Läbipõdenuna Slovakkiasse

Tere, Kas kellelgi on kogemust läbipõdenuna Slovakkiasse suusatama minnes? Läbipõdemisest on möödas vähem kui 180 päeva. Kas piisab läbipõdemise tõendist? Reisi targalt lehel on selline mitmeti mõistetav lause: Koroonaviirusest paranemise järel, kui läbipõdemisest pole möödunud rohkem kui 180 päeva, loetakse isik täielikult vaktsineerituks, kui 1. doosist on möödas vähemalt 14 päeva.

Viimast täpset infot tuleb otsida ja proovida tõlgendada ikkagi sihtriikide kodulehtedelt. Seal ka mõnikord inglise keelne versioon mitte väga hästi arusaadav, siis tuleb võtta sihtriigi keelne koduleht ja tõlkida see google translatoriga.

https://korona.gov.sk/en/travelling-to-slovak-republic/

Aga aastavahetusel Slovakkias käies pidin tõdema, et oma vaktsineerimistõendit ei õnnestunudki kellegile seal näidata. Kuigi mõnes kohas kontrollid olid, aga 100% kõiki ei kontrollitud.

0
0

Kogemust ei ole, aga lauset võin aidata tõlgendada. 

Lisaks läbipõdemise tõendile on vaja ühte vaktsiinisüsti. Siinjuures peavad olema täidetud kõik kolm tingimust:

1. Vaktsiin on saadud vähemalt 14 päeva, aga mitte rohkem kui 9 kuud enne reisi;

2. korona läbipõdemisest ei ole möödas rohkem kui 180 päeva;

3. vaktsiin on saadud 180 päeva sees korona läbipõdemisest.

Seda kolmandat miskipärast pole reisitargalt lehele märgitud. 

Kas viimane lause tähendab ainult seda, et vaktsiin on saadud pärast korona läbipõdemist, või ka enne, ei oska tõlgendada. Ametlik inglise keelne juhend ütleb "within 180 days of overcoming COVID-19".

0
0

Slovakkide süsteem on natuke teine kui enamikes riikides. Riiki sisenemiseks pole nagu midagi eriti vaja, aga ilma kehtiva paberita pead minema kohe karantiini.

Ja üheks sobivaks dokumendiks on tõend põdemise kohta vähem kui 180 päeva jooksul.

0
0

Oleme hetkel Slovakkias.Hotellid nõuavad katkupaberit.Mäepileti ostsin netist GoPassi näol ja nädala jooksul pole keegi küsinud mingit koodi ega paberit.Hotellid nõuavad katkupaberi kõrvale ka PCR testi kui ei ole tuhastusdoosi tehtud.Variant on ka kohapeal kiirtest teha.Maski kannavad pigem kohalikud ja need kes kardavad millegiga pihta saada.

0
12

Meie käest sellist tõendit kordagi ei küsitud, mis Kallale on välja antud. Ainult Covid tõendit aegajalt oli vaja näidata:)

0
0

Hotellis kus viibisin tuli broneeringu kinnitusel selline vastus.

According to actual government restrictions we can offer all services (included restaurant and wellness) only for fully vaccinated quests or with confirmation of Prior Covid 19 Infection within the past 90 days.It is also necessary to have a negative AG or PCR test not older than 48 hours..If you have 3 doses of vaccination , we don´t require negative test.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased