trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Ma olen autoga Hollandis käinud. Parklas autos ei saa ööbida, kohe tuleb politsei ja ajab ära (isegi kui tegemist on linnaäärse/metsaäärse parklaga. Istuda autos võid, aga vat silmad kinni olla ei või :) Amserdami juures on kõige parem parkida Park & Ride parklates (http://www.amsterdam.info/parking/park-ride/), mis on linnaäärtes ja siis rongiga vms ühistranspordiga suunduda kesklinna, autoga sõita Amserdamis nagunii normaalselt ei saa. Kõige odavam on süüa osta supermarketitest.

Olen jätnud oma auto P+R parklasse. Nime kahjuks ei mäleta, aga seal oli küll valvega korralik parkla ja rongiga sai väga kiirelt linna ja tagasi.

Mina käsin tuhamäe otsas, kuhu viis mingi trepp. Pärast seda olid jalad nagu neegril aga võimalik, et asi oli tookord puhuvast vingest tuulest.

Töö ja hobi iseloomu tõttu on mul pidevalt olnud tarvidus reisil interneti järgi. Kõige lihtsamalt sai vaba wifi nii, et tuleb sõita mingisugusesse elurajooni ja jätta auto seisma ning natuke aega läpakaga ringi kõndida. Nii ma olen vabu wifisid kogu Euroopas kohanud väga lihtsa vaevaga. Natuke raskema (aga mitte oluliselt) vaevaga saab peatänavatel ka wifi kätte.

Mis sõiduaegadesse puutub, siis olen oma reisidel GPS kasutanud ja reeglina tasuta teid kasutanud. Näebki rohkem ja saab peatuda ja uurida kui vaja. Kiireteel on vaid asfalt ja autod :). Sellise tormamise peale muidugi, nagu sul planeeritud, on kiirteed hädavajalikud.

Minu eelmise aasta tripi pildid on http://m8la.blogspot.com/ , juttu eriti pole, küsi lisa, kui midagi huvitab.

Eks kellele ema, kellele tütar. Ise olen käinud nii Rootsi kui ka Poola kaudu ja läbi Poola meeldis kõvasti rohkem (huvitavam, kiirem, odavam jne). Liiklust küll ei maksaks Poolas karta, minu arust on Tallinna liiklus ikka kordi hullem ja kui rekkaid karta siis võib Poola läbisõidu sättida nädalavahetuse ajaks, siis rekkad sõita ei tohi.

goody

PS! Naisterahvaks olemisest hoolimata olen ka ise hoolega roolinud

Adapteri asemel soovitaks voolumasina osta, saad muid asju ka sõidu ajal laadida (mobiil, läpakas jne) ja aku kontrollimiseks pane vahele tester (voltmeeter), müüakse hästivarustatud elektroonikapoodides (oomipood) alates 100 eegust.

Pikka maad sõites tõesti hea toidukraami ja jooke hoida. Aga hoidmiseks ta jääbki. Mingit erilist jahutamist küll ei toimu. Juustud igatahes sulasid sees ära ja jahedast õlust võib und näha, lisaks undas ebameeldivalt. Samas mõned kraadid jahedamat temperatuuri võrreldes autosisetemperatuuriga suvel vast jõuab hoida. Akut ei koormanud. Oleme kasutanud ka varianti, et, külmkapp käib lisaaku pealt (öösel). Ei oska kahjuks peast marki öelda, on mingi sinine kast, ostetud Automaailmast ja parameetrite järgi kõige kehvem nagu ei ole..

Igatahes ma ei julge soovitada.

Aga reisimiseks soovitan soetada omale selle junni mis teeb sigaretisüütajast tuleva voolu tavaliseks "seinavooluks", selle taha pikendusjuhtmesse on hea kõiksugu kraami ühendada. (vabandust et ma termineid ei tea, ikkagi naisterahvas.

Eelmine august sai ette võetud reis kuni Hispaaniani (sh). Kokku 9000km. Eelnevalt ja järgnevalt sai muljetatud selles teemas: http://trip.ee/node/51914 Lisaks veidike pildimaterjali http://m8la.blogspot.com/

Meie käsime kuu aega ja tegelikult jäi ikka aega väheseks, nii et ma julgen arvata, et 20 päeva on pigem "käsin ära ja nägin ära" mitte pikemaks ajaviiteks või lõõgastuseks. Samas, igal ühel omad soovid. Mina panin oma matka Lonely Planeti abiga kokku (va ööbimised) ja otsisin enne reisi lisainfot internetist. Jooksvalt aitas lisaks GPS. Suurlinnadest hoidsime eemale, sest sinna võib lennukiga ka sõita ja näiteks 4 tundi pole minu arust mõtet Pariisis olla. Soovitan Sul enamvähem siiski reisisihid paika panna ja siis kui on konkreetseid küsimusi, saab ka konkreetseid vastuseid.

Jõudu planeerimsel.

Saab nii kaardiga kui ka sularahas. Ise maksin kaardiga (maha võeti DKK).

http://en.wikipedia.org/wiki/Oresund_Bridge

Männikaid oli ka natuke (ehk kupatatult tuli nii umbes 0,2 l purk) ja needki kuidagi suureks veninud.

Aegviidu kandi mets oli laupäeval paksult kaseriisikaid täis, ka kukeseeni ja puravikke leidus. Oi kuidas korjaks puravikke veel.....

Praadimisest veel - mina ei lase seeni kuivaks, kuna siis läheb kaduma väärtuslik seenesuhkur (mahl). Lähevad kuumalt purki koos võiga ja säilivad kevadeni. Olen õliga ka proovinud, säilib ka kevadeni. Seene väärtuse mõttes pole vahet kas sügavkülma või purgiga külmkappi või keldri. Oleneb kuidas ruumi jagub.

