trip-krainetrip-ukraine-dark
Kust leida Austrias järgmisel nädalal lund?

Plaanisin juba varakult minna kambaga alates 8.12 mayrhofenisse aga ülla-ülla, lund absoluutselt ei ole! Lehmad näksivad veel rohtu aasadel. Ainult Hintertux osaliselt lahti. Jama selles, et piletid Münchenisse olemas, auto broneeritud ja majutuse eest kaosaliselt tasutud.Kepikõnni jaoks oleks ju ilm ok aga see pole selle sõidu eesmärk. Karta on, et saatusekaaslased on ka siis kõik kogunenud Hintertuxi üksikute tõstukite peale ja trügimist oleks palju.Mida teha? ischgl ka vaid osaliselt avatud ja eelmisel aastal, kui samal ajal St. Antonis käisin, kus oli siis ikka lumeuputus, siis nüüd on seal ka vaid rohelus. Kuigi hooaeg pidi avatama juba 28.11. kas keegi teab soovitada mõnda kõrgel asuvat keskust Austrias, kuhu Münchenist sõita?

Kizsteinhorni liustikul, Kaprunis, näitab, et enamus lifte töötab. Õrnalt sajab lund isegi. http://www.kitzsteinhorn.at/aktuell/lifteInBetrieb.htm

Aga Hintertuxis arvan, et isegi parem seis. Tipptunde vältides, saab üsna rahulikult hakkama ma usun.

On väga toredad keskused. Usun, et kõrgemal tippudel kindlasti lund leidub. Ja kui seal veel puudrit leidub, siis keskus on laudamiseks mõeldudki.

Libedat Lund,

Mina olen hoidnud silma peal St-Antonil. Kuna on plaanis aasta alguses minna. Ning oh seda rõõmu, mägedes lund paari päevaga 70 CM ja sajab. Liftid hakkavad tööle 4 dets. Nii et 8-ndaks igal juhul lahti.

Koht kus hooaeg on juba ammu alanud on näiteks Shladming.

Passin ka neid web kaameraid. Mayrhofeni koduleht lubab nüüd hooaja alguseks oletatava lume puhul 05.12. Aga eelmisel aastal olime alates 08.12 St. Antonis ja seal oli küll tugev lumeuputus õnneks sel ajal. Aga riskivabam on siiski vast planeerida reis veidi hilisemaks. Kas keegi oskab kommenteerida, mis ajal on tipptunnid Hintertuxis+ kas teed umbes või tõstukid umbes? Saan aru, et suusabussid on tasuta Mayrhofenist Hintertuxi ja tagasi?

Suusabussid on tasuta. Tipptund on liftide avamisel ja viimaste allasõitude aegu. Kajastub nii liftijärjekordades kui ka teedel. Ise avastasime, et kui minna tsipa hiljem ja tulla veidi varem ära saab mõnusamalt. Selle ajaga jõuab nõrkemiseni suusatada. Käisime autoga Mayrhofenist Hintertuxis, jäi bussigraafikute järgi planeerimine ära ja tee oli iseenesest huvitav sõita :)

Elusalt- tervelt Mayrhofenist tagasi. 2 esimest päeva liustikul, siis 2 päeva Kaltenbachis, 1 päev Mayrhofenis ja viimane päev Zillertal Arenal. Esimene ja viimane päev säras päike, vahepeal oli ikka tsist lumesadu, mis tähendas muidugi värsket lund aga ka kohati 0 nähtavust. Õnneks on mäed tühjad. . . . Tore et said end lõdvaks lasta aga nüüd ole hea ning pinguta ka, eriti suurte algustähtedega lausete alguses ja kohanimedes. Muidu peame järgmised postitused eemaldama! Trip.ee