Viimased kommentaarid

Frankfurdi lennujaamas pole küll midagi muretseda, lendan läbi selle lennujaama pidevalt. Passikontrol on tõesti kas siis masinatega, aga igal pool neid pole, aga siis on EL kodanikele eraldi passikontroll ja see läheb megakiiresti, reaalselt teevad passi korraks lahti ja oledki juba teel. Pole mitte kunagi seal ühtegi probleemi olnud, et passikontroll võtaks liiga kaua aega. Märgid on igal pool üleval ja abistav personal on ka ja kuigi vahemaad kipuvad olema päris pikad, saab 55 min täiesti normaalselt hakkama.

Pole küll konkreetselt JFK lennujaamas käinud, küll aga mujal USAs. Põhimõtteliselt tuleb Sul kõigepealt läbida passikontroll, siis pagas välja võtta ja siis tuleb tollist läbi minna ja siis uuesti pagas ära anda ja turvakontrollist läbi. Passikontrollis läheb kõige rohkem aega ja seda on ka võimatu ette ennustada - kunagi ei tea, kui pikad järjekorrad on, aga fakt on see, et seal läheb alati meeletult aega. Kõige kiirem ootamisaeg, mis mul on olnud, on tund ja see on väga hea USA kohta. Kui passikontrollist juba läbi saad, siis on pagas juba ammu kohale jõudnud ja saad selle üles korjata ja edasi suunduda tolli, kus ei lähe eriti palju aega - järjekord on küll alati meeletult pikk, aga liigub kiiresti. No ja siis jälle pagas sisse anda. Kuna läheb samast terminalist, siis see ei tohiks väga kaugel olla ( samas ei ole kursis sellega ). No seal læheb jälle aega, käsipagasiga reisides ja kui check - in on eelnevalt tehtud, saad ju kohe suunduda turvakontrolli. Mina isiklikult leian, et see on väga riskantne, kuna kunagi ei tea, palju inimesi passikontrollis Sinu ees on ja kui pikalt läheb. Isegi, kui Sa saad mingi tunniga läbi passikontrollist, siis jääb Sul ainult 50 minutit, et võtta pagas, läbida toll, uuesti pagas sisse ja turvakontroll.

Tegin sellise väikese otsingu SkyScanner'is ja kõige paremaks pakkumiseks hetkel oli 833 €, siis kahe vahepeatusega: üks New Yorgis, teine Miamis. Kuna Te täpseid kuupäevi või isegi kuud ei maininud, siis panin lihtsalt suvalised kuupäevad novembris. Täpsem info siin siis: http://www.skyscanner.net/transport/flights/hel/cun/141110/141120/airfares-from-helsinki-vantaa-to-cancun-in-november-2014 Samas alati kui otsida, saab ka paremaid tehinguid. Aga oleneb muidugi, kui palju Te olete nõus maksma. Ja alati saab minna ka mingi reisifirma poolt korraldatud charterlennuga. Nii et valikuid on palju, lihtsalt Teil tuleks täpsustada, mida ja millal Te täpselt tahate.

Äkki täpsustaksite, millal täpselt reis toimub, et oleks parem lennupakkumisi soovitada?

Siin trip.ee's on päris palju teemasid Tais lastega reisimisest. Toon siia mõned lingid: http://trip.ee/node/77541 http://trip.ee/content/aasia/tai/lastega-taisse.html http://trip.ee/node/35933 Soovitaksin Teil natukene ise uurida, siis saab juba konkreetsemaid küsimusi küsida.

Prantsuse poole peal jäävad enamus hotelle/kuurorte Atlandi ookeani poole, Hollandi poole peal (Simpson Bay, Philipsburg) jäävad Kariibi mere poole. Tegelikkuses suurt vahet ei ole, kas minna Atlandi ookeani või Kariibi mere poolele - ujuda saab rannas mõlemal pool, Atlandi ookeani ääres on ka laht nii, et laineid rannas pole. Isiklikult meeldis prantsuse pool rohkem - kõik need külad seal (Marigot jt) jätsid parema mulje. Hollandi poole peal Philipsburg jättis aga väga halva mulje, no seal lihtsalt ei ole midagi - väga kole linn. Suurt vahet tegelikkult ei ole kummale poole hotelli võtta - niikuinii on saar nii väike ja jõuab igal pool ära käia ja ringi sõita ja näete terve selle saare ära, aga isiklikult soovitaksin siiski prantsuse poole hotell võtta - kuigi on väike saar, siis hollandi poolele sõitmine prantsuse poolelt võtab siiski aega ja prantsuse poolel on rohkem vaadata, on meeldivam ja on ka paremad söögikohad.