Aga küsimus: kas keegi on juba võiseeni ja tõmmuriisikaid metsas kohanud?

Mina olen kukeseened (kuid ka puravikud, pilvikud) võiga praadinud, lisanud soola ja pannud seejärel kuumalt purki (keeratava kaanega). Seisavad kenasti kevadeni. Ja seeni olen sel aastal leidnud nii Männikult kui Loksa kandist

Prismas müüakse keeduspiraale, maksab umbes 160kr, aga Balti jaama turu putkades on igas suuruses, igasugu võimsusega uusi spiraale.(venemaa päritolu, maksavad vähem kui Prisma oma) Autopoodides on jällegi neid spiraale (Hiina päritolu), mida saab sigaretsüütajasse panna (aga need ei pidanud mul küll vastu).

Google abiks. Näiteks: http://www.theaa.com/onlinenews/allaboutcars/fuel/2009/july2009.pdf Euroopa odavaim on Eestis, Poolas ka soodsam. Ise tulin ca 2 nädalat tagasi Eurotripilt.

Keila lennuk on täitsa alles ja mudellennuki klubi on avatud esmaspäeviti ja kolmapäeviti kella 17st.

Teekond kujunes laias laastus: Rootsi-Taani (sillad) -Saksamaa (Bremen) - Holland (Amsterdam) - Belgia (Brugge) - Prantsusmaa (ookeani äär, St Malo, Rouen, La Rouchelle) Hispaania (San Sebastian, Valencia, Sagunto, Tarragona, Vahemere äär) - Prantsusmaa (Montepellier, St. Tropez, Cannes, Monaco, Vahemere äär, Chamonix) - Sveits (Genf, CERN) - Saksamaa (Frankfurt, Berliini loomaaed) - Poola - Leedu - Läti - Tallinn. Kokku sai sõidetud ca 9000 km, autoks sedaan ja aega läks terve kuu. Suuremad elamused on Alpidest, armas oli ka Monaco ja Berliini loomaaed, samuti ookean oma tõusude ja mõõnadega ning lõputu avarus Prantsusmaal. Hispaanias oli seevastu nii kuum, et päeval ei saanud kuidagi mujal olla kui vee piiril. Kiirteid ei kasutanud, nö punased teed on heal tasemel, mägiteed muidugi karusellitavad nii et süda paha. Vabu wifisid oli kõikjal jalaga segada. Ning kui süüa hankida supermarketitest ei hakka eriti rahakotile ka. Soovitan krevette, eriti neid mis kaaluad 200 gr tükk :) Reisil oli abiks Lonely Planet ja GPS. Nende kahe abil sai piisavalt infot, et sattuda ilusatesse ja huvitavatesse kohtadesse.

Tänud kõigile, kes infot jagasid.

G.

Mina olen nyyd otsaga Monacos ja Holland-Belgia-Prantsusmaa-Hispaania kolatud. Wifidega on nii, et kui sa oled vähegi autoga siis peatu kuskil elamurajooni lähedal ja vabu wifisid leiab. Samuti leiab neid kesklinnades, tuleb lihtsalt otsida natuke. randade kohta (Valenciast Pranstuse Riverani) . ei pea olema tauslises rannas, igal pool on avalikud kohad kuhu saab oma teki ja varjuga minna. Samuti on igal pool võimalik tasuta parkida, tuleb natuke lihtsalt jala käia (sh Monaco). Tõsi - majadele on kyll sissesõidupiiranguid, aga kuna ise sõiduautoga siis pole häda tundnud. Tervitused, Goody

Sellest teemast on väga palju trip.ee foorumis, otsi natuke. Läbida võib kahe nädalaga aga ka kahe aastaga. Kilomeetrid: viamichelin.com

Edu!

Ma ei saa kuidagi kokku leppida, kuna sõidan välja ülehomme ja reis kestab ca kuu. Ühtki broneeringut ei ole, mis tähendab, et ma ei saa kuidagi öelda, mis ajal ma kuskil olen.

Kas Monacos on reaalne riigipiir? St kas on mingi kontroll piiril?

Olen käinud kahekesi universaaliga mitmeid kordi (ja sedaaniga ka). Universaali pluss on just see, et autos saab magada (hiljem sai tõestatud, et sedaanis saab ka). Tõsi - see oleneb inimeste suurusest. Aga alati saab kuskil madratsi peal, auto kõrval ka külge puhata. Öömajad ja kütus on kõige suuremad raharöövlid, kui üks neist maha taandada, ei tule see reisimine nii kallis midagi. Teie nimetatud eelarvega peaks saama 10-14p. reisitud küll. Ungari oleks hea sihtpaik näiteks (pole väga kallis maa). Musta mere jaoks oleks aega rohkem vaja, nii näiteks 3 nädalat. Edu!

Nael kummi on tore vanaeestlaste soovitus, aga kui nael kummis või kumm noaga katki lõigatud, siis enam nii naljakas ei ole :) (kuigi tagantjärgi jällegi on). Mul on juhtunud noaga katkilõikamine kuulsas Itaalia kuurordis Lido de Jesolos. Aga parandamine on ju ometi lihtne - sõidad kohalikku kummiboksi (kui juhtud leidma, sellise kus itaallane tööd suvatseb teha), näitad näpuga kummile ja lausud lakooniliselt "kaputt", mille peale vanad noogutavad ja töö algab, summad käivad paberi peal. Mingi müstilise valemiga saab üksteisest kuidagiviisi alati aru:) Ringi reisides on ju igal maal vaja "osata" kohalikku keelt.

Edu!