trip-krainetrip-ukraine-dark
Kuidas soodsamalt lennata

Jagaksin heameelega oma kogemusi ning tutvuks huviga teiste omadega.

Soodsaks lendamiseks olen leidnud põhimõtteliselt 2 võimalust (alljärgnev puudutab liinilende, mitte tšartereid): 1.saada soodsa broneeringuklassiga lennupilet lennufirmalt 2.kasutada mõnda konkreetse reisifirma eridiile (harva esinev võimalus).

Lennufirmad pakuvad enamasti ka oma kodulehtedel lennupileteid, mis enamasti on reisifirma komisjonitasude võrra odavamad. ja kuigi ka lennufirmade kodulehtedel on võimalik valida väga erinevaid marsruute (valides siis variandiks kas Multi-segment või Advanced), olen leidnud ise kasuliku abivahendi, mis võimaldab selgitada erinevatel lennufirmadel broneeringuklasside saadavust konkreetsel päeval konkreetsele marsruudile. Selleks on http://www.seatcounter.com/ Ainus, mida vajate, on: 1.soovitava lennu kuupäev 2.lähte- ja sihtlennujaama IATA-lühend (kui ei tea, vt. http://www.milemaven.com/airports ) 3.teadmisi sellest, missuguses järjekorras lähevad piletid kallimaks.

Minu lemmikfirma LH puhul on booking-classide järjestus järgnev: (Kallimast odavamaks) First-class: A F Business Class: C D Z Economy Class: B Y G H K M Q V S U W (euro-lendudel on economys ka broneeringuklassid: E L T U)

Analoogne on jaotus ka LOT-il, Austrian Airlinesil ja SWISSil (neil on Businessis järjestus C D J Z) Ülaltoodud abivahendit kasutades on lihtsam leida lende, millised siis lennufirma kodulehelt valida -- nii saate soodsaima hinna väiksema vaevaga.

Kas kellegil ehk veel häid nõuandeid?

Mõned põhireeglid:

  • planeeri reis PIKALT ette (3-6 kuud, võimalusel veelgi rohkem) Odavamad kohad müüakse tavaliselt välja kõige enne. Vahel võib küll tulla soodsaid kampaaniapakkumisi, aga regulaarlendudele ei tehta neid kunagi "viimasel hetkel".

  • lenda väljaspool sihtkoha kõrghooaega Näiteks Ameerika lennupilet sügisel võib maksta poole vähem kui suvel

  • ole paindlik kuupäevade, kellaaegade, lennufirmade suhtes Ülesande püstitus kujul et "tahan olla sihtkohas XXX päeval Y kell Z ja soovin tagasi tulla päeval Y+3 kell ZZ" toob peaaegu alati kaasa oluliselt kallima hinna kui "tahan olla sihtkohas millalgi kuu jooksul 3-7 päeva, vajadusel/võimalusel võin veeta ka paar päeva transiitlinnas"

ei tasu ära unustada näiteks Saksamaalt ja mujalt pakutavaid reiside eripakkumisi. Miks osta lennukipiletid, kui sama hinnaga võib saada piletid ja hotelli ja seda sageli mitte charter, vaid liinilennuga. Ise sai just niimoodi liinilennuga Sri Lankal käia ja nautida Qatar Airi kõiki mugavusi ja näed polnudki Raul Ri Platinium kaarti vaja.

Täiesti nõus eelkõnelejaga. See on samuti hea võimalus. Mitmeid häid diile saab nii Frankfursidst kui ka Berliinist väljuvatele reisidele.