L-Prantsusmaa veinimõisad

Hei,
palun soovitage ja hea kui oskaks ka külastuse hinda öelda.

Neid on palju.

Mida Sa mõtled külastuse hinna all?? Igal chateau'l, domainel või clos'l on oma cave või kasvõi pisike müügikoht koos degusteerimisvõimalustega. Üldjuhul avatud iga päev kl. 9.00-12.00 ja 14.00-18.00 vms.
Kui sa mõtled külastust koos majutuse ja söögiga, siis selliseid pakkujaid on suht vähe.

Mida siis soovitada???

Coteaux d'Aix-en-Provence regiooni kuulus Route des Vins, mis hästi näha juuresoleval interaktiivsel kaardil http://www.coteauxaixenprovence.com/pages/carte_route_vins.htm
Lisaks selle tuuri majadele on hea kogu regiooni interaktiivne kaart http://www.coteauxaixenprovence.com/pages/carte.html . Otsige üles ntx Chateau Pigoudet ja Chateau Vignelaure Riansi lähistelt, Chateau Bas Vernegues'st, Chateau Calissanne Lanconist jne jne.

Cotes de Provence üks parimaid ja suuremaid cave'sid on Les Maitres Vignerons de Saint-Tropez'i oma http://www.mavigne.com/Petit_Village/boutique.php Seal ka suur hulk Petit Village gourmet tooteid.
Tugevatest tegijatest julgen veel soovitada Domaine de la Tuilerie http://www.domainedelatuilerie.com/ , Chateau Minuty (Cote d'Azuri restoranide popimaid veine) http://www.minuty.fr/ , maailma parimate rose'de tootja Chateau d'Esclans, Domaine de Rimauresq www.rimauresq.fr , Domaine de la Croix www.domainedelacroix.com

Bandolist soovitaks Domaine de la Bastide Blanche www.bastide-blanche.fr , Chateau de Pibarnon www.pibarnon.com , Domaine la Suffrene www.domaine-la-suffrene.com

Lisaks sellele leiab tõelisi pärle Bellet minipiirkonnast (Chateau de Cremat - 442 chemin de Crémat - 06200 Nice, Chateau de Bellet - 440 Chemin de Saquier - 06200 Nice) Nice kohal laiuvalt mäeahelikult ning samuti Palette minipiirkonnast (Chateau Simone www.chateausimone.fr ja Chateau Henri Bonnaud - Le Tholonet külast).

See on vaevalt vast kahekümnendik kõigist võimalustest.

Ma loodan, et adminnid väga ei pahanda, kui panen Provence veinide huvilistele siia lisaks ühe eestikeelse saidi www.provence.ee . Kuna tegelen ka ise provence veinide maaletoomisega, siis paslik siinkohal ära märkida.

Suurimad tänud vastamise eest. No mis ma siis mõtlesin selle all :-)) - kuna ma pole sinna oma jalga saanud, siis ma kujutasin oma vaimusilmas ette, et mingisuguse tasu eest viiakse meid mingitesse veinikeldritesse kus on vb sajad veinivaadid jne.
Kas see degusteerimine on tasuta seal? Ja no ega mulle need :chateau'l, domainel või clos'l on oma cave - sõnad ka suurt midagi ei ütle - ikka võhik sellel alal.
Aga püüan ennast harida.
Tänud.

Ah jaa - kas veinide degusteerimine eeldab ka mingit ostu - st. et ilmselt eeldatakse et ostad ikka ka?

Paljudes cave'des on võimalik tellida ekskursioon ka keldritesse sadade veinivaatide ja üldse valmistamisprotsessi juurde. Usun, et kui lähete väikese pundiga ja degusteerite ka, siis on ekskursioon tasuta või siis sümboolse tasu eest.

Degusteerimine maksb üldjuhul raha ja ei eelda veini kaasaostmist. Kahjuks ei oska ma vastata, palju degusteerimised maksavad, kuna olen ise importijana ikka tasuta saanud. Igal juhul, ma arvan, et ei tohiks olla ülikallis. Ja, igatahes, ostke ikka mõni vein ära ka. Nad on seal nii mõnusalt libisevad :P

NB! Kui lähete pundiga ja kindla peale, siis soovitan degusteerimine ja ekskursioon eelnevalt broneerida. Igas cave's leidub tõenäoliselt keegi inglise keele oskaja kah, kuna inglased ja ämerikaanod lürbivad provaansi veine mõnuga.

Chateau - mõis, suurem veinitootja
Domaine - valdus, suurem-keskmine tootja
Clos - viinaaed, väike tootja
Cave - veinikelder, tänapäevases tähenduses ka veinikauplus

Kas Hispaania kohta ka veinikeldreid/piirkondi oskad soovitada?