Kuuba: Havanna kindlused

Castillo del Morro; Castillo de la Punta; Castillo de la Real Fuerza; Castillo de San Carlos de la cabana

Tere, on keegi neis käinud ja oskab need kindlused mingisse subjektiivsesse järjekorda seada? Omale tundub, et vis pole mõtet kõiki üle vaadata, google pilte vaadates tunduvad üsna ühesugused. aga millist siis vaadata? Niipalju ma tean, et Castillo del Morro on kõige külastatavam ja erilisem, Castillo de la Real Fuerza kõige uhkem ja Castillo de San Carlos de la cabana on Ameerika suurim kindlus

Ei tea, palju mu kommist kasu, aga me leidsime kohaliku taksojuhi, kes tegi meile Varaderost päevase Havanna tripi ja viis ja näitas kõik kohad. Ausalt, kindluste nimesid enam ei mäleta. Olime kahekesi, aga hotellist otsisime ühe abielupaari lisaks ning hinnaks oli 25 inimese kohta. Taksojuht oli kunagi Minskis õppinud ja rääkis puhtalt vene keelt. Iga taksojuht ei pruugi seal inglise keeles korralikult rääkida.

1
0

Neid kindluseid tuleks vaadata selles kontekstis, et need on küllalt olulised kohaliku ajaloo kohapealt, aga mingit erilist elamust ei saa vist siiski üheski neist.

See öeldud, siis mina sain elamuse kätte sellegipoolest ja tänu sellele, et sain oluliselt paremini aru kunagise orjakaubanduse marsruutidest ja muudest ajaloolistest seostest. Kuuba oli nimelt oluline vahepunkt Aafrika ja Ameerika vahel. Aga kui see fakt välja jätta, siis need kindlused pole küll midagi, mida reisinud inimene kunagi varem näinud poleks.

0
0

Tänks, Veigo. Eks ma nii võtangi: kui aega jääb, külastame vasakul kaldal (seega kesklinnale ligemal) olevaid. Piltide järgi sarnased San Marinole, kasuta või tollaseid videokaadreid uuesti :) Eks ära käies saa siia siis teemast kirjutada

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased