trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Hei, olin seal aprillis. Siis oli lund veel jalaga segada ja polaarpäev oli täies hoos. Kohale saime läbi Norra. Minu mäletamist mööda lendasime meie läbi Oslo ja Bergeni. Miks selline marsruut - ju oli siis kõige odavam. Mida peab jälgima - oleneb, mida teha tahad seal. Kui linnast omal käel välja, siis pead nt püssi omale rentima. Kuna meie marsruut oli omal käel, siis käisime seda ka kohaliku sysselmanni (midagi kuberneri või maavanema sarnast) juures kooskõlastamas.
Mina isiklikult tahaks sinna suvel ka minna. Võrdlusmomendi tekitamiseks. Küsimuste korral aitan ka hea meelega :)

Reisikirja ja pilte näed nendelt linkidelt: http://juno.elulabor.net/wp-content/uploads/2008/02/reisikiri_teravmaed.pdf http://nagi.ee/photos/juno/sets/15781/

Kontrolli kindlasti üle kehtiv Tai viisaolukord. Mul juhtus pisikene kahetsusväärne lugu oma rumalusest ja viitsimatusest mitte midagi uurida. Tai piiri pealt naeratati ja öeldi, et teil ei ole viisat. Minu vastuse peale, no problemo, ma siis ostan siit viisa siit teatas igikestva naeratusega härrasmees, et sellelt piirilt küll viisat ei saa. Paarkümmend minutit kemplemist ja moosimist ei andnud tulemust, väike pisku Kambodža poolsele piiriametnikule, et too annulleeriks riigist väljumise templi, viimase bussi peale ja pärastlõunaks sain jälle Pnom Penhi näha :) Ajaliselt toimus see kõik umbes kolm nädalat tagasi. Aga kui viisaga kõik korras, siis buss läheb nagu Valdek ütles varahommikul SHV'st ja jõudis ilma minuta kella seitsmeks Bangkoki. Maksis 18 dollarit.

Tere, Kas võib Sind mõne Süüria ja lähiriigi teemalise küsimusega mailitsi tülitada? Pane mulle palun vastus - markko.junolainen@gmail.com ja kohe tülitan vastu :)

Päikest!

Selgitage nüüd palun ära, mis teeb haist ohtliku tüübi, kes võiks puhkuse ära rikkuda? Mille või kelle mõjutustel selline kujutluspilt haidest?

Päikest

Küllakutsel küsiti milliseid paiku kavatsete väisata. Paiskasime sinna terve portsu suuremaid keskuseid, kuhu ilmsel ka jõuame. Samas kui kutse kätte saime, siis tundus, et mõnest märgitud linnast oli saanud sujuvalt terve provints. Nii et võta nüüd siis kinni :)

Öömaja kohta ainukene küsimus oli viisa taotluse ankeedil, kus oli küsimus majutuse kohta reisi vältel. LP Central-Asia Usbeki osast kirjutasime sinna ühe Tashkendi öömaja, mis kõlas kõige paremini.

Sellega seoses meenub lugu eelmisel aastal Armeenia piiri pealt, kus viisa taotlusel oli sarnane küsimus. Piirivalvur osutas mu käes olevale LP raamatule ja ütles, et kirjuta siis sealt mõni, kui olin vajaliku välja tühjaks jätnud ja avaldasin saladuse, et ei tea päris täpselt, kust öömaja leida kavatsen.

Tagasi tulles viisaloo juurde, siis soovitan soojalt Davidit STANtoursist - info@stantours.com või stantours@gmx.net. Väga kiire ja viimasepeal asjaajamine. Kui vaja, siis aitab ilmselt kohapeal ka :) Kogu toiminguks varu kusagil kuu aega.

Edu!

tundub, et iraan on saamas populaarseks :) tänu heale pakkumisele on mul postkontorisse varsti oodata Argentiina, Iraani ja Central Asia raamatuid.

Kui see saladus ei ole, siis millal plaanite Iraani minna? Enda praeguse hetke plaan on september 2008. Tegeleme praegu erinevate võimalike lennuvariantide välja meelitamisega, muuga peaks veel aega olema.

Päikest, juno

Kas sellise üleskutse lugemine võtab sul tüki küljest ära või teeb kuidagi muud moodi haiget?

kõik oleneb sellest, kui palju või mida sa tahad tuua

Head nõu saad ilusti küsides, mitte kõigile bravuurselt peale lennates. Nii lihtne see maailm ongi

nooh, kuna tegemist on suitsetajate paradiisiga, st kõik suitsetavad igal pool, siis ei tohiks palju maksta. samas ei julge pead anda, kuna ise ei suitseta Päikest