Toidukohtade lahtiolek? Looduses liikumine? Randa ligipääs? Aitäh soovituste eest.  Lend augusti esimeses pooles.

Aitäh asjalike nõuannete eest.

Merlyn - me peame siis ka hea vabanduse välja mõtlema miks meile öö Frankfurdis ei sobi. Meil väike laps küll, aga ta jääb vanaemaga koju ja teenindaja ju näeb, et broneeringul meil last ei ole lisatud :) Kas alla 2-aastane laps on samuti broneeringu peal kirjas? Pole kunagi lendad koos väiksega ning ei ole kogemust.

Mul on ostetud Lufthansaga Barcelonasse (09.08-15.08). Karantiin ei häiri ja minna ei karda. Pigem häirib see, et eile uuesti üle kontrollides olid lennuajad selliseks muudetud, et kohapeal ainult 4 täis päeva ning tagasitulles peab Frankfurdis öö veetma. Varem olid kiired ümberistumised ning Tallinnast väljalend hommikul. Ausalt öeldes häirib see ikka väga, aga arvatavast selle mõne nädalaga võib veel palju muutuda.

Kuna meil oli see kõige soodsam hinnaklass, siis arvatavasti ei saa me midagi teha.

Rauli postituse kohta-kas see tähendab siis seda, et turistid võivad ainult Ateenast riiki siseneda? Kas international all on mõeldud mitte-Schengeni riigid või kõik välisturistid? Või saan millestki valesti aru

Every international traveler who currently arrives in Greece must land in Athens and undergo a health screening, including a COVID-19 test with a quick turnaround for results.

Tänud vastuse eest, arvasingi et on mingi konks asja juures. Loodetavasti augusi alguses lennud ikka toimuvad ja midagi ei pea rebookima :)

Lufthansa pakub 50 eurost voucherit neile kes peavad oma pileti rebookima. Saan ma õigesti aru, et kui mul on piletid augusti alguseks, ning juhul kui ma pean rebookima, siis saan kasutada seda voucherit? Kas tasuks see voucher juba praegu nö taodelda?  

https://lufthansa.flightvoucher.com/voucher

Ligi 10 aastat tagasi sai käidud Indias Hampi linnakeses.  Terve öö sõitu Goast mööda käänulisi mägiteid ööbussiga. Kohati tekkis hirm, et nüüd paneme kuristikust alla.

Kohale jõudes avastasime, et kaamera aku oli hotelli laadima jäänud. Sel ajal ei olnud telefonidel selliseid kaameraid nagu praegu. Kõik pildid jäid tegemata! On vaid pildid mälus ja kohapealt ostetud raamat.

Linn ise on imeilus ja huvitav, siiamaani on kahju, et nii juhtus. Peaks kunagi sinna uuesti trippima, kuigi sõit oli jube.

Ilmselgelt tuleb kõik hoolikalt läbi lugeda ja mõelda. Aga kui seniajani pole kunagi vaja läinud, siis ei mõtle selle peale kuniks tulemus käes :D

Noo muidugi kaval. Kindlustust valides vaatad ju ikka mis summat keegi pakub. Ja kui kindlustus on teistest pakkujatest 2-3 korda soodsam, siis valid ju ikka selle soodsama.

Mul oli just oktoobris BTA-ga juhtum. Loomulikult võtsin kindlustuse iizist, kindlustusfirma tingimusi korralikult läbi ei lugenud ning oma peas läbi ei mõelnud (mina loll, tean). Ühesõnaga jaa - pole vahet kellele maksad enne kui päriselt vaja läheb.

Juhtus nii, et meil oli endal broneeritud lennud Santorini-Ateena ning Ateena- Tallinn. Erinevad lennufirmad ja lendude vahe oli vähemalt 2 tundi nagu peab. Juhtus siis nii, et Santorini-Ateena lend lükati nii palju edasi, et Järgmisele lennule napilt me ei jõudnud.

Oli südaöö, kahekesi Ateena lennujaamas. Helistasime siis kohe BTA klienditeenindusse, sealt öeldi, et võtke esimene saadaolev lend koju ja see hüvitatakse teile. Küsisin ka üle, et kas on vahet mis summas see uus lend on, öeldi, et ei ole.

Ostsime siis Turkishi lennu läbi istanbuli, kokku läksid piletid  maksma 1100 eurot, väljumine 5 tunni pärast.

Reisitõrge oli meil võetud kummalegi reisijale 700 euro peale (kokku 1400).  Tagasi saime kindlustuselt ainult 700 eurot, pärast lugesin korralikult üle, et kindlustus maksabki kuni 50% kindlustuse summast.

Kui sel hetkel oleksime seda teadnud, siis oleksime võtnud mingi hilisema väljumise mis oleks soodsam olnud.

Loomulikult olin ise loll, et korralikult tingimusi üle ei lugenud ja võimalikud tsenaariumid läbi ei mõelnud. Aga tekib ka küsimus, et miks kindlustuse pakkumise juures on siis ültse sellised summad kirjas?

18. punkt:

https://www.bta.ee/userfiles/files/BTA_Reisikindlustus_Tingimused_16EE-2.pdf

Meie olime Santorinil 3 päeva, majutus oli Thiras. Saar on nii väike, et ATV või rolleriga jõuad kõik kohad ära vaadata.

Mina soovitan kaa malagacar.com -i! Väga sõbralik ja meeldiv teenindus, ei määrita midagi pähe, tasuta mikrobuss viib pärast teid lennujaama. Autod uued ja puhtad. Saime maksta deeberkaardiga, krediitkaart polnud vajalik. Kindlasti kasutan veel.

Pilet tuleb kindlasti ära osta. Palun kasuta natuke otsingut, internetis kõik vajalik info olemas.

Käisin eelmise aasta oktoobris Torremolinosest samuti. Võtsime rendiauto, sest tahtsime omalkäel ringi vaadata ja ühistranspordi aegadest mitte sõltuda. Muidu saab sinna rongiga ja vist mingeid bussireise tehakse kaa. Võtsime giidiga variandi, raja läbimiseks võttis umbes 3 tundi. Tore oli, et giid rääkis palju sellest kohast ja loomadest kes seal elavad jne. Teist korda läheks kindlasti omapäi, häiris natuke see, et suure grupiga oli liikumine väga vaevaline. Me sõbrannaga  pigem sellised hästi aktiivsed ja omapäi seiklejad, aga kuidas kellele :)

Caminito on ilus ja võimas, kindlasti läheks veel. Edasi soovitan sõita Rondasse.

Käisime sõbrannaga oktoobris Malaga-Caminito del Rey-Ronda-Juzcar-Gibraltar-Torremolinos. Alguses plaanisime kaa ühistrantsporti, aga hiljem loobusime ja võtsime rendiauto. Meil oli aeg piiratud (1 nädal kokku) ja tahtsime Torremolinoses kohapeal mõned päevad lihtsalt puhata. Nende väikeste linnakeste vahel (Ronda-Juzcar) on ühistrantsport hästi hõre ning me ei tahtnud rongi-bussiaegadest sõltuda. Muidu soovitan, piirkond on kaunis.

Veigo, nii hästi kirjutatud minumeelest! Eestlane on alati olnud ju rännurahvas. Öeldakse ju, et igas sadamas on alati vähemalt üks eestlane. On ju siitmailt pärit mitu kuulsat maadeavastajatki!

Ma ei arva, et reisimine demonstreeriks rikkust ning tarbimishullust, pigem huvi teiste maade, kultuuri ja inimeste vastu. Eks see olene loomulikult reisi iseloomust ja reisija väärtushinnangutest, tähelepanuvajadusest  kaa.

Pigem panen raha nädalase reisi peale, avastan, kogen, tutvun, tunnen uusi lõhnasid, kogun emotsioone, kui sama raha eest paar päeva kodumaises spaas vedelen. Sai pikk, aga vast arusaadav :)

Ning miks peaks avastamishimu häbenema?

Soovitan külastada õhtul Karol Baghi turgu ning Akshardhami templit. Ma arvan, et giidi olemasolu pole vajalik. Otsid ise välja mida vaadat tahad ja ütled rikshajuhile kuhu minna. Lihtne ja odav.

Mul ees põhimõtteliselt sama situatsioon. Abiellusin augusti alguses, lennupiletid on vana nimega septembri keskeks. Ehk siis selleks ajaks pean tegema uued dokumendid. Vanad kehtivad veel aasta aega. Kas saan lennujaamas kasutada siis vanu dokumente, rahvastikuregistris olevat nime ei kontrollita ju? Tegemist Euroopa lendudega. Tänud vastajatele. 

Aga kuidas on Tais tsiklirendiga? Kas antakse korralik kiiver või võiks enda oma kaasa võtta kui on kindel soov võimsama masinaga sõita?  Või see pole eriti hea mõte arvestades sealset liikluskultuuri? 

Olin jaan lõpp-veebruari alguses Sharmis. Sai snorgeldatud nii mis jube, kaasaarvatud Tiran saare lähedl. Külm ei olnud. 

Saabun Aegeaniga Santorinilt, järgmine lend Tallinna väljub 1,5 tunni pärast. Kas on piisav ümberistumise aeg? Lennud eraldi piletite, käsipagas, mõlemal lennul sama lennufirma. On kogemusi ehk? 

Ma olen Ateena kohta palju lugenud - et räpane suurlinn ja midagi teha seal pole.  Tahakski ainult need ajalooõpikutest tuntud kohad ära vaadata. Kuigi kreeka templites olen käinud Sitsiilias Agrigentos, aga noh, Akropolis on ikka Akropolis :D
Praegu vist arvestame 1,5 päeva Ateenas. Hommikul jõuame ning järgmisel päeval juba edasi. Soovitusi?