Kuld Taist

Olen minemas Estouriga 10.01.08 Pattayasse. On ehk kellegil aimu, kui palju võib kulda kaasa sealt osta? Ja kui pagas kaalub rohkem kui 15+5, kas siis on ka sellist võimalust, et maksad lisakilode eest peale vms?

Lisakilode eest makstakse ikka juurde.

Et kohe nii mitu kilo kulda plaanis osta... Tubli, tubli

Ei...ega ma siis nii palju ei taha:) Lihtsalt, kindlasti on mingi määr. Äkki keegi teab?

Kulla kogusele küll piirangut pole kuid piirang on kauba väärtusele st. Kui palju võib vääringuliselt kaupa kolmandast riigist ilma maksudeta tuua. Soovitan vaadata Maksu- ja tolliameti lehekülge.

Tai kuld on teistsugust värvi kui Euroopa oma-arvan,et sulle ei meeldi.

No misssugune läheb Taist kulda ostma, seal kõik puha petukaup ja kindlasti kallim kui meil. Sai väheke võrreldud...

Ei ole kallis ja petu, aga töötlus ning toon on küll omamoodi. Kui meeldib Tai stiil, siis valikut küll, näiteks prooviga 999, mis ju peaaegu puhas kuld.

Üldiselt ei pea juurde maksma,kui on pagasit 28 kg inimese kohta - 20 kg pagasisse ja 8 kg salongi.

Kulda osta võib sealt küll - aga peab vaatama kust osta - näiteks Pattayas on suur GEM ,kus ehteid ülilaias valikus. Ka pole õige väide,et Tai kuld on teistmoodi -seal on lihtsalt igasugust saada - nii valget kulda kui ka kõrge puhtusega tumekollast,mis aga suht kergesti kriimuliseks läheb. Küll aga tuleb kullapoodides kõvasti kaubelda ,et õiglane hind välja rääkida.

Pagasimäär on Estouril 15+5 kg ja kaupa tohib tuua väljast poolt EL 175 Euro väärtuses

Äkki keegi targem seletab palju siis näiteks Taist võib tuua kaupa.Tolli leheküljel on kaks summat 175 euri ja 1000 euri.Lisan ka lõike sellest.. Kauba deklareerimine

Reisijal tuleb esitada kirjalik reisija deklaratsioon, kui tal on kaasas:

* kaup, mille väärtus ületab maksuvaba piiri 175 eurot või mille kogus ületab maksuvabu koguselisi piirnorme;
* kaup ja isiklikud asjad, mille sisse- ja väljaveole on kehtestatud piirangud.

Reisijal tuleb esitada kirjalik tollideklaratsioon, kui tal on kaasas:

* väljastpoolt Euroopa Liitu soetatud kaup, mille väärtus ületab 1000 eurot või mille kogus ületab 1000 kg; 

Ja , kes hiljuti Taist tulnud----kuidas meil siin naastes tollist läbi lastakse...

Kui ehteid tahad tuua siis riputa endale külge niipalju kui mahub aga kui suuremas nn. kaubanduslikus koguses ja deklareerimist vaja siis tollist läbi ei saa, sest vaja majandustegevuse registri registreeringut.

Ei, ma ei mõtle ehteid...Vaid riideid,elektroonikat ja muud nodi oma tarbeks...

Hinnasildid küljest ära, originaalpakendist välja - milles probleem? Loomulikult ei ole mõtet osta 3 tolmuimejat. Aga mõistuse piirides saab kõigega hakkama probleemivabalt. Ise olen Dubais lennuki peale astudes olnud pealaest jalatallani kuldehteid täis riputatud ja ei olnud probleeme.

Nunu, viimati Hiinast läbi Helsingi Tallinnas maandudes juhiti meid tuttavatega kui tiba päevitanud inimesed kohe tolliruumi, kus haarati passid ja üritati selgeks teha, et kindlasti üritame meie Eestist kaasasolnud Nikoni fotokat salakaubana Eestisse smugeldada jne. Toll on meil muidugi professionaalne, sest raudselt olen Eesti talves paljaste käsivartega, et tolli tähelepanu äratada ja salakaupa vedada. Aga noh, naljakas oli, sest tõesti kui ükskord midagi deklareerida ei olnud, siis kohe komposteeriti ajusid.

Kuna on esimene lennureis(Tai) siis küsiks siit kogemusi tolli kohta ! Probleem selles,et võtan siit kaasa fototehnikat piisavalt suure summa eest ja mis ka ületab selle käsipagasi 5 kg määra !Tagasi tulles tahaks probleemita tollist läbi saada ! Kas peaks deklareerima ? Kas lastakse ületava kaaluga lennukisse ?

Meie tollitöötajad on ühed maailma hullemad, mitte ainult lennujaamas. Ma isiklikult pole kunagi toonud midagi sellist mida peaksin deklareerima, aga seal ruumis käin igakord peaaegu. Pole kunagi midagi sellist keelatut toonud, aga ju mu välimus siis selline atraktiivne. Tuttavad aga samamoodi räägivad, et Eesti lennujaama toll kõige haigem. Kuna Tais asjad odavad siis võta iga müüja käest tsekk ja hoia Tallinna tollile alles, siis polegi probleeme.

Minul ei ole kordagi õnnestunud sinna ruumi sattuda... Äkki on viga Sinus? Midagi on Sinu juures sellist, mis igal tolliametnikul paneb kellukesed helisema.

Tolli töö ongi kontrollida... Kui midagi keelatut pole kannatab ju ära...!

Käisin ka kulda toomas ja alla 50 000 eegu ei ole mõtet kulda tuua kui müüa tahad. Aga kui omale siis võid osta küll 10-20% saad ikka odavamalt kui siit, sa võid panna kaela sja kätte omale kulda palju tahad. See ei ole ju lisamaksu all?