Kuuba travelcard lennukist või Estraveli kaudu/ saatkonnast Soomest?

Head reisisellid, on kellegil kogemust, kuidas enne Kuuba reisi TravelCardi saamist toimida maksaks? Ühelt poolt olen kuulnud arvamust, et oleks hea mõte see Eestis olles Soome saatkonnast või Estraveli kaudu 750 krooni eest välja lunastada. Teiselt poolt raiub reisi müünud konsultant nagu rauda, et TravelCardid jagatakse kätte London-Hologuin tšarterlennul ning ise pole midagi vaja organiseerima hakata. Ole ainult vunts ning istu lennukisse. Teine murelikuks tegev aspekt on ka hirmujutt, et samas passis USA viisat kandvaid inimesi võidakse piirilt ilma igasuguse põhjenduseta lihtsalt tagasi saata. Võta nüüd kinni, kus see tõde on?! Mis teie arvate? Kas lisapass + eelnev TravelCardi ostmine on mõttetus või tasub see trall ikkagi läbi teha? Sõit ise toimub jaanuaris, nii et aega aru pidada justkui on...

Murelik Narr

Travelcard Eestist reisibüroost u 300 eeku. Soovitan osta. USA viisaga võib jama tulla, kui kilel soovitan enne eemaldada.

0
0

Ilmselt lähed charteriga ning nende lendudes on travelcardid tõepoolest reeglina hinna sees. Seega kui su konsultant on kindel, et travelcardi saad lennukist, siis ei näe ma põhjust, miks ei peaks teda uskuma ning kui tema ütlus isegi tõele ei peaks vastama, saad valeinfost tekkinud kahju reisibüroolt välja nõuda. Travelcardi ei jagata liinilendudel ning mõne sellisega minnes peaks see tõesti varem olemas olema. Ka lisapass ei tohiks probleemi tekitada. Aasta eest Kuubal käies oli meil seltskonnast kahe inimese passis USA kleebis ja mingit probleemi polnud. Samuti kohtasin saarel mitmeid USA kodanikke, kes samuti kinnitasid, et maale pääsemisega probleeme ei olnud.

0
0

Meie ostsime oma turistikaardid Helsinki Kuuba saatkonnast 22eur/tk (344kr/tk). Reisiekspert küsis sama asja eest 395kr + 600kr teenustasu. Kõik Eesti Reisibürood teevad oma klientide turistikaardid Helsinkis. www.cuba.fi

Meil oli asju lihtsam ajada, sest tuttav elab Helsinkis. Aga võib ka postiga saata raha ja dokumendid.

0
0

meie ostsime Estravelist! Mulle ei meenu, et London Holguin lennul seda pakutud oleks!? Aga, kuna meil travelcard juba olemas oli, siis ilmselt ei pööranud ka erilist tähelepanu :)

0
0

Kõige odavama turistikaardi saab Reisieksperdist, oli vist 350.- (ostsin suvel 2007).

0
0

Juhhei!

Tänan kõiki agaraid vastajaid. Praegu otsustasime seltskonnaga nii, et igaks juhuks taotleme siiski lisapassi (450 krooni) ning hüppan Soomes käies lihtsalt Kuuba saatkonnast ise läbi ning maksan ca 22 Euri sularahas kohapeal olles ära - siis on muretum ning ei pea närveerima, kas lennukis travelcard'e jagatakse või mitte. Kuna reisimist lähiajal nii kui nii palju ees ning viisatamist, ka siis pole lisapassi raha maha visatud.

Aga nüüd veel Kuubast. Kas keegi Hologuini nimelises kuurortis ka juhtus viibima? Kas ja kuidas sealt liikuma pääseks? Asukoht Havannast veidi kaugevõitu, seega logistika on pisut keeruline. On kellegil soovitusi, kuhu sealkandis minna, kuidas kõige mõistlikum oleks ringi liikuda ja mida üldse vaadata? Endal oli plaan mõnipäev ikkagi liinilennuga Havannas ka ära käia. Aga mida veel? Kuhu veel? Kellel viitsimist nõu jagada, olen üks suur kõrv :)

Ette tänulik Narr

0
0

kuurort holguinis - ei tea aga guardalavacas on neid palju. Ringiliikumiseks on mõistlik võtta rendiauto. economy klassi peugeot 206 oli mingi 40cuc-i ööpäev. Kindlasti peaks kaasas olema gps ja hea kaart. Kaardi peal oli näiteks kiirtee mida reaalsuses siiki ei eksisteerinud. Enamjaolt puuduvad suunaviidad ja kui näiteks enne ringteed näitab vajalikku suunda paremale siis hargneb parempoolne teeots veel kohe 3-ks ja sõita tuleb kõhutunde järgi. Holguinist võiks käia kohas kus kolumbus saarele tuli oli vist Bariay või midagi sellist. cuardalavacas saab ühes kuurordis delfiinidega ujuda ja oli ka mingi minizoo moodi asi. Teel Santiago de Cubasse võiks läbi põigata Los Angelesest - saab lihtsalt linnukese kirja. Tee sinna on muidugi omaette elamus. Santiagos on vanalinn, rummimuuseum, natuke edasi El Murro kindlus mis valvas omal ajal sissepääsu santiagosse kariibi merelt. Küsida tasub kohalikku kodusööki kala või merivähki. Kui hispaania keelt ei oska siis elementaarne vestlussõnastik ka kaasa. Ka Havannas käisime autoga ~900 km joonelt sõita polnudki kõige hullem sest liiklus on kaunis hõre. Tee peale jäi siis veel Las Vegas ja Trinidad. Parim oli siiski jah Havanna õhtul/öösel - polnud palav, mojitod ja sigarilõhn, kuuba rytmid suvalistes baarides.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased