Viimased kommentaarid

Mul ees põhimõtteliselt sama situatsioon. Abiellusin augusti alguses, lennupiletid on vana nimega septembri keskeks. Ehk siis selleks ajaks pean tegema uued dokumendid. Vanad kehtivad veel aasta aega. Kas saan lennujaamas kasutada siis vanu dokumente, rahvastikuregistris olevat nime ei kontrollita ju? Tegemist Euroopa lendudega. Tänud vastajatele. 

Aga kuidas on Tais tsiklirendiga? Kas antakse korralik kiiver või võiks enda oma kaasa võtta kui on kindel soov võimsama masinaga sõita?  Või see pole eriti hea mõte arvestades sealset liikluskultuuri? 

Olin jaan lõpp-veebruari alguses Sharmis. Sai snorgeldatud nii mis jube, kaasaarvatud Tiran saare lähedl. Külm ei olnud. 

Saabun Aegeaniga Santorinilt, järgmine lend Tallinna väljub 1,5 tunni pärast. Kas on piisav ümberistumise aeg? Lennud eraldi piletite, käsipagas, mõlemal lennul sama lennufirma. On kogemusi ehk? 

Ma olen Ateena kohta palju lugenud - et räpane suurlinn ja midagi teha seal pole.  Tahakski ainult need ajalooõpikutest tuntud kohad ära vaadata. Kuigi kreeka templites olen käinud Sitsiilias Agrigentos, aga noh, Akropolis on ikka Akropolis :D
Praegu vist arvestame 1,5 päeva Ateenas. Hommikul jõuame ning järgmisel päeval juba edasi. Soovitusi?

Aitäh, siis teab, et ei hakka neid kaasa vedama.

Oskab ehk keegi kaasa rääkida kas Sharmis müüakse lapsele normaalseid mähkmeid? Usun, et on küll, aga igaks juhuks uurin siiski. Ise käisin umbes 10 a tagasi, ei osanud siis teemale tähelepanu pöörata.

Võta erinevatest firmadest pakkumine. Ma reisisin Euroopas 5-ndal raseduskuul ja kindlustus ei olnud kallim tavapärasest. Ei tule kahjuks meelde kust võtsin.

Tere,

Ma uuriks  neilt väikeste lastega reisijatelt, et kuidas nii pisike on kuumuse ja pika lennureisi üle elanud? Ise plaanin kaa (reisi hetkeks) 2-aastase reisile kaasa võtta, sihtkohaks oleme mõelnud kas Bali, Florida, Yucatan vms, ning reisi ajaks aprilli lõpp-mai algus. Neis sihtkohtades on sel ajal umbes 30 kraadi kuuma.  Korra mõtlesime ka Lõuna-Euroopat, aga tahaks just kuskile kus varem käinud pole.
Olen tuttavatelt (kes ise kunagi reisinud ei ole)  palju negatiivset tagasisidet saanud a la "nii väikesel on kuumas kliimas raske olla" jne. Ise arvan, et lapsel on tunduvalt parem olla koos vanematega kui  kaks-kolm nädalat kuskil vanavanemate juures nutta emmet taga. Minu, kui ema süda ei luba jätta last niimoodi nädalateks vanemaid taga igatsema.
Ise oleme küll kogenud reisijad, kuid enne lapse sündi, ning pole varem sellistele asjadele tähelepanu pööranud.
Lisan veel, et arvatavasti läheb meid reisile rohkem, niiet vajadusel (kui soovime lapse isaga nt. sukelduma minna) saab keegi tuttavatest meie last vaadata.
On kogemusi, nõuandeid?

Lõuna-Goas Palolemi rand kindlasti! Piisavalt palju tegevust, aga mitte nii ülerahvastatud nagu näiteks Anjuna Põhja- Goas.

Meil sama plaan, aga järgmisel aastal. Kas sellel ajal (apr-mai) sajab Balil väga palju, st kas päikest võtta saab? 

Aitäh margus joela, huvitav lugemine!

Ma käisin perega Krabi piirkonnas ja Ko Lantal. Mõnus ja rahulik.

Air India on vist üks kallimaid variante siselendudeks. Ise olen alati lennanud IndiGo-ga - hea hinna ja kvaliteedi suhe. Delhis soovitaksin külastada Karol Bagh turgu ning väga võimast ning üsna uut templit Akshardham (http://akshardham.com/). See ehitis jättis väga kustumatu mulje, õhtul kui hämaraks hakkab minema, siis on seal väga kena valgusshow. Loe kindlasti kodulehelt mida selle kompleksi territooriumile kaasa võib võtta ja mida mitte.