AirAsialt saab väga odavaid pileteid osta.

Eelmisele: Postitame ikka õigesse teemasse : Curacao teema asub siin: http://www.trip.ee/taxonomy/term/685

Stahlile: Kui ei jõua lennule, siis lennufirma annab sulle uue tasuta pileti järgmisele võimalikule lennule. Ööbimist võivad pakkuda, aga see oleneb ka lennufirmast ja olukorrast. Endaga ei ole AA-ga sellist juhtumit olnud nii, et ei oska kommenteerida, kuidas nad käituvad. Kui sa ühele lennule ei jõua ja nad annavad uue pileti, siis ei peaks see mõjutama teisi lende. Jama on siis, kui erinevate lennufirmadega lendad (ja kes ei tee omavahel veel koostööd).

Miamis tuleb sul siiski minna läbi passikontrollist, tollist ja uuesti pagas ära anda ning siis jälle turvakontrollist läbi. Meie kogemuse põhjal võttis passikontrolli läbimine ikka väga palju aega - seal on alati pikad järjekorrad. Pagas oli juba ammu kohale jõudnud, kui passikontrollist olime läbi läinud ja isegi lintidelt juba maha tõstetud. Tollis oli samamoodi jälle järjekord, aga seal läheb järjekord tunduvalt kiiremini. Leian, et vahe on suhteliselt väike eriti, kui veel pühade ajal minna, kus niikuinii reisib rohkem inimesi.

Saksamaale saab ikka ka alaealisena minna ja mingeid probleeme ei peaks küll tekkima, üleüldiselt Euroopa piires ei tohiks probleeme olla. Aga tuttav, kes oli 17-aastane (ja tegelikult sai peale reisi paari kuu pärast 18-aastaseks) läks läbi Inglismaa Prantsusmaale ja Inglismaal küll uuriti, et miks ja kuhu ja kui kauaks läheb ning kas ta vanemad teavad, et ta läheb jne. Mingeid konkreetseid pabereid küll ei nõutud.

raigo163, selleks ongi ju see foorum, et inimesed saaksid siit küsida ja teised saaksid oma kogemusi, teadmisi jagada. Muidugi kõike võib googeldada, aga milleks siis foorum?

Taksode leidmisega vähemalt minu mäletamist pidi sealkandis probleemi ei olnud, hinnad olid jah umbes nii nagu ixxx mainis juba eespool.

Jah, Riias saad Sa tead, kuidas Sa tegelikult toimima pead. Check-in tehakse Sul kindlasti kuni lõpp-punktini ära. Aga Riias nad ütlevad Sulle, kas Su pagas saadetakse lõpp-punktini või Sa pead selle vahepeal Istanbulis välja võtma. Loogiliselt võttes peaksid nad Sul pagasi ära saatma kuni Antalyani, aga seal on nüüd need tolli ja riigisisene lennu aspektid juures - nii, et küsi Riias kohe kindlasti täpselt järele, kas nad saadavad otse või Sa pead selle Istanbulis välja võtma. Ja nagu irmak siin enne juba mainis - kui jõuad Istanbuli, siis läbid passikontrolli ja tuled turvatsoonist välja ja siis lähed kohalikke lendude terminali. Loodan, et nüüd sai natukene selgemaks! :) Ja ära muretse, 3h15min on piisav aeg ümberistumiseks!

Inimesi on igasuguseid. Ikka juhtub, et keegi haiseb; et laps karjub jne. Aga ega see ongi nii, kui palju inimesi on koos ja kõik peavad oma istmetel oma naabri kõrval istuma. Tegelikult on lendamine väga tore ja ega siis iga kord ei satu sinu kõrvale vastik naaber.

Plaksutamine lennukis on minu arust väga lahe ja see näitab, et inimesed on emotsionaalsed. Inimesed on küll harjunud, et ega lennukiga midagi ei juhtu; et mis sa ikka plakustad. Aga ma arvan, et kui lendur on teinud hea töö, siis võiks ikka plaksutada. Kui lähed teatrisse ja sulle meeldib etendus, siis sa ju ka plaksutad. Sama on lenduri ja lennukiga.

Ja ka mina ei nõusta minime'ga selles osas, et plaksutamine on Eesti&Läti teema. Olen lennanud päris mitukorda Soome siselende. Ja iga lennu lõpus inimesed tegid kohe suure-suure aplausi. See on ainult üks näide. Olen mujal ka täheldanud, et inimesed plaksutavad, kui lennuk maandub.

Eks igal pool on omamoodi ja igal pool on oma kultuur ning igat kohta on tore avastada. Siiski on ka minul mõned kohad, mis mind väga ei tõmba teatud põhjustel.

  • Riigid, kus on sõda (Afganistan jne)
  • Vaesed Aafrika riigid - kõik võib väga tore olla, aga mina isiklikult oma jalga sinna ei tõstaks, vähemalt hetke seisuga küll mitte.
  • Hiina - Ehkki Hiina on suur maa ja avastamist seal kindlasti on palju, siis ma ei läheks sinna, kuna tundub väga kahtlane maa olevat. Kõik need poliitilised värgid jne.
  • India - Jällegi üks maa, kus avastamist&vaatamist kindlasti jätkuks, aga seal pidi ikka väga räpane olema.
  • Paapua Uus Guinea - sinna kohe üldse ei tõmba Kindlasti on veel mõned riigid, kuhu ei tahaks minna, aga jah need on siis põhilised kohad.

Salongi kaasa võttes kohe kindlasti midagi ei juhtu, aga kui annad pagasisse ära, siis on küll võimalus, et juhtub midagi.

Minu teada on küll sellised kruiisid ka olemas, kus on nii Kreeka kui ka Egiptus sees. Aga tavaliselt on sellistel Vahemere kruiisidel veel palju teisi sihtkohti ka. Ja näiteks kui võtta mõni Vahemere kruiis, siis ongi see asi ka, et tegelikult Sa näed ainult hästi vähe - saad ainult mingi üldmulje sellest kätte. Aga kui on soov Kreeka ja Egiptusega pikemalt tutvuda ja nendes maades erinevaid paiku külastada, siis oleks mõtekam võtta eraldi kruiisid nagu soovitas ka ave3006.

Imikutoitu võib kaasa võtta lennukisse. Võidakse nõuda toidu maitsmist.

Ise pole kummaski kohas käinud, aga lugedes eelnevaid kommentaare, siis leidsin sealt üsna palju kasulikku informatsiooni. Ma arvan, et Teil tuleks mõelda, mida Teie pere eelistab ja, mis Teie lastele meeldib teha jne. Arvan, et mõlemas kohas on üsna palju vaadata ja teha. Tuleks kindlasti ka meeles pidada, et üks koht (Tenerife) asub Euroopas ehk, et kultuur on euroopalik, söök on euroopalik jne ja teine (Dubai) asub Lähis-Idas ehk et seal on hoopis teine kultuur. Arvan, et see asjaolu mõjutab valikut üsna palju. Samuti tasuks meeles pidada, et päike on Dubais intensiivsem, mis ei ole lapsele just kõige parem. Aga jah palju sõltub siiski Teist endast ja Teie lastest.

Head reisi!

Mis keeli Te räägite? Kuhu kanti ise tahate minna? Kas tahate minna lähemale või kaugemale?

Olen marti384 'ga täiesti nõus ehkki jah see on iga inimese otsustada, kuidas ta reisib ja, mida ta teeb. Selge on aga see, et 2000-3000 krooniga, on Pariisis ära käia raske, ehkki see on täiesti võimalik, sest ka Pariisis leidub odavaid söögikohti ja ööbimiskohti ja sinna lennata on ka täiesti võimalik odavalt. Siiski soovitaksin pigem lennata Lufthansaga, kuna see on ikkagi normaalne firma ja ei ole mingi odavlennufirma. Üks asi on muidugi mugavus, aga teine asi on ka turvalisus see tähendab, et normaalse firma pardal on risk, et lennukiga midagi juhtub väiksem kui odavlennufirma pardal. Need edasi-tagasi otsad, mida teemaalgataja välja pakkus, on küll võimalikud ja paistavad alguses olevat odavad, aga see läheb kallimaks, sest on ju vaja ka transporti ühest kohast teise + kahe asja vahed on väga väikesed ja sa võid jääda lennukist maha, arvestades veel seda, et ka eelmine transpordivahend võib hilineda + kui reis Pariisi kestab mitu päeva, siis pead ka kusagil ööbima ja siis on ka ööbimiskulud. Pigem arvan, et oleks parem kasutada, siis juba ainult lennukit (Ryanair'i, Baltic Air vms odavlennufirmat, kui soovid odavalt või siis tõesti mõnda normaalset firmat nagu näiteks Lufthansa)

Pariisi võid sa küll jõuda hästi ja võib-olla ka odavalt, aga kõik need vaatamisväärtused, mis Pariisis on, maksavad ka ikka midagi, kui neid näha tahad ja mitte niisama Pariisis ringi käia, vaid ka midagi näha nii, et reisil ikka mõtet oleks nii, et mina arvan, et Pariisi oleks parem minna suurema eelarvega.

Head ja toredat reisi!

5Prantsusmaa5

Kui Sa ei soovi tüüpilist reisipaketti, vaid ainult osaliselt reisikorraldaja abi, siis miks mitte korraldada reis juba täiesti ise? Trip' ist ja Google 'ist otsides leiaksid kindlasti endale mõne ööbimispaiga ja vajadusel saad nõu küsida ju ka Trip' ist. Muuseumitega ja teiste vaatamisväärtustega on nii, et tegelikult on võimalik osta ka piletid Interneti kaudu (küll mitte igas kohas, aga rahvarohkemates kohtades küll nagu Eiffeli torn, Louvre jne). Pariisis ei ole midagi ohtlikku ja karta ei tuleks midagi! Ühistransport on ka minu arust väga lihtne - midagi keerulist ei ole! Ka mina soovitaks minna lennukiga (3h ja kohal!). Trippi märkuse kohta mitte juulis ka siis natukene: Ise samuti ei soovitaks minna juulis. Mõistlikum oleks minna kevadel või sügisel, sest siis on Pariisis rahulikum ja samuti ei ole ka ilm väga palav (mõnikord on juulikuus väga kuum). Ise olen käinud ka juunikuu lõpus ja siis oli ka väga rahulik veel! Tegelikult kui minna juulikuu alguses, siis ma arvan, et polegi veel nii hull (ise olen ka käinud juulikuu keskel ja ma ei tea, kas mul vedas või, mis oli põhjuseks, aga eriti palju rahvast ei olnud). Augustikuu on kindlasti kõige hullem, sest siis on kõige rohkem turiste.

Head reisi Sulle!

Lisan siia veel, kust saab Eiffeli, Louvre'i jne pileteid: *Eiffeli torni piletid: http://www.tour-eiffel.fr/teiffel/uk/ *Louvre: http://www.louvre.fr/llv/commun/home.jsp?bmLocale=en *Euro Disneyland: http://www.disneylandparis.com/ Ja siis veel veidi infot teiste vaatamisväärsuste kohta: *Notre Dame ehk Jumalaema kirik: http://www.notredamedeparis.fr/ *Sacre Coeur: http://www.sacre-coeur-montmartre.com/ *Teiste Pariisis asuvate muuseumite kohta (info ja piletid): http://www.francetourisme.fr/uk/exhibitions-museums-paris.html?gclid=CLOh466Ar6ECFVKX2AodCR6FDg Ja kindlasti võib ka uurida Google Earth'ist või Google Map'ist (http://maps.google.com/) Ka sealt leiab infot vaatamisväärsuste (muuseumite, teatrite jne) kohta.

Loodan, et sain veel abiks olla!