Kuidas saada Usbekistani viisat

Reisi ettevalmistused on jõudmas lõpusirgele ja mõne päeva pärast peaksime kõikide eelduste kohaselt teele asuma. Viisade saamisloost tegin pisikese kokkuvõtte http://juno.elulabor.net/2008/07/21/kuidas-saada-usbekistani-viisat/

Marsruuti väga rangelt paika ei ole pannud. Kui õnnestub ja mõistliku hinnaga piletid saame, siis proovime lennata kohe Tashkendist Urgenchi ja sealt maad mööda Khiva-Bukhara-Samarkand vaikselt tagasi loksuda. Kui ei õnnestu, siis liigume vastassuunas. Juttu ja pilti kunagi augusti teises pooles siis!

Kuidas õnnestus marsruuti mitte väga rangelt paika panna? Endal ka praegu küllakutsete/viisade hankimise kadalipp pooleli ja need Usbeki reisifirmad, kes üldse on reageerinud, väidavad, et öömaja tuleb kogu perioodi peale ette ära broneerida ja ka 100% ette maksta.

0
0

Küllakutsel küsiti milliseid paiku kavatsete väisata. Paiskasime sinna terve portsu suuremaid keskuseid, kuhu ilmsel ka jõuame. Samas kui kutse kätte saime, siis tundus, et mõnest märgitud linnast oli saanud sujuvalt terve provints. Nii et võta nüüd siis kinni :)

Öömaja kohta ainukene küsimus oli viisa taotluse ankeedil, kus oli küsimus majutuse kohta reisi vältel. LP Central-Asia Usbeki osast kirjutasime sinna ühe Tashkendi öömaja, mis kõlas kõige paremini.

Sellega seoses meenub lugu eelmisel aastal Armeenia piiri pealt, kus viisa taotlusel oli sarnane küsimus. Piirivalvur osutas mu käes olevale LP raamatule ja ütles, et kirjuta siis sealt mõni, kui olin vajaliku välja tühjaks jätnud ja avaldasin saladuse, et ei tea päris täpselt, kust öömaja leida kavatsen.

Tagasi tulles viisaloo juurde, siis soovitan soojalt Davidit STANtoursist - [email protected] või [email protected]. Väga kiire ja viimasepeal asjaajamine. Kui vaja, siis aitab ilmselt kohapeal ka :) Kogu toiminguks varu kusagil kuu aega.

Edu!

0
0

Tuhat tänu! Kirjutasin eile õhtul Stantoursile, täna hommikuks oli vastus kohal. Ükski Usbekis asuv reisibüroo pole nii nobedasti ja asjalikult reageerinud. :)

0
0

Mul plaan koos paari sõbraga Usbekistani minna novembris.

Just tahtsin küsida, et kas see on normaalne, et küsitakse ööbimise ja transfeeride eest 100% ettemaksu 30 päeva enne saabumist? Mina olen ajanud asju Sairam Toursiga. Suhtlus on seni olnud sujuv, aga see 100 prossa ette ehmatas korralikult ära. sisuliselt võivad nad ka vabalt meile tünga teha. Kas tasub minna välja selle peale, et taotleda Usbekistani viisat piirilt? Seni on mulle korduvalt Sairam Toursist väidetud, et probleemi ei teki hoolimata sellest et lend algab Riiast, kus saatkond iseenesest olemas on.

0
0

Sain küllakutse hankimisel kahelt Usbekis asuvalt reisibüroolt pakkumised, mõlemad väitsid, et kõigiks riigis viibimise öödeks peab olema öömaja broneeritud ning 100% ettemakstud ning täiendavate võimalike teenuste osas (transfeerid, ekskursioonid..) küsisid samuti 100% ettemaksu. Seetõttu ei läinud nendega ka kaubaks, küllakutsed said tellitud Stantoursilt ilma ühegi lisateenuseta. Samas ametlikuks kutsujaks osutus siiski Usbekis baseeruv Arostr Co. LTD, vbl on võimalik nendega ka otse asju ajada - tel: (+998 71) 153-40-67. Meil probleeme ei tekkinud, seetõttu pole ise selle firmaga üldse suhelnud. Lennujaamast küllakutse alusel viisa saamine oli üsna lihtne protseduur, keerulisem oli aru saada, kust viisat saab. :) Riia lennu maandumise ajal oli viisaluuk suletud ja jäi suletuks veel ca üheks tunniks, aga kuna ka passikontrolli järjekord venis, siis napilt enne meie järjekorra saabumist avati selja taga viisaputka ning me saime tagasi teise järjekorda suunduda. Seda ma ei usu, et ükski Usbeki reisifirma tünga teeks (väikesed muudatused ikka võivad ette tulla :)), aga omal käel reisimine on kindlasti odavam ja paindlikum. Kuna meid oli neli, siis sai end sageli Nexiasse topitud ja päris pikki otsi taksoga sõidetud ning kokku ikkagi vähem kulutatud kui reisibürood küsisid.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased