trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

@LiisM oi jumal, sellist asja ei tohi siin ka kindlasti küsida... siis saab sõimata, et üritad seadust rikkuda... näita ikka dokument kenasti ette

Kahjuks lubatakse siin foorumis halvustavaid ja mõttetuid kommentaare pidevalt kirjutada... keegi neid ära ei kustuta. Küsin siis adminnide käest – mis mõte on sellel, et võib inimesi rumalaks sõimata? Kas foorumi mõte ei ole see, et igaüks saab oma küsimusele vastuse? Kas on vaja tekitada sellist hirmuühiskonda, kus kõik kardavad küsida, sest keegi arvab, et tema küsimus on rumal? See on ju siililegi selge, et kui inimene tuleb siia foorumisse küsima, siis ta järelikult tõesti ei leidnud vastust mujalt. See et mõne inimese jaoks on seda väga lihtne leida, ei tähenda, et kõik seda infot sama hästi leiavad. Austame üksteist, palun!

18. aastased võivad alkoholi Türgis tarbida.

Eelmisele kommenteerijale – mis segab Teid sellele küsimusele vastamast?

Vaktsineeritud või läbipõdenenud ei pea. Teised jah.

6. eluaastast peab olema tõend ette näidata - kas siis vaktsineerimine, läbipõdemine või test.

Austrias tuleks ka tähelepanu pöörata sellele, et seal on nõutud FFP2-maskid (meditsiiniline ega riidest mask neile ei sobi). Lendudel Austriasse peab juba see mask ees olema ja muidugi ka kõikides siseruumides seal.

Siin on Läti ametlik veebileht: https://www.mfa.gov.lv/en/information-travellers-latvia-provisions-preventing-spread-covid-19?utm_source=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F

Sobib EU COVID certificate ehk kui laed läbipõdemisepassi alla Eestis, siis sellega peaks ilusasti sisse saama. Lisaks tuleb ka ära täita entry form siin: https://covidpass.lv/en/

Eesti vaktsiinipass kehtib ikka igal pool Euroopa Liidus (skännivad ilusasti ära – külastanud siis, kui oli veel passe sanitaire, aga see uus süsteem on identne meie vaktsiinipassi süsteemiga). Soovitan lugeda Prantsusmaa ametliku lehekülje pealt, seal on kõik reeglid täpselt kirjas: https://www.diplomatie.gouv.fr/en/coming-to-france/coming-to-france-your-covid-19-questions-answered/procedure-for-non-european-nationals-to-obtain-a-valid-covid-certificate-in/

Seal on ilusasti kirjas, et:

If you have been vaccinated in a European Union Member State, Albania, Andorra, Armenia, Faroe Islands, Georgia, the Holy See, Iceland, Israel, Lebanon, Liechtenstein, North Macedonia, Moldova, Monaco, Morocco, New Zealand, Norway, Panama, San Marino, Serbia, Switzerland, Turkey, Ukraine or United Kingdom, your digital Covid certificate is valid in France

12-15 aastatel kehtib ka Eesti vaktsiinipass või kui ei ole vaktsineeritud, siis võivad nemad teha ka testi (tuleb teha max. 24h tundi enne kuhugile sisenemist). See ongi selle passe sanitaire ja vaktsiinipassi vahe, et passe sanitaire võib ka olla test.

Prantsusmaal on tõesti passe sanitaire'id igal pool nõutud (k.a. nt rongiga sõites).

Frankfurdi lennujaamast saab küll läbi, kui oled ainult 2 doosiga vaktsineeritud, aga söögikohtadesse ja lounge'idesse pääsemiseks peab olema ka tehtud kolmas doos või peab olema tehtud test lisaks vaktsiini- või läbipõdemisepassile.

Frankfurdi lennujaamas pole küll midagi muretseda, lendan läbi selle lennujaama pidevalt. Passikontrol on tõesti kas siis masinatega, aga igal pool neid pole, aga siis on EL kodanikele eraldi passikontroll ja see läheb megakiiresti, reaalselt teevad passi korraks lahti ja oledki juba teel. Pole mitte kunagi seal ühtegi probleemi olnud, et passikontroll võtaks liiga kaua aega. Märgid on igal pool üleval ja abistav personal on ka ja kuigi vahemaad kipuvad olema päris pikad, saab 55 min täiesti normaalselt hakkama.

Pole küll konkreetselt JFK lennujaamas käinud, küll aga mujal USAs. Põhimõtteliselt tuleb Sul kõigepealt läbida passikontroll, siis pagas välja võtta ja siis tuleb tollist läbi minna ja siis uuesti pagas ära anda ja turvakontrollist läbi. Passikontrollis läheb kõige rohkem aega ja seda on ka võimatu ette ennustada - kunagi ei tea, kui pikad järjekorrad on, aga fakt on see, et seal läheb alati meeletult aega. Kõige kiirem ootamisaeg, mis mul on olnud, on tund ja see on väga hea USA kohta. Kui passikontrollist juba läbi saad, siis on pagas juba ammu kohale jõudnud ja saad selle üles korjata ja edasi suunduda tolli, kus ei lähe eriti palju aega - järjekord on küll alati meeletult pikk, aga liigub kiiresti. No ja siis jälle pagas sisse anda. Kuna läheb samast terminalist, siis see ei tohiks väga kaugel olla ( samas ei ole kursis sellega ). No seal læheb jälle aega, käsipagasiga reisides ja kui check - in on eelnevalt tehtud, saad ju kohe suunduda turvakontrolli. Mina isiklikult leian, et see on väga riskantne, kuna kunagi ei tea, palju inimesi passikontrollis Sinu ees on ja kui pikalt läheb. Isegi, kui Sa saad mingi tunniga läbi passikontrollist, siis jääb Sul ainult 50 minutit, et võtta pagas, läbida toll, uuesti pagas sisse ja turvakontroll.

Tegin sellise väikese otsingu SkyScanner'is ja kõige paremaks pakkumiseks hetkel oli 833 €, siis kahe vahepeatusega: üks New Yorgis, teine Miamis. Kuna Te täpseid kuupäevi või isegi kuud ei maininud, siis panin lihtsalt suvalised kuupäevad novembris. Täpsem info siin siis: http://www.skyscanner.net/transport/flights/hel/cun/141110/141120/airfares-from-helsinki-vantaa-to-cancun-in-november-2014 Samas alati kui otsida, saab ka paremaid tehinguid. Aga oleneb muidugi, kui palju Te olete nõus maksma. Ja alati saab minna ka mingi reisifirma poolt korraldatud charterlennuga. Nii et valikuid on palju, lihtsalt Teil tuleks täpsustada, mida ja millal Te täpselt tahate.

Äkki täpsustaksite, millal täpselt reis toimub, et oleks parem lennupakkumisi soovitada?

Siin trip.ee's on päris palju teemasid Tais lastega reisimisest. Toon siia mõned lingid: http://trip.ee/node/77541 http://trip.ee/content/aasia/tai/lastega-taisse.html http://trip.ee/node/35933 Soovitaksin Teil natukene ise uurida, siis saab juba konkreetsemaid küsimusi küsida.

Prantsuse poole peal jäävad enamus hotelle/kuurorte Atlandi ookeani poole, Hollandi poole peal (Simpson Bay, Philipsburg) jäävad Kariibi mere poole. Tegelikkuses suurt vahet ei ole, kas minna Atlandi ookeani või Kariibi mere poolele - ujuda saab rannas mõlemal pool, Atlandi ookeani ääres on ka laht nii, et laineid rannas pole. Isiklikult meeldis prantsuse pool rohkem - kõik need külad seal (Marigot jt) jätsid parema mulje. Hollandi poole peal Philipsburg jättis aga väga halva mulje, no seal lihtsalt ei ole midagi - väga kole linn. Suurt vahet tegelikkult ei ole kummale poole hotelli võtta - niikuinii on saar nii väike ja jõuab igal pool ära käia ja ringi sõita ja näete terve selle saare ära, aga isiklikult soovitaksin siiski prantsuse poole hotell võtta - kuigi on väike saar, siis hollandi poolele sõitmine prantsuse poolelt võtab siiski aega ja prantsuse poolel on rohkem vaadata, on meeldivam ja on ka paremad söögikohad.