Kindlasti soovitaksin võtta päevase tripi Agrasse, et näha Taj Mahali ning Agra Fort-i. Privaatjuhiga trippe saab osta tänavalt turismibüroodest.
Siselennuga soovitan lennata Goasse, lõunapool on kenamad ja vaiksemad rannad (nt. Palolem, Galgibag, Rajbag, Cola). Ühe korra olen käinud sellises linnas nagu Hampi. See on jättis Indiast ühe eredama mulje! Sleeperbussiga ühe ööpäevane tripp Goast.

Küsiks, et kuidas on Mehhikosse minna 1,5 aastase lapsega? Just ma mõtlen, kui võtta bussitripp Chichen Itzasse või laevatripp saartele? On talutav väikse lapse jaoks?

Ja nagu ma ka kirjutasin-ma kuulsin sellest juhtumist. Ma ei ole väitnud, et selline asi on kindlalt juhtunud, ma ei ole tõesti ise kõrval seisnud!.

Aasta aega? See foorumi postitus oli esimene kord kui ma sellest kuskile kirjutasin või kellegile rääkisin!

Ma ei ole kursis millisest juhtumist teemaalgataja ja poegkaru kirjutab, kuid minuni jõudis see lugu juba umbes aasta tagasi. Et üks 4-aastane Eesti laps läks rahvamassis kaduma ning pere vaikis asja maha, kuna ei soovinud ajakirjanduse tähelepanu Minu jaoks tuli info küllaltki usaldusväärsest allikast, aga kui nüüd mõtlema hakata, siis mis inimene sa oled kui oma lapse röövi nö maha vaikid?
Ma olen korduvalt Tais käinud ning plaanin ka edaspidi seda riiki külastada. Igal pool võib ohtlik olla, Eestis kaasa arvatud.

Jah, ühtegi konkreetset linki mul tuua ei ole, aga selline asi juhtus ühe tuttava tuttaval. Ilma asjata selliseid jutte välja mõtlema ei hakata.
Lihtsalt tuleb oma lastel korralikult silm peal hoida ning rahvarohketes kohtades kõvasti käest kinni. Mitte ainult Tais vaid ka igal pool mujal.

Ma olen ka kuulnud, et eesti perel varastati Tais väikene laps ära.

Kui varem reisinud pole ja soovite, et kõik oleks nö ette-taha ära tehtud, siis ma soovitaksin kaa paketireis võtta. Märtsis on väga soe Egiptuses, saab sukelduda jne. Minu kõige esimene reis kunagi ammu-ammu oli ka Egiptusesse ning ise väga midagi mõtlema ei pidanud.
Kohe-kohe on reisimess Tourest tulemas, ning selle raames müüakse kindlasti väga heade hindadega reise. 500-euroga per nägu saab üsna korraliku reisi.

Minge kõndige Camino de Santiagot. Ma kõndisin Bilbao-Santiago de Compostela täiesti üksinda ja see oli üks ägedamaid trippe! Näete kohalikku elu.

Ma ei saa ka hästi aru kuidas beebile lennupileti ostmine käib. Enamustelennufirmade kodukal on kirjas, et alla 2- aastane laps reisib vanema süles tasuta või peab maksma 10% pileti hinnast. Kuid kui ma panen otsingusse nt (skyskanner) 2 täiskasvanut ning 1 beebi, siis tuleb hind ikka kolmekordne. Samas kui lähen teenusepakkuja kodukale (Finnair), panen otsinguks samad kuupäevad, siis hind tuleb ikka paalju kallim kui skyscanneris. Varem olen läbi skyscanneri edukalt ostnud, kuid mitte beebile.
Oskab keegi kommenteerida?
Aitäh

Oktoober on vihmaperioodi lõpuaeg. Väga niiske ja kuum, niiet hingata on raske. Selline tunne, et kopsud vett täis. Muidugi maapiirkondades taimestik lopsakas ja kõik õitseb (mitte kõrbenud nagu näiteks veebrauris-märtsis.) Ma olen korduvalt käinud Indias ning oktoobris-novembri alguses oli kehal väga raske.