Kuidas saada Hongkongist Hiinasse...

Leidsin oma mailboxist yhe ammuse kirja legendaarselt rännumehelt Indek Pargilt, kes õpib Hiinas. Jut on võib-olla vananenud, kuid ehk on kellelgi sellest infost abi...

Date: Fri, 3 Jul 1998 20:20:07 +0800 (HKT)
From: Indrek Park

Hiinasse minnes soovitaksin otse Hong Kongi lennata. Hong Kong on eestlastele kahenadala jooksul viisavaba ning Hiina viisa saab piirilt tunni ajaga. Lisaks saab Hong Kongi kaudu minnes jätta vahele tüütu asjaajamise saatkonnaga.

Hong Kongis soovitan minna Sqmatshuil asuvasse hotelli, mille nimi on Chonging Mansions (Chungking Mansions). See on jõle räpane koht, kuid see-eest odav ja teisi backpackereid täis (nende käest saab viimast informatsiooni Tiibeti ja Nepaali kohta). Minge 16 korrusel asuvasse hostelisse, seal on dormitory (4 inimest) 80 Hong Kongi dollarit qq (u. 10 USA taala). Nimetatud "hotellis" elab mees nimega John the Book, umbes 50aastane inglane, kes tegeleb kasutatud reisiraamatute müügiga. Temalt võite saada kasulikku kirjandust mistahes piirkonna riigi kohta.

Samas 16 korrusel on otse üle koridori üks travel agency (ühe kanadalase oma). Need teevad teile viisad kolme päevaga ära. Võib ka kiiremini, kuid siis on lugu hulka kallim.

Mina läheksin nimetatud reisibüroo asemel metrooga (u. 1 tund) otsepiirile (40-50 HK dollarit) Shenzheni. Küsige Hong Kongis täpselt järgi, kus on vaja maha minna, et Shenzheni raudteejaama saada. Shenzheni piiril on kaks metroopeatust, nii peate kindlasti raudteejaama peatuses maha minema.

Piiril asuva metroojaama HongKongi poolel on esimesel korrusel üks reisibüroo (vist China Travel, kuulub Hiina riigile). See tootab seitse paeva nädalas õhtul kella kuue-seitsmeni. Seal tehakse kolmekuune viisa umbes ühe tunniga ära. Hind 360 Hong Kongi dollarit. Hakkab kehtima SAMAST päevast.

Teisel pool piiri laske Shenzhenist võimalikult kiiresti jalga, kuna linn on VÄGA kallis ja pooled hotellid on tegelikult litsimajad.

Tiibetisse vähemalt praegu mingeid erilubasid ei nõuta, kuid see kord võib vastavalt Tiibeti sisepoliitilisele kliimale iga kell muutuda.

Järgi mõeldes oleks Tallinnas viisa saamine siiski vist mqttekam ja odavam ja kui te läbi Hong Kongi lähete, siis ei tohiks probleeme ilmselt olla.

Soovitan ka veidi Hiina kõnekeelt qppida, muidu läheb isegi kempsu leidmisega raskeks.

Jõudu!

Küllaltki lihtsalt saab ka laevaga. Viisa osas ei oska kommenteerida kuna minul oli tln-s juba saadud. viisa saamine tln-as on lihtne. tuleb esitada vajalikud paberid ja nädala pärast tasuda lõiv (vist ca 400eek) ja olemas.

laev läheb hong kong saarelt ja "sadamat" on lihtne leida kui on olemas linnakaart milla saab küllalt lihtsalt nt maandudes lennujaamast tasuta..
hind oli mõistlik (ei mäleta aga ca 10eur) ja sõit kestis vast ca 1h.

üldiselt saab hong kongis kergewlt hakkama.. ei tasu muretseda.
terv
ut

Ise reisisin ylalnimetatud marsruudil ja rongiga ning viisa oli juba enne tln-st lahkumist ära tehtud. Ja Hiinasse jõudes ei maxa kohe tormata tagasisõidupiletit ostma, kuna mingid kohalikud agendid hirmutavad, et samal päeval ei ole võimalik rongipiletit saada. Ise lahkusin Kantonist kohe põhja poole ja veecin 3 päeva Na Ami saarel kus olime vist yldse esimesed valged inimesed, keda seal nähti ja terve saare kohta(pisut väixem, kui Hiiumaa), leidus ainult yx naisteraffas, kes inglise keelt valdas, sest igas söögikohas pisteti meile esmalt mobiil pihku ning pidime telefoni teel tollele tädile selgex tegema, mida syya soovime, kes siis hiljem selle kohalikule restoranipidajale ära tõlkis(yhe söögikorra kohta tuli reeglina seda varianti kasutada 2-4X). Tagasi HK-sse aga tulime hoopiski bussiga ning hirmuga ostetud rongipiletite tagasisuund läx lihcalt raisku. Kuid jah, lisax rongile ja bussile, võib valida ka laeva(sihtkohad nii HK-st põhja, kui ka lõuna pool või lennuki). Variant muidugi yhineda ka mõne turismigrupiga ja teha kaasa mitmepäevane Hiinatrip.
Ahjaa, Hiinas Euroopa lubadega autot rentida osutus täiesti võimatux(erandix Beijing ja Šhanghai) ning minu valikux osutus taxo, mille juhi ma tõstsin 1200 jyaani eest 3-x päevax lihcalt autost välja.
Aga HK-s saab inglise keelega suurepäraselt hakkama, kuid tehnika ostmisel peate olema äärmiselt valvsad ja asjatundlikud, sest mingis suvalises poekeses, kus te näete odavamat hinda, kui naaberpoes, võite olla kindlad, et saate petta. Skeemid iseenesest on väga lihcad ja meenutavad paljuski meie "sovjetiaegsed" systeeme. Kui kellelgi on konkreeceid kysimusi, siis võin maili teel vastata. Odavast hinnast hoomimata ärge ostke kilpkonnatopiseid(ca 1m pikkuse topise saab praktiliselt 100-nde jyaani eest), purki või pudelisse pandud madusid ning merihobukesi ega elevandiluust kujukesi. Täpsem nimekiri keelatud kaupadest on näha piiril ja veel täiuslikum juba meie tollis.

Kuhu Hong Kongist laevaga, kui tahad mandri-Hiinasse minna?Mis maksis?

Ta jääb Taiwani juurde ja asub pisut kaugemal, kui Saaremaa Virtsu suhtes.

Hong Kongist käib kiirrong Guangzhousse ,ca. 1,5 h on sõiduaeg.

mobidick,,oskad öelda ostsin ,tiibetist jöu-joogi ekstrakti,,kus sees madu,merihobu,,ja midagi veel ja taimed,,kas sellega ei tule piiril ytlemist,,,

kui mõni tollitöötaja vähegi viicib sinuga tegeleda. Kusjuures trahvi saab teha nii tolle mao, kui merihobu eest eraldi. Kui teadlikult kavaced midagi keelatut endale soetada, siis loobu viimasest, ehk Helsingi-Tallinn lennuocast ja tule laevaga yle või veel parem, saada asjad mõne tuttavaga endale Soomest järele.