AirAsialt saab väga odavaid pileteid osta.

Eelmisele: Postitame ikka õigesse teemasse : Curacao teema asub siin: http://www.trip.ee/taxonomy/term/685

Stahlile: Kui ei jõua lennule, siis lennufirma annab sulle uue tasuta pileti järgmisele võimalikule lennule. Ööbimist võivad pakkuda, aga see oleneb ka lennufirmast ja olukorrast. Endaga ei ole AA-ga sellist juhtumit olnud nii, et ei oska kommenteerida, kuidas nad käituvad. Kui sa ühele lennule ei jõua ja nad annavad uue pileti, siis ei peaks see mõjutama teisi lende. Jama on siis, kui erinevate lennufirmadega lendad (ja kes ei tee omavahel veel koostööd).

Miamis tuleb sul siiski minna läbi passikontrollist, tollist ja uuesti pagas ära anda ning siis jälle turvakontrollist läbi. Meie kogemuse põhjal võttis passikontrolli läbimine ikka väga palju aega - seal on alati pikad järjekorrad. Pagas oli juba ammu kohale jõudnud, kui passikontrollist olime läbi läinud ja isegi lintidelt juba maha tõstetud. Tollis oli samamoodi jälle järjekord, aga seal läheb järjekord tunduvalt kiiremini. Leian, et vahe on suhteliselt väike eriti, kui veel pühade ajal minna, kus niikuinii reisib rohkem inimesi.

Saksamaale saab ikka ka alaealisena minna ja mingeid probleeme ei peaks küll tekkima, üleüldiselt Euroopa piires ei tohiks probleeme olla. Aga tuttav, kes oli 17-aastane (ja tegelikult sai peale reisi paari kuu pärast 18-aastaseks) läks läbi Inglismaa Prantsusmaale ja Inglismaal küll uuriti, et miks ja kuhu ja kui kauaks läheb ning kas ta vanemad teavad, et ta läheb jne. Mingeid konkreetseid pabereid küll ei nõutud.

raigo163, selleks ongi ju see foorum, et inimesed saaksid siit küsida ja teised saaksid oma kogemusi, teadmisi jagada. Muidugi kõike võib googeldada, aga milleks siis foorum?

Taksode leidmisega vähemalt minu mäletamist pidi sealkandis probleemi ei olnud, hinnad olid jah umbes nii nagu ixxx mainis juba eespool.

Jah, Riias saad Sa tead, kuidas Sa tegelikult toimima pead. Check-in tehakse Sul kindlasti kuni lõpp-punktini ära. Aga Riias nad ütlevad Sulle, kas Su pagas saadetakse lõpp-punktini või Sa pead selle vahepeal Istanbulis välja võtma. Loogiliselt võttes peaksid nad Sul pagasi ära saatma kuni Antalyani, aga seal on nüüd need tolli ja riigisisene lennu aspektid juures - nii, et küsi Riias kohe kindlasti täpselt järele, kas nad saadavad otse või Sa pead selle Istanbulis välja võtma. Ja nagu irmak siin enne juba mainis - kui jõuad Istanbuli, siis läbid passikontrolli ja tuled turvatsoonist välja ja siis lähed kohalikke lendude terminali. Loodan, et nüüd sai natukene selgemaks! :) Ja ära muretse, 3h15min on piisav aeg ümberistumiseks!