Kuipalju saab Shanghais pangakaardiga toimetada?

Tervitus,

Sooviks teada, kas Shanghaisse minnes oleks kasulikum rõhuda sularahale või saab kenasti hakkama nt. Swedbank-i deebetkaardiga? Või pigem siiski krediitkaart?

Lugesin, et rongijaamades on piletimüügiautomaadid -- kas need töötavad kaartidega või sulaga?

Aivar

Sõber elab praegu Pekingis ja kommenteeris nii: Väga paljudes kohtades on Eesti kaartidega makse tegemisel probleeme. Kõige lihtsam võta mingi osa sularaha kaasa ja mingi osa võtad siin välja. Automaadid on olemas ja kaardiga saab maksta, aga lihtsalt on ebamugav kui pead kuskil selle pärast aega raiskama, et parajasti see koht, kus sul vaja on ei võta Eesti kaardimakset omaks.

0
0

Hiinas peab kindlasti olema sularaha ka ning kaasa tasub võtta jüääne, sest valuutavahetus on keeruline. Hiinas saab paljudes kohtades maksta vaid kohaliku kaardiga. Seal, kus töötavad ka Visa ja Mastercard, saab alati maksta deebetkaardiga. Üldiselt töötab Hiinas Visa paremini kui Master ning hea oleks omada vähemalt 2 erinevat kaarti. Nii mõnigi kord üks kaart lihtsalt ei lähe läbi ning hea, kui teine varuks.

0
0

Suured sularaha summasi kaasa tassida pole mõttekas turvalisuse mõttes, Hiinas igalpool piisavalt ATM-me kust saab raha kätte, jahh selle eest tuleb ka maksta protsenditasu pankadele, kuid niimodi on riskivaba ja pole kartust et kaotad või varastakse kogu sinu raha ära. Kindlasti alati kontrollige kättesaadud juaane, isegi kui saate neid panga ATM-is ja kahtlased kupüüre andke automaadile tagasi, neil see funktsioon seal täitsa olemas.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased