Laevaga Jaapanist Lõuna-Koreasse

Kas keegi oskab anda soovitust, kuidas oleks kõige parem reisida laevaga Jaapanist Lõuna-Koreasse: kas otse Osakast Busani Lõuna Koreas või rongiga Hakatasse (või mõnda teise sadamasse) ja sealt laevaga Busani?

Plaanis on septembri lõpus/ oktoobri alguses mõlemat riiki külastada.

Ning lisaks:

  • kuigi mõlemasse riiki pole vaja viisat, siis kas peaks midagi piiriülituse juures silmas pidama (kaua aega võtab jne)?
  • kas noorel naisterahval on üksi ok Jaapanis ja Lõuna-Koreas ringi liikuda? Kas on midagi, mida peaks selles osas silmas pidama, mingid tavapärasest erinevad ettevaatus abinõud?

Tänud!

Soovitan Shimonoseki't, kui ainus soov on Koreasse minna. Seal olid piirivalvurid leebemad, sest suurem osa "edutaining English teacher"eid käib oma viisat pikendamas Hakata's = Fukuoka's. Fukuoka's aga on tihedam laevaliiklus. Tiiburid sebivad nagu Tallinn-Helsingi vahet ja peale selle magamislaevad.
Osakast Busani laevaga aga on ilmselt odavam, kui mingi muu vahendiga enne lääneranda sõita ja sealt edasi. Mina igal juhul soovitan JR-railpasse. Siis saaks odavalt rongiga kuhu tahes.

Hakata's on muidugi rohkem vaadata ja teha, aga Shimonoseki'st tasuks minna tunneli kaudu naabersaarele Kitakyushu linna, kus on kena "meiji" stiilis sadama kompleks jm.

Jaapan on kõige turvalisem maa, kus ma olen kunagi olnud. Jätsin mõnikord oma raske seljakoti raudteejaama vedelema, kuna see ei mahtunud hoiukastidesse, ja jalutasin tunde ümbruskonna mägedes.
(Suurlinnades ja amerikaniseerunud Okinawa'l ei tohi seda kindlasti katsetada.)

Ka Korea on täitsa turvaline, kuigi välismaalaste tänavatel võib mõni arvata, et oled mehi lantiv "wäegug" tibi ja mõni jota võib käperdama tulla.

Kui sa mingite imelike sellidega kuhugi väga kahtlastesse kohtadesse kaasa ei lähe, siis on Kaug-Ida igal pool väga turvaline.

Elasin sealkandis aastaid. Nii, et võid julgelt täpsemaid küsimusi esitada.