Kuidas venemaal ära elada?

Millised on palgad venemaal aastal 2008? kui palju maksab leib, piim või viin?

Mind huvitab mis summaga on võimalik venemaal kuu aega ära elada? Elamiskoht on olemas. Seega oleks vaja teada kui palju söögile kulub. Kui eestis läheb tavapäraselt umbes 2000 krooni kuus söögi peale, siis kui palju läheb näiteks sankt-peterburis?

Sööd kartulikoori-saad odavamalt,tahad korralikku praadi süüa,läheb rohkem-nii lihtne see ongi.

poes kallim ei ole kui siin aga söögikohad on minu arust kallimad.

poes on ikka tublisti odavam kui meil. ja muide, toit mis neil endi tehtud on ka tublisti parem kui meie eurojura. nagu igalpool, sõltub muidugi kõik poest ka. sedasi ka väita ei saa, et söögikohad kallimad oleks kui meil. ega ikka ei ole küll kui just eliitrestosse ei lähe.

Palgad neil poole madalamad, toiduaines jaguneb aga liigiti. Põhitoitained pea meiega samas hinnas, vorstid imt. Tunduvalt odavamad on nn omatooted. Kui koka on meiega samas hinnas, siis omad joogid on 3-4 korda odavamad. Ja limonaadid on maitsvad. Odavad on ka kohalikud tooted, nt piim, kui see töödeldakse maal piimakombinaadis. Linnas tuleb palju hinnale juurde. Üllatavalt kallid on lõunamaised puuviljad. Kohaliku kurgi saad külapoest aga palju odavamalt, kauplus võtab vaid väikest vaheltkasu. Söögikohad on seal lihtsamad, saad odavamalt kõhu täis süüa. Eelistada tuleks sööklaid ja isegi kohvikuid, need venelastel söökla mainega. Resto on juba valitum ja kallim. Ja toidud pole sugugi paremad, koguselt isegi palju väiksemad portsud.

Riidehoidja teatris saab 3600 rubla, müüja turul ja teised madalapalgalised al. 7 , üldiselt teistel palkade tase sama kui Tallinnas.. hinnad söögikohtades kõiguvad väga hullult.. Kaks kohvikut kõrvuti, ühes normaalne praad kohvigaga maksab 80 rubla, teises tilluke kook ekspressoga 130, kusjuures ei ütleks, et tegemist luksusliku kohvikuga.. Ise eelistan alati shaverma laadsed kohad (shaverma viimati oli 45 rubla) ja turud. Turgudel on soodsam osta puuvilju, liha, piimatooted.. Püüvilju ostsin lausa kilogrammide kaupa.. Noh nagu meilgi Tallinnas soodsam osta kõike keskturul... Inportkaup on väga kallis..

Supermarketites on hirmkallis kulinaaria (salatid, küpsetised, kotletid jne) näiteks lihasalt Lentas - 380 rub soovitan maitsta toorsuitsuvorsti, ta on seal väga maitsev, erineb palju meil müüdavast Läti omast.. mis alkoholi puudutab, siis kahjuks seal on juba umbes meie hinnad, odavamat vodka ei soovitagi osta..

Muu on üldiselt +- sama hinnaga

Kokkuvõteks saad hakkama 2000 eekuga juhul kui Eestis oli see piisav sulle

Tänan vastuste eest (ühe ööga nii palju vastuseid!), sain kohe targemaks. Seega kui võimalik tuleb osta sealset toitu turult ja kohalikku kurki. Resto asemel tuleb sööklasse minna. ja juua odavat limonaadi :)

Üks teist ütles, et palk on poole väiksem kui meil (uperak) ja teine ütles, et samad mis tallinnas(romashka).

Kujutan, ette, et kui riidehoidja saab 3600 rubla (ehk umbes 1800 eeku), siis umbes selle raha eest saab seal kuu aega süüa ka